گوناگون

آخرین وضعیت تعطیلی ادارات، کودکستانها، مدارس و دانشگاه ها در کشور

آخرین وضعیت تعطیلی ادارات، کودکستانها، مدارس و دانشگاه ها در کشور

پارسینه: درپی آلودگی شدید هوای پایتخت، آموزش در همه مدارس شهر تهران در روز یکشنبه و دوشنبه (۱۱ و ۱۲) دیماه ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پارسینه، آموزش و پرورش شهر تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به استمرار آلودگی هوا در کلانشهر تهران و در راستای مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استانداری تهران، آموزش در همه مدارس پایتخت، در روز یکشنبه (یازدهم) و دوشنبه (دوازدهم) دیماه ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می شود.

شایان ذکر است، کلیه کودکستان ها و مراکز پیش دبستانی تهران نیز تعطیل خواهند بود.

بر اساس این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه و ایجاد سابقه تحصیلی برای ورود به آموزش عالی و ترمیم نمرات دروس نهایی شاخه‌های تحصیلی دی ماه ۱۴۰۱ و امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم داوطلبان آزاد، بزرگسالان، آموزش از راه دور و ارزشیابی جامع طبق برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.

همچنین ارزشیابی و امتحانات داخلی نوبت دی ماه ۱۴۰۱ دوره‌های تحصیلی، در ایام آموزش غیر حضوری مدارس، برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحانات داخلی این ایام، توسط مدیر واحد آموزشی متعاقبا به اولیاء و دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

دانشگاه ها تعطیل شد

دانشگاه‌ها و تمام مقاطع تحصیلی استان‌ تهران روزهای یکشنبه و دوشنبه غیرحضوری شد

بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، دانشگاه‌ها و تمامی مقاطع تحصیلی استان‌ تهران به جز شهرستان‌ های دماوند و فیروزکوه در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۱ و ۱۲ دی‌ماه غیرحضوری شد.

از سوی دیگر این روزها که آلودگی شدید و قرارگرفتن وضعیت آلودگی هوای اراک برای همه گروه‌ها ناسالم اعلام می‌شود و به دنبال تشدید آلودگی هوا، مدارس مقطع ابتدایی شهر اراک تعطیل و غیرحضوری شدند.

"اسماعیل جیریایی" رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آخرین تصمیمات درباره فعالیت مدارس در استان مرکزی اظهار داشت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا، با توجه به تداوم آلودگی هواو روند افزایشی آن و پیش بینی سکون هوا مدارس، همه مدارس شهر اراک در دو نوبت صبح و عصر فردا یکشنبه 11 دی‌ماه غیر حضوری خواهد بود و امتحانات بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی است.

وی افزود: با اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای استان مدارس اراک فردا یکشنبه یازدهم دی ماه در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار می شود، همچنین با تصمیم این کمیته دانش آموزانی که بر اساس برنامه باید در جلسه امتحان شرکت کنند، جزو این گروه نیستند و باید طبق برنامه در ساعت مقرر در جلسه امتحان حاضر شوند.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا صبح و عصر امروز تشکیل شد، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته فردا یکشنبه ۱۱ دی ماه همه مدارس استان اصفهان فعال است.

وی اضافه کرد: فردا یکشنبه ۱۱ دی ماه تنها مدارس دوره اول و دوم ابتدایی، شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به صورت غیرحضوری و مهدهای کودک و پیش دبستانی این دو شهرستان تعطیل است.

شیشه فروش تأکید کرد: همچنان توصیه می‌شود شهروندان از ورزش در فضای باز اجتناب کنند و تردد خود را در هسته‌های مرکزی و پر ترافیک شهرها کاهش دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: کارگروه اضطرار به صورت مستمر در استانداری اصفهان فعال است و با جمع بندی گزارش‌های زیست محیطی، پیش بینی‌های جوی و بهداشت و سلامت، متناسب با شرایط برای روزهای آینده تصمیم خواهد گرفت و بر اجرای دقیق مصوبات نیز نظارت خواهد کرد.

بر اساس مصوبات ظهر امروز کارگروه اضطرار آلودگی هوا، مجوز روزانه ورود به محدود طرح ترافیک از فردا یکشنبه ۱۰ دی ماه تا دوشنبه توسط شهرداری تهران صادر نمی‌شود و از شهروندان تقاضا می‌شود از تردد غیرضروری خودداری کنند.

روسای ادارات با تقاضای مرخصی و دورکاری مادران دارای فرزند دانش‌آموز موافقت کنند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  چی و کی تو اون کشور آلوده نیست

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار