پیشنهاد پارسینه
نمایندگان کشورمان به سه مدال طلا، یک نقره و سه برنز رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام ماتئو پلیکونه شهر ساساری ایتالیا دست یافتند.
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
۰

رقابت‌های کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا که جز سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می‌شود روز شنبه برگزار شد که در پایان احمد بذری، علیرضا کریمی و حام طالبی زرین کمر به ترتیب در وزن‌های ۸۶، ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، عباس فروتن در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و نادر حاج آقا نیا، یونس امامی و ارشک محبی به ترتیب در وزن‌های ۵۷، ۷۰ و ۹۲ کیلوگرم مدال برنز گرفتند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم «علیرضا سرلک» و «نادر حاج آقا نیا» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف هم رفتند که حاج آقا نیا با نتیجه ۵ بر ۴ سرلک را مغلوب کرد (سرلک از دور رقابت‌ها کنار رفت) و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

حاج آقا نیا در این مرحله مقابل «دارت کاپیلان» از کانادا با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این مرحله برابر «چانگ گیون پارک» از کره جنوبی با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم مسابقات در دو گروه به صورت دوره‌ای برگزار شد که «محمدباقر یخکشی» در دور نخست مقابل «محمد لاکل» از الجزایر با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر «الک هوور» از آمریکا را شکست داد و در دور سوم با نتیجه ۱۰ بر ۷ مغلوب «راهول آواره» از هند شد و به عنوان نفر دوم گروه راهی مرحله نیمه نهایی شد.

آزادکار مازندرانی در این مرحله «اولدزیسلاو آندریف» از بلاروس را با نتیجه ۳ بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل «رسول کالیف» دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ از قزاقستان با نتیجه ۷ بر ۲ پیروز شد، اما به دلیل اینکه در هنگام توزیع مدال با تی شرت بر روی سکو حاضر شد، مسئولان برگزار کننده وی را دیسکالیفه (حذف از دور مسابقات) کردند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم «امیرمحمد یزدانی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «سایاتبک اوکاسوف» دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر قزاق مقابل کشتی گیر روس در دور بعد، یزدانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم «یونس امامی» دارنده مدال نقره و برنز جوانان جهان و برنز امید‌های جهان در دور نخست «رمضان رمضان اف» از روسیه را با نتیجه ۱۴ بر ۸ مغلوب کرد و در دور بعد مقابل «گئورگی کولی اف» از بلاروس با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، امامی به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر از «میهایل گئورگیف» از بلغارستان را مغلوب کرد و مدال برنز گرفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم «محمد نخودی» در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر «سلیمان اوماروف» از ترکمنستان را شکست داد و در دور دوم برابر «ختیگ سابولوف» قهرمان جهان از روسیه با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست سابولوف مقابل «فرانک چامیزو» آزادکار کوبایی الاصل ایتالیا و دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک، نخودی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم «احمد بذری» دارنده مدال نقره جوانان جهان در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر «دامیان ویلیا» از اسپانیا را مغلوب کرد و در دور دوم «دولت میرات اورازگیلیوف» از ترکمنستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

این آزادکار بهشهری در این مرحله «احمد آیبویف» از فرانسه را با نتیجه ۱۲ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۱۹ بر ۱۰ «عظمت دولت بیکوف» دارنده مدال نقره آسیا و نقره زیر ۲۳ سال جهان از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم رقابت‌ها با حضور ۷ کشتی گیر در دو گروه برگزار شد که «علیرضا کریمی» دارنده ۲ مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی و طلای جوانان جهان در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر «ویکی» از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر «ارشک محبی» دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد و بعنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی رفت. «ارشک محبی» نیز مقابل «ویکی» از هند با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و بعنوان نفر دوم گروه راهی دیدار نیمه نهایی شد.

کریمی در مرحله نیمه نهایی مقابل «نورگالی نورگایپولی» از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به فینال رفت. ارشک محبی آزادکار کرمانشاهی تیم ملی نیز در دیدار نیمه نهایی «باتیربک چاکولوف» قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه با نتیجه ۶ بر ۴ شکست داد و به رده بندی راه یافت.

کریمی در دیدار فینال «چاکولوف» از روسیه را با نتیجه ۸ بر ۴ از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد. محبی نیز در دیدار رده بندی با نتیجه ۷ بر ۳ از سد «نورگالی نورگایپولی» از قزاقستان گذشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «عباس فروتن» دارنده مدال طلای جوانان جهان و نقره نوجوانان جهان در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر «سیمونه یاناتونی» از ایتالیا را مغلوب کرد.

آزادکار بابلی تیم ملی در دور دوم مقابل «باتزول اولزیسایخان» دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز شد و به جمع چهار نفر برتر این وزن راه یافت. وی در این مرحله مقابل «ایگور اووسیانیکوف» دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از روسیه با نتیجه ۲ بر ۲ به پیروزی رسید و فینالیست شد.

در همین وزن «حامد طالبی زرین کمر» پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل «آبراهام کونیدو روانو» از ایتالیا با نتیجه ۹ بر یک به برتری دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله در مصاف با «بک دولت آلمنتای» از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز و راهی دیدار فینال شد. دیدار فینال این وزن بین «حامد طالبی زرین کمر» و «عباس فروتن» برگزار شد و در زرین کمر با نتیجه ۸ بر یک مقابل فروتن پیروز شد و به مدال طلا دست یافت. فروتن نیز صاحب مدال نقره شد.

تیم ایران در وزن‌های ۷۹ و ۱۲۵ کیلوگرم نماینده‌ای نداشت.

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- عظمت توسکایف (روسیه) ۲- دارت کاپیلان (کانادا) ۳- نادر حاج آقانیا (ایران) و گیوی داویدووی (ایتالیا) … ۷- علیرضا سرلک (ایران)

۶۱ کیلوگرم: ۱- رسول کالیف (قزاقستان) ۲- اولادزیسلاو آندریف (بلاروس) ۳- راحول آواره (هند). باقر یخکشی (دیسکالیفه)

۶۵ کیلوگرم: ۱- سونبا گونگان (هند) ۲- ماگومدرسول ادریسوف (روسیه) ۳- سایاتبک اوکاسوف (قزاقستان) و جونسیک یون (کره جنوبی) ..۱۰- امیرمحمد یزدانی (ایران)

۷۰ کیلوگرم: ۱- نورکوجا کایپانوف (قزاقستان) ۲- گئورگی کولیف (بلاروس) ۳- یونس امامی (ایران) و باتیر بورجاکوف (ترکمنستان)

۷۴ کیلوگرم: ۱- فرانک چامیزو (ایتالیا) ۲- دانیر کایسانوف (قزاقستان) ۳- میروسلاو کایروف (بلغارستان) و ختیک سابولوف (روسیه) .. ۹- محمد نخودی (ایران)

۷۹ کیلوگرم: ۱- خلیل امین اف (روسیه) ۲- گلیمجان یوزربایف (قزاقستان) ۳- فاتح بنفر داج اله (الجزایر) و دمیتری تکاچینکو (اوکراین)

۸۶ کیلوگرم: ۱- احمد بذری (ایران) ۲- عظمت دولت بیکوف (قزاقستان) ۳- احمد ایبویف (فرانسه) و دیپاک پونیا (هند)

۹۲ کیلوگرم: ۱- علیرضا کریمی (ایران) ۲- باتیربک چاکولوف (روسیه) ۳- ارشک محبی (ایران)

۹۷ کیلوگرم: ۱- حامد طالبی زرین کمر (ایران) ۲- عباس فروتن (ایران) ۳- ابراهام کونیدو روانو (ایتالیا) و ایگور اوسیانیکوف (روسیه)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- پاور کریوتسوف (روسیه) ۲- دانیل لیگتی (مجارستان) ۳- اولگ بولتاین (قزاقستان) و فردریک شوکت (کانادا)

پــنــجــره
ارسال نظر
نمای روز
آخرین اخبار
سداد
شفا دارو