پیشنهاد پارسینه
جوایز اسکار نود و یکم اهدا شد؛
آکادمی علوم و هنرهای سینما در آمریکا، اسکار، پنجم اسفند ماه برندگان ۹۱مین دوره از جوایز خود را اعلام کرد. «کتاب سبز» برنده اسکار «بهترین فیلم» و آلفونسو کوارون، برنده اسکار «بهترین کارگردانی» شد. امسال رکورد تازه‌ای در شمار جوایزی که به زنان رسید و تنوع و گوناگونی برندگان ثبت شده‌است.
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
۰

«کتاب سبز» و «روما» با 3 اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

به گزارش پارسینه، مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنر‌های سینمایی اسکار برگزار شد.در جوایز اسکار ۲۰۱۹، دو فیلم «روما» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» و «سوگُلی» ساخته «یورگس لانتیموس» هر کدام با نامزدی در ۱۰ شاخه بیشترین شانس کسب جوایز را دارند.

در مراسم اسکار ۲۰۱۹ که در سالن دالبی در هالیوود برگزار شد، فیلم روما ساخته آلفونسو کوارون که در ۱۰ رشته نامزد بود، سه جایزه به دست آورد که هر سه جایزه را کوارون گرفت.این کارگردانی مکزیکی علاوه بر اسکار بهترین کارگردانی، جوایز بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان و بهترین فیلمبرداری را نیز گرفت. فیلم راپسودی بوهمی که درباره فردی مرکوری خواننده گروه کوئین است، در مجموع با چهار جایزه در صدر فهرست برندگان قرار گرفت و سپس فیلم‎های روما، کتاب سبز و پلنگ سیاه هر کدام با به دست آوردن سه جایزه در رده دوم قرار گرفتند.
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند
صحنه ای از فیلم کتاب سبز
 
ماه پیش نامزد‌های اصلی دریافت جوایز اسکار اعلام شده بودند و فیلم‌های پلنگ سیاه، بلک‌ک‌کلنزمن، راپسودی بوهمی، محبوب، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد می‌شود، و معاون، نامزد دریافت بهترین فیلم بودند. فیلم مکزیکی روما و فیلم مجبوب بیشترین شمار نامزدی را، در این دوره از جوایز اسکار، از آن خود کرده بودند.

مراسم اسکار امسال بدون میزبان برگزار شد. این نخستین بار در ۳۰ سال گذشته است که این مراسم میزبانی ندارد. آغازگر مراسم نیز گروه موسیقی «کوئین» و آدام لمبرت، ستاره شوی تلویزیونی «امریکن ایدول»، بودند. برایان می‌و راجر تایلور، بازماندگان گروه «کوئین» همراه لمبرت ترانه‌های «We Will Rock You» و «We Are the Champions» را اجرا کردند.
 
فیلم «کتاب سبز» برنده اسکار «بهترین فیلم» امسال شد. کتاب سبز در مورد یک نوازنده سیاه‌پوست پیانو است که با راننده سفیدپوست خود در دهه ۱۹۶۰ در مناطق جنوبی آمریکا برنامه اجرا می‌کند.
 
روما، فیلم سیاه و سفیدی در مورد زندگی مستخدمین خانگی دهه هفتاد میلادی در مکزيک، برنده بهترین فیلم خارجی‌زبان نیز شده است. ​این فیلم که تحسین‌های بسیاری برانگیخته به دو زبان بومی مکزیکی و اسپانیایی ساخته شده‌است. این نخستین بار است که مکزیک اسکار بهترین فیلم خارجی را از آن خود می‌کند؛ هرچند در سال‌های گذشته کارگردان‌ها و هنرمندان مکزیکی مشغول به کار در آمریکا چندین اسکار را به خانه برده‌اند. 
 
اسکار فیلمبرداری از دیگر جوایزی بود که «روما» و در واقع آلفونسو کوارون به دست آورد. کوارون علاوه بر کارگردانی و تهیه فیلم، فیلمبرداری و تدوین آن را نیز انجام داده‌است.
 
*بهترین کارگردانی
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (سوگُلی)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

برنده: آلفونسو کوارون (روما)
آلفونسو کوارون

*بهترین بازیگر نقش اول مرد
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

برنده: رامی مالک (راپسودی بوهمی)
رامی مالک

*بهترین بازیگر نقش اول زن
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (سوگُلی)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

برنده: اولیویا کولمن (سوگُلی)
اولیویا کولمن

*بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)

برنده: ماهرشالا علی (کتاب سبز)
ماهرشالا علی

*بهترین بازیگر نقش مکمل زن
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (سوگُلی)، ریچل وایس (سوگُلی)

برنده: رجینا کینگ برای فیلم اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند

*بهترین فیلم غیرانگلیسی
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

برنده: روما (مکزیک)

*بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

برنده: کلنزمن سیاه
اسپایک لی

*بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، سوگُلی، معاون

برنده: کتاب سبز

*بهترین مستند بلند
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: انفرادی آزاد، مراقب فاصله بودن، از پدران و پسران، آر بی جی، هیل کانتی امروز صبح امروز عصر

برنده: انفرادی آزاد

*بهترین انیمیشن بلند
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌ها، میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

*بهترین تدوین
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها: کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، سوگُلی، معاون

برنده: راپسودی بوهمی

*بهترین موسیقی متن
 
«کتاب سبز» و «روما» با ۳ اسکار گمانه زنی‌ها را پایان دادند

نامزدها:، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز

برنده: پلنگ سیاه
برنده اسکار بهترین موسیقی متن

*بهترین ترانه

نامزدها: پلنگ سیاه، آر بی جی، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز

برنده: ستاره‌ای متولد شده است

*بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: جنگ سرد، سوگُلی، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

برنده: روما

*بهترین طراحی لباس

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: پلنگ سیاه

*بهترین مستند کوتاه

نامزدها: گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله

برنده: نقطه انتهای جمله

*بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: معاون

*بهترین طراحی تولید

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: پلنگ سیاه

*بهترین تدوین صدا

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما

برنده: راپسودی بوهمی

*بهترین صداگذاری

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

برنده: راپسودی بوهمی

*بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان

برنده: نخستین انسان

*بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر

برنده: پوست

*بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: رفتار حیوانی، بائو، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها

برنده: بائو
 
 
 
 
پــنــجــره
ارسال نظر
نمای روز
آخرین اخبار
سداد
شفا دارو