گوناگون

روحانی: سبد غذایی ۵۰ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود

روحانی: سبد غذایی ۵۰ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود

پارسینه: رییس جمهوری کشورمان اعلام کرد: برای ۵۰ درصد جمعیت کشور طرحی اجرا می‌کنیم که بر اساس آن چهار یا پنج نوبت سبد غذایی و جبرانی به ارزش متوسط ۲ میلیون ریال به هر خانواده تعلق می‌گیرد.

دکتر حسن روحانی دوشنبه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: البته رقم سبد برای خانواده‌های کم درآمد اندکی بیشتر و برای بقیه کمتر خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه استقبال از حضور هیات دولت در آذربایجان غربی نشانگر عشق و علاقه مردم این استان به خادمان ملت است، بیان کرد: دشمن به شدت در حال رصد وضعیت کشور است و به طور حتم، نمایش پایگاه غنی اجتماعی دولت و نظام جمهوری اسلامی است که توطئه‌های آنان را نقش بر آب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه استقبال پرشور مردم آذربایجان غربی از سفر هیات دولت به این استان پیام بزرگی در عرصه بین المللی داشت، ادامه داد: دشمن باید به این نتیجه برسد که تحریم‌های ظالمانه ذره‌ای از عشق و علاقه مردم به جمهوری اسلامی نمی‌کاهد، زیرا مردم ایران به خادمان خود اعتماد کافی دارند و با آنان همدل هستند.

وی با اشاره به وضعیت حساس کنونی، حفظ وحدت در کشور را ضروری دانست و اضافه کرد: با قبول تفاوت‌ها باید آستانه تحمل و سعه صدر را بالا برد.

رییس جمهوری با بیان اینکه رفتار توام با عدالت و انصاف در حفظ وحدت ضروری است، گفت: همه در برابر قانون برابر هستند و باید به آن تمکین کنند.

رییس جمهوری همچنین پیامبر اکرم (ص) را الگوی رفتاری بشریت عنوان کرد و افزود: حضرت محمد (ص) همزیستی مسالمت آمیز را برای جهانیان به ارمغان آورد و عدالت و احترام را پایه گذاری کرد.

وی گفت: از روزی که ما به دولت یازدهم آمدیم، در موضوع منابع مالی، صادرات، قیمت و نفت هر روز با یک توطئه جدید مواجه بودیم و در مذاکرات با ۶ قدرت بزرگ تا مرحله توافق پیش رفتیم و در این میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و عربستان پیامی به وین داشتند که باعث شد توافق نشود.

دکتر روحانی اضافه کرد: پیغام این‌ها به امریکایی‌ها این بود که با ایرانی‌ها توافق نکنید و ما یک فشاری بر این‌ها سر قیمت نفت می‌آوریم و بعد شما هرچه بگویید آن‌ها توافق می‌کنند؛ در سال ۱۳۹۳ ماهانه نفت را ۳۰ دلار فروختیم در حالی که روز‌های اول کار دولت به ۱۲۰ و ۱۰۰ دلار می‌فروخیتم.

حجت الاسلام روحانی ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ یک فشار بسیار زیادی به دولت وارد شد و ما نمی‌توانیم بگوییم که وعده‌های ما به مردم با نفت ۱۰۰ دلاری بوده و الان نفت ۳۰ دلار شده است؛ در آن سال به یک توافقی رسیدیم که فروش نفت ما بالا رفت و ما تولید نفت خودمان را یک میلیون بشکه اضافه کردیم و برای اینکه دوباره چاه‌های خود را فعال کنیم ۸۰۰ میلیون دلار هزینه کردیم.

وی یادآوری کرد: توافق ما در برجام در دی ۱۳۹۴ بود و همه دنیا دچار شگفتی شد که چگونه ما چاه‌های خود را به سرعت احیا کردیم و این باعث شد در سال ۱۳۹۵ درآمد نفتی ما افزایش پیدا کرد و اوپک و غیر اوپک دور هم جمع شدند و گفتند باید تولید نفت شما کاهش یابد و وزارت نفت و خارجه ما یک کار بزرگ انجام دادند و یک کار بسیار عظیمی انجام شد.

وی اظهار داشت: هر روز با یک معضل جدیدی مواجه بودیم، ولی در همه مقاطع توانستیم از مشکلات عبور کنیم؛ جنگ روانی و جنگ پشت پرده اقتصادی علیه ما بود و دولت توانست با مجاهدت خود معضلات را برطرف کند.

رییس جمهوری افزود: تلاش می‌کردند که فروش نفت ما را به صفر برسانند و فشار‌ها هیچ تاثیری نکرد و این فشاری که ما بنا بود در آبان ببینیم در شهریور و مهر دیدیم؛ آن‌ها می‌خواستند جلوی صادرات ما را بگیرند و مردم ما را در فشار قرار دهند، ولی کار خوبی توسط وزارت نفت انجام شد که ادامه دارد.

وی گفت: اگر امریکایی‌ها به شرکت‌هایی معافیت نمی‌دادند باز فروش نفت خود را ادامه می‌دادیم و می‌دهیم؛ این یک سوی داستان است و دشمن نمی‌تواند این کار بکند، اما آن طرف قصه را هم نگاه کنید.

وی اضافه کرد: وقتی بعثی‌ها هم با ما می‌جنگیدند، ما مشکلات و سختی‌هایی داشتیم؛ می‌خواهم بگویم که جنگ بی مشکل نمی‌شود، ولی معنایش این نیست که موفق نمی‌شویم و دشمن به اهدافش می‌رسد؛ ما نمی‌گذاریم دشمن موفق شود و اگر ناامید شویم و اختلاف داشته باشیم، آن وقت دشمن موفق می‌شود.

رییس جمهوری ادامه داد: موفقیت یا شکست دشمن دست ماست و ما می‌توانیم آن را شکست دهیم و می‌توانیم کاری کنیم که موفقیت نداشته باشیم؛ اولین مساله داشتن امید به آینده است و تردید نداریم که نتوانیم از مشکلات عبور کنیم.

وی تشریح کرد: دشمن خیلی تبلیغات می‌کند که در ایران سختی و گرانی حاکم است، اما در حقیقت ما هنوز در بعضی از بخش‌ها جزو ارزان‌ترین کشور‌های دنیا هستیم؛ در خود

عربستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت خام، قیمت گازوئیل نیم دلار است و این یعنی ما کشور گرانی در این زمینه نیستیم و انرژی یکی از مسایل مهم مردم است.

وی اضافه کرد: در بحث کالا‌های اساسی وضع ما از کشور‌های دیگر بدتر نیست و اگر از قیمت نان گرفته تا سایر نیاز‌های مردم از قبیل: بهداشت و درمان را مقایسه کنیم، می‌بینیم همه تلاش ما این است که در کالا‌های اساسی، فشار مردم حداقل باشد؛ هر چند نمی‌توانیم صفر کنیم، ما در کشور نیازمندی داریم و باید برای تامین این نیازمندی بخش خصوصی را دعوت و از آن‌ها حمایت کنیم.

حجت الاسلام روحانی گفت: اگر ما امنیت ۱۰۰ درصدی به ایرانیان خارج کشور بدهیم، صد‌ها میلیارد دلار سرمایه وارد کشور می‌شود، زیرا آن‌ها به استان و شهرستان خود علاقه‌مند هستند؛ ما می‌خواهیم مقابل تحریم‌ها بایستیم و باید به سرمایه گذاران امنیت بدهیم؛ آمریکایی‌ها هر چند مخالف این جذب سرمایه هستند، اما اگر ما اراده کنیم می‌توانیم تحول بزرگ ایجاد کنیم.

وی با اشاره به زندگی مسالمت آمیز اقوام و پیروان مذاهب مختلف در آذربایجان غربی خطاب به آنان گفت: امروز باید قدر این همدلی و وحدت و اتحاد را بدانیم، زیرا بالاتر از آن نعمتی نیست.

وی همچنین با اشاره به مرزی بودن آذربایجان غربی اضافه کرد: می‌توان از این فرصت برای صادرات و اشتغال استفاده و بهره برداری کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  خوب به من سبد کالا تعلق نگرفت امروز ۲۰۰ هزار تومن برداشتم تا ببینم باهاش چی میتونم بخرم اونم از یکی از فروشگاههای زنجیره ای تخفیف خور یه بسته گوشت چرخ کرده ۵۳ هزار تومن. مرغ یک بسته ۳۴ هزار تومن، یک بسته گوشت گوساله ۶۰ هزار تومن ،چای یک بسته ۳۰ هزار تومن ،روغن ۵ کیلویی ۴۳ هزار تومن ، برنج دانه بلند ۷۸ هزار تومن !!!!!! تازه حدود ۱۰۰ گذاشتم روش !!!!!!!! تا مایحتاج رو تامین کنم !!!!!! واقعا گرفتید مارو !!! ما یک خانواده ۴ نفره هستیم ، هربسته مرغ چهار تکه بود گوشت تقریبا یک کیلو چرخ کرده ، گوشت لپی هم یک کیلو ، برنج ده کیلویی ، چای هم تقریبا نیم کیلویی لابد شاید کمتر !!! خوب فرض کنید من این رو باید تا آخر ماه برسونم ، میوه و سبزی و رب و ماست و پنیر و کره وشیر هم پیشکش مسئولین !!! قبوض هم باز هم پیشکش مسئولین !!!!! پوشاک هم باز پیشکش مسئولین !!!! خدا رو شکر اجاره خانه نداریم !!!! کاری به زندگی خودم ندارم با دونفر شاغل ولی بقیه چطور باید زندگی کنن ای خدا

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار