گزارش پارسینه از بخشنامه مهم وزیر اقتصاد به وزارتخانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی؛

نحوه فروش اموال مازاد دولتی تعیین تکلیف شد+سند/ درآمد حاصل کجا هزینه می‌شود؟

پارسینه: وزیر اقتصاد در بخشنامه‌ای خطاب به وزارتخانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نحوه فروش اموال مازاد دولتی و درآمد حاصل از این محل را تعیین تکلیف کرد.
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
۰

بخشنامه


به گزارش خبرنگار پارسینه، بخشنامه در خصوص نحوه اجرای جزء ۲ بند ب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و بند ۲ ماده ۲۹ ضوابط اجرایی آن طی نامه شماره ۵۱/۷۹۱۴۰ توسط سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.

در این بخشنامه که خطاب به وزارتخانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی ابلاغ شده، آمده است: «ضمن تنفیذ مجوز‌های فروش صادره در سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در اجرای جزء (۲) بند (ب) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و بند (۲) ماده ۲۹ ضوابط اجرایی آن و با عنایت به اینکه در جزء (۲) بند (ب) تبصره یاد شده، مقرر شده است اموال و دارایی‌های غیرمنقول دولتی مازاد ثبت شده در سامانه جامع اموال دستگاه‌های اجرایی (سادا) به فروش برسد و منابع حاصل از فروش به ردیف درآمد عمومی مربوط نزد خزانه داری کل کشور واریز گردد..»

در ادامه این بخشنامه می خوانیم:« در این راستا مقتضی است فهرست اموال مازاد دولتی در اختیار را در ستاد به خزانه داری کل کشور و در استان‌ها به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اعلام نمایند تا پس از بررسی‌های لازم مجوز برای فروش ملک در اجرای جزء (۲) بند موصوف صادر گردد.»

در بخش دیگر این بخشنامه تاکید شده است: « بدیهی است در راستای بند (۶) ماده ۲ دستورالعمل اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال جاری و ماده ۲۱ ضوابط اجرایی قانون بودجه، منابع حاصل از فروش اموال این بند برای هزینه‌های تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیمه تمام و هزینه‌های جاری دستگاه‌های فروشنده اموال اختصاص خواهد یافت.»

رونوشت این بخشنامه برای دکتر مخیر معاون اول رئیس جمهور، مهندس بذر پاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور و دکتر خدائیان رئیس محترم سازمان بازرسی کل کشور  ارسال شده است.

منبع: پارسینه
ارسال نظر
نمای روز
حواشی پلاس
آخرین اخبار
به پرداخت ملت
سداد2