گوناگون

طرز تهیه ذرت مکزیکی به روش بیرونی

طرز تهیه ذرت مکزیکی به روش بیرونی

پارسینه: ذرت مکزیکی نوعی میان وعده یا عصرانه بسیار محبوب در سراسر جهان است که همانطور که از نامش مشخص است اصالتش متعلق به کشور مکزیک می‌باشد.

ذرت مکزیکی نوعی میان وعده یا عصرانه بسیار محبوب در سراسر جهان است که همانطور که از نامش مشخص است اصالتش متعلق به کشور مکزیک می‌باشد، البته ذرت مکزیکی که در مکزیک تهیه می‌شود با ذرت مکزیکی که در ایران تهیه می‌شود بسیار متفاوت است. در تهیه ذرت مکزیکی در کشورمان از مواد متنوعی مثل انواع ژامبون و کالباس، قارچ و سبزیجات معطر استفاده می‌شود که باعث می‌شود طعم این میان وعده خوشمزه‌تر شود، برای مشاهده آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ذرت مکزیکی در ادامه با ما همراه باشید.

ذرت مکزیکی

دستور پخت ذرت مکزیکی

مرحله اول

به نقل از چی شی؛ برای تهیه ذرت مکزیکی به روش بازاری ابتدا دانه‌های ذرت را از آب درون کنسرو خارج می‌کنیم و کنار می‌گذاریم تا آب اضافی شان خارج شود سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می‌دهیم و کره را به آن اضافه می‌کنیم. پس از اینکه کره ذوب شد ذرت را اضافه می‌کنیم و کمی تفت می‌دهیم تا ذرت نرم شود.

مرحله دوم

در ادامه قارچ‌ها را پس از شستشو به صورت نگینی یا حلقه‌ای خرد می‌کنیم سپس به قابلمه حاوی ذرت اضافه می‌کنیم. تفت دادن را ادامه می‌دهیم تا آب قارچ‌ها خارج شود سپس کمی آبلیمو اضافه می‌کنیم. آبلیمو باعث می‌شود رنگ قارچ‌ها تیره نشود.

مرحله سوم

در این مرحله حرارت زیر قابلمه را ملایم‌تر می‌کنیم و ۵ دقیقه درب قابلمه را می‌گذاریم تا قارچ‌ها نرم شوند. پس از گذشت ۵ دقیقه مجداد قارچ و ذرت را تفت می‌دهیم تا جایی که آبی که قارچ‌ها انداخته اند به طور کامل تبخیر شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه آب موجود در قابلمه تبخیر شد سس مایونز را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و آویشن اضافه می‌کنیم و مواد را خوب مخلوط می‌کنیم تا یکدست شوند. در ادامه پنیر پیتزا را نیز اضافه کرده و مجددا مواد را مخلوط می‌کنیم.

مرحله پنجم

پس از اضافه کردن پنیر پیتزا درب قابلمه را قرار می‌دهیم و حرارت زیر قابلمه را خاموش می‌کنیم تا پنیر به طور کامل ذوب شود. پس از گذشت ۲ دقیقه درب قابلمه را برداشته و ذرت مکزیکی را در ظرف مورد نظرمان سرو می‌کنیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار