نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با فرماندار جاسک برای پیگیری صید ترال کف در آبهای جنوب کشور بر ضرورت صدور مجوز صید به صیادان محلی تاکید کرد.
سیده فاطمه ذوالقدر در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: پیرو سوال از وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس درخصوص صید ترال کف در آب‌های جنوب کشور که باعث آسیب زدن به معیشت صیادان و زیست بوم دریا شده بود، اقداماتی با هدف ساماندهی و نظارت هرچه بهتر -آنگونه که رضایت صیادان و معیشت آن‌ها را تأمین کند و مخاطرات زیست بومی از بین رود- انجام شد.
وی افزود: به همین منظور و در خصوص پیگیری موضوع، جلسه‌ای با فرماندار جاسک برگزار شد. در این جلسه مطرح شد که از سال ١٣٨٠ تاکنون مجوزی برای صید به قایق‌های کوچک و لنج‌های سنتی داده نشده که نارضایتی مردم را به همراه دارد، لذا لازم است برای رونقِ کسب و کارِ صیادان جز و ایجاد اشتغال، صدور مجوز صید به صیادان محلی هرچه سریع‌تر در دستور کار مراجع ذیربط قرار گیرد.
این نماینده مجلس ادامه داد: در این جلسه همچنین از خدمات سپاه پاسداران برای جلوگیری از صید ترال و توزیع ماهی‌های صید شده غیرمجاز بین اقشار ضعیف نیز تقدیر و تشکر شد و مطرح شد که ساماندهی این موضوع نیازمند عملکرد قوی و شفاف سازمان شیلات و بخصوص شیلات هرمزگان است.
این عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: بنا داریم در سال جدید دعوتی از رئیس جدید سازمان شیلات در فراکسیون امید انجام دهیم تا امور مربوط به صید ترال و مشکلات آن با هدف شفاف سازی در صدور مجوز‌ها و عملکرد شیلات مورد پیگیری قرار گیرد.