چند سالیست که ماه رمضان با روزهای گرم سال مصادف شده است و این موضوع باعث تشنگی در طول روز می شود و گاهی روزه داری را بسیار سخت می کند ما امروز برخی نوشیدنی های گیاهی که به رفع عطش در طول روز کمک می کنند را برای شما گرداوری کرده ایم با ما همراه باشید.
اگر در ماه رمضان بتوانیم از نظر خوراکی در فاصله افطار تا سحر درست عمل کنیم در طول روز نه گرسنه و ضعیف خواهیم بود و نه تشنگی شدید را خواهیم داشت. ما امروز برای شما نوشیدنی‌های ماه رمضان را که برای رفع عطش بسیار موثرند را گردآوری کرده ایم تا با تهیه آن بتوانید روزه‌های خود را در روز‌های گرم به راحتی بگیرید.
 
راه‌های رفع عطش
 
مصرف میوه و سبزی سبب رفع مشکل یبوست نیز می‌شود.  سبزی‌ها مانند کاهو، خیار، کرفس و سبزی خوردن، چون آب را در خود نگه می‌دارند باعث استمرار و تداوم آبرسانی به بدن می‌شوند و مصرف سالاد کاهو به خصوص در وعده سحر توصیه می‌شود.

پرهیز از نوشیدن آب یخ

زمانی که آب خنک همراه با یخ مصرف می‌شود، چون دمای بدن را برای مدت کوتاهی پایین می‌آورد،  اما باعث رفع عطش در دراز مدت نمی‌شود.  هنگام افطار باید از نوشیدن آب یخ به طور ناگهانی پرهیز کرد همچنین در وعده افطار نیز از نوشیدنی‌های ماه رمضان استفاده کرد.

شربت آبلیمو

شربت آبلیمو یکی از نوشیدنی‌های ماه رمضان است و شربت آبلیمو کم شیرین سبب ترشح بزاق شده و احساس تشنگی را در روزه داران برطرف می‌کند.

شربت خاکشیر و تخم شربتی

از دیگر نوشیدنی‌های ماه رمضان شربت خاکشیر و تخم شربتی خنک کننده و ضد عطش هستند و می‌توانند آب را درون دانه‌های خود نگه دارند و به تدریج آن را به بدن برسانند. در نتیجه نیاز بدن را به مدت طولانی‌تر نسبت به آب تامین می‌کند.  بهتر است آن‌ها را بدون شکر یا با شکر کم مصرف کرد.

کاسنی

دربین عرقیات سنتی، فقط کاسنی خاصیت خنک کنندگی بدن را دارد، از این رو پیشنهاد می‌شود نوشیدنی‌های مخصوص ماه رمضان مانند خاکشیر را با کمی کاسنی و گلاب مخلوط و سپس استفاده کرد.

شربت سکنجبین

شربت سکنجبین به تنهایی یا با اضافه کردن سکنجبین به خاکشیر نیز می‌تواند به رفع عطش کمک کند و بهتر است این ترکیب را تهیه و برای رفع تشنگی آن را نوشید.

کسانی که از عارضه‌هایی مانند مشکلات ادراری، درد معده، نفخ شکم، کاهش بینایی و دیگر عارضه‌ها رنج می‌برند بهتر است کاهو با سکنجبین میل کنند. سکنجبین در واقع سرکه و انگبین و مخلوطی است از سرکه و عسل که به میزان و مقدار معین در هم می‌آمیختند و از مخلوط آن شربتی خوش گوار و معطر وفرح بخش به وجود می‌آوردند.

در برخی نقاط که عسل یافت نمی‌شد یا می‌خواستند شربتی ارزان قیمت فراهم کنند سکنجبین را از مخلوط سرکه و شکر تهیه می‌کردند، ولی همچنان آن را سکنجبین می‌نامیدند؛ و امروز که عسل گران یا کمیاب‌تر از گذشته شده به طور کلی این شربت را با شکر تهیه می‌کنند.

دم کرده نعناع
 
دم کرده برگ خشک نعناع و یا مخلوط آن با عسل بین افطار تا سحر موجب رفع تشنگی خواهد شد.  تهیه و مصرف شربت نعناع نیز رفع تشنگی بسیار مفید است. برای تهیه آن باید از شربت پایه استفاده کرد.  جوشاندن شکر و آب به نسبت دو به یک و افزودن مقداری عرق نعناع و آب لیمو ترش که باید به صورت خنک مصرف شود.  این شربت نیز به میزان زیادی از عطش جلوگیری می‌کند و از نوشیدنی‌های ماه رمضان است.

دم کرده لیمو عمانی با گل گاو زبان و نبات

دم کرده لیمو عمانی با گل گاو زبان و نبات نیز می‌تواند علاوه بر رفع تشنگی، باعث آرامش و خواب مناسب در شب شود.

منبع: نیک صالحی