فعالیت‌های جامعه روحانیت نیازمند کسب مجوز از خانه احزاب است؟
پارسینه: عضو کمیسیون ماده 10 احزاب درباره اینکه آیا جامعه روحانیت مبارز هم باید از این کمیسیون برای فعالیت‌های خود کسب مجوز کند، گفت: جامعه روحانیت هیچ‌گاه به کارحزبی ورود پیدا نکرده است و در قالب حزبی وارد نشده است.
۱۹ فروردين ۱۳۹۰ - ۰۱:۲۰
۰
عضو کمیسیون ماده 10 احزاب درباره اینکه آیا جامعه روحانیت مبارز هم باید از این کمیسیون برای فعالیت‌های خود کسب مجوز کند، گفت: جامعه روحانیت هیچ‌گاه به کارحزبی ورود پیدا نکرده است و در قالب حزبی وارد نشده است.

حمیدرضا فولادگر در پاسخ به این سوال که آیا جامعه روحانیت مبارز هم برای فعالیت‌های خود نیازمند کسب مجوز است، گفت: جامعه روحانیت هیچ‌گاه به کار حزبی ورود پیدا نکرده و در سال‌های اخیر هم ورودی صریح به عرصه انتخابات نداشتند.

به دنبال اظهارات حمیدرضا فولادگر درباره اینکه «جبهه پیراوان خط امام و رهبری ورایحه خوش خدمت» باید برای فعالیت سیاسی خود مجوز کسب کنند، او درباره دلیل این اقدام، گفت: ائتلاف‌ها و جبهه‌های سیاسی طبق قانون فعلی احزاب نیازی به کسب مجوز ندارند و می‌توانند درمقاطع خاص بیاینه بدهد و کاندیدا معرفی کند، اما طبق قانون جدید، اگرائتلاف و جبه‌ای بخواهد فعالیت سیاسی «دائمی» داشته باشد، باید مجوز بگیرند مگر اینکه مقطعی فعالیت کنند.

به گفته نماینده قوه مقننه در کمیسیون ماده 10 احزاب، فعالیت مقطعی به فعالیت‌های دوران انتخابات گفته می‌شود که جبهه و ائتلافی دردوران مشخص فعالیت می‌کند و بعد از آن هم فعالیتش به پایان برسد.

به دنبال اظهارات فولادگر، سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری اعلام کرد که این جبهه این موضوع را بررسی می‌کند.
ارسال نظر
نمای روز
حواشی پلاس
آخرین اخبار
به پرداخت ملت
سداد2