گوناگون

چرا سفرای ایران در انگلیس، فرانسه و آلمان احضار می شوند؟

چرا سفرای ایران در انگلیس، فرانسه و آلمان احضار می شوند؟

پارسینه: انگلیس، آلمان و فرانسه در اقدامی هماهنگ علیه تهران، سفرای ایران را احضار می کنند.

به گزارش پارسینه به نقل از خبرگزاری مهر، دفتر امور خارجه انگلیس روز سه شنبه «حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در لندن را برای دیدار با مقامات بلندپایه احضار کرد. سفرای ایران در پاریس و برلین نیز طی هفته جاری احضار می‌شوند.

در متن نامه‌ای که به سفیر ایران در لندن تحویل داده شد و به رؤیت روزنامه گاردین رسید، این ادعا مطرح شده که «رویه بازداشت خودسرانه [اتباع دوتابعیتی] در ایران به طور جدی تضعیف کننده موضع بین المللی این کشور است».

این نخستین اقدامِ هماهنگ تروئیکای اروپایی علیه ایران به بهانه نقضِ حقوق بشر است که در میانه ابراز نگرانیهای مکرر و ادعایی مقامات لندن، پاریس و برلین نسبت به افزایش فشارها بر زندانیان دو تابعیتی- از جمله طرح اتهام علیه «نازنین زاغری- راتکلیف» تبعه ایرانی- صورت می‌گیرد.

در نامه تحویل داده شده به حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن آمده است که شهروندان انگلیس از جمله افراد دو تابعیتی که در زندان‌های ایران بسر می‌برند، اغلب تحت شرایط ناگوار و بدون توجیه [قانونی] قرار دارند. دولت انگلیس همچنین مدعی است که افراد دوتابعیتی محبوس در ایران تحت بازداشت خودسرانه قرار دارند.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره ادعاهای کشورهای غربی مبنی بر «بازداشت خودسرانه اتباع دو تابعیتی» را رد کرده است.

ارسال نظر

 • علی

  اولا، ایران در انگلیس و فرانسه سفیر ندارد که احضار شوند؛ فعلا کاردار موقت ایران امورات را در دست دارد.
  ثانیا، بعیدی نژاد سفیر سابق ایران در لندن بود! حتی سفیر بعد از بعیدی نژاد هم در خاتمه مأموریتش به تهران بازگشته است!
  ثالثا، خانم زاغری سالها قبل آزاد شد و به همراه یک مرد ایرانی دیگر به انگلیس بازگشتند.
  رابعا، خبر فوق قدیمی بوده و اشتباهی منتشر شده است.!
  این هم اطلاع رسانی به روز و به ساعت به سلک ایرانی …

 • ناشناس

  ازشون دعوت برای صرف چای و شیرینی و صحبت در خصوص رافت اسلامی به سبک جمهوری اسلامی می شود

 • ناشناس

  دلیلش را کل دنیا میدانند غیر از ایران

 • ناشناس

  آقای بعیدی نژاد حداقل 5 سال پیش کاردار ایران در لندن بود و از طرفی ایران تابعیت مظاعف را به رسمیت نمی شناسد . پس افرادی که دستگیر شده اند از دید ایران، ایرانی هستند و نه انگلیسی و یا اتباع سایر کشورها. همچنین اگر هر یک از اتباع ایرانی کوچکترین حرکتی در جهت اخلال در امنیت ملی هر یک از کفتار های اروپایی انجام دهند بدون کوچکترین اغماضی بازداشت و زندانی می شوند.
  بنابر این استثمارگر و روباه پیر و اذنابش باید بدانند دوره آنها به سر آمده و با رفتار و حرکت های کفتار گونه نمی توانند کشورهای دیگر را مرعوب خود کنند و نیز حق مداخله در امور داخلی سایر کشور ها را ندارند.
  دوره آمریکا و اروپا به سرعت در حال تمام شدن است و این رفتار های کفتارگونه در جهت کند کردن این روند است که نهایتا باید قافیه را به نفع سایر کشورها ببازند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار