گوناگون

این مافین شکلاتی برای عید بی نظیره+ طرز تهیه آسان

این مافین شکلاتی برای عید بی نظیره+ طرز تهیه آسان

مافین شکلاتی یکی از شیرینی‌های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که میان وعده‌ای مناسب برای پذیرایی و مهمانی است و با روشی راحت و سریع درست می‌شود.

به گزارش پارسینه و به نقل از چی شی؛ مافین شکلاتی یکی از شیرینی‌های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که میان وعده‌ای مناسب برای پذیرایی و مهمانی است و با روشی راحت و سریع درست می‌شود.

این مافین شکلاتی برای عید بی نظیره+ طرز تهیه آسان

طرز تهیه مافین شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه مافین شکلاتی خوشمزه ابتدا کره را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود و سپس در ظرفی بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و با دور تند همزن برقی به مدت ۳ تا ۴ دقیقه بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند.

مرحله دوم

وقتی که بافت مواد صاف و یکدست شد سپس شیر را که به دمای محیط رسیده است به ترکیب اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با مواد، مخلوط شود و مایع صافی شکل بگیرد.

مرحله سوم

سپس ماست را هم که از قبل به دمای محیط رسیده است به مخلوط اضافه کنید و با دور تند همزن ۱ تا ۲ دقیقه دیگر هم بزنید تا بافت مواد صاف و یکدست شود.

مرحله چهارم

بعد آرد را در ظرف دیگری الک کنید تا سبک شود و سپس بکینگ پودر و نمک را به آن اضافه کنید و هم بزنید و دوباره الک کنید تا بافت آرد صاف و یکدست شود.

نکته: برای رنگ و طعم بهتر مافین شکلاتی یک یا دو قاشق پودر کاکائو را جایگزین ۱ یا ۲ قاشق از آرد کنید.

مرحله پنجم

سپس آرد را کم‌کم و کنترل شده در ۲ تا ۳ مرحله روی مواد الک کنید و با دور کند همزن بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند و خمیری با بافت صاف و یکدست تشکیل شود.

مرحله ششم

در این مرحله تخم مرغ‌ها را در ظرفی بریزید و با دور تند همزن برقی بزنید تا سفید رنگ و حجیم شوند و سپس به دلخواه مقداری وانیل را هم اضافه کنید و هم بزنید تا عطر آن در مواد پخش شود.

مرحله هفتم

بعد از این‌که تخم مرغ‌ها فرم گرفتند آن‌ها را به مواد اضافه کنید و با همزن دستی به آرامی هم بزنید تا بافت مخلوط مواد صاف و یکدست شود، سپس با لیسک اطراف ظرف را دورگیری کنید.

مرحله هشتم

حالا شکلات تلخ را به روش بن‌ماری روی بخار کتری ذوب کنید و روی مواد بریزید و با لیسک هم بزنید تا کاملا با مخلوط مواد ترکیب شود و بافت خمیر تشکیل شده نرم و لطیف شود.

نکته: برای مافین وانیلی از شکلات سفید و نصف قاشق چایخوری وانیل استفاده کنید.

مرحله نهم

سپس قالب کاغذی کاپ کیک‌ها را در سینی فر بچینید و ۳/۲ آن‌ها را با مخلوط مواد کیک پر کنید و بعد به مقدار دلخواه و با سلیقه خودتان روی آن‌ها شکلات چیپسی بریزید.

مرحله دهم

بعد سینی را در فر که از ده دقیقه قبل گرم شده قرار دهید و دمای آن را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه اجازه دهید تا کاپ کیک‌ها خوب بپزند.

مرحله یازدهم

بعد از پخت مافین شکلاتی سینی را از فر در بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا خنک شوند و سپس با شکلات صبحانه، گاناش، خامه و کرم شکلاتی سطح کاپ کیک را تزئین کنید.

مرحله دوازدهم

سپس تعدادی مافین شکلاتی را در ظرف مناسب بچینید و مقداری مغز گردو، فندق، پسته، بادام، و یا برش‌های موز و توت فرنگی روی آن‌ها قرار دهید و همراه با چای یا قهوه سرو کنید.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار