از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
نماینده شورای شهر تهران در کمیته مناسب سازی شهرداری تهران:

بدنه شهرداری همچنان در برابر مناسب سازی مقاومت می‌کند

نماینده شورای شهر تهران گفت: از زمانی که شورای پنجم شکل گرفت و بنده به صورت داوطلبانه به عنوان نماینده شورای شهر در کمیته مناسب سازی انتخاب شدم، از آنجاییکه از سال ۱۳۹۴ هیچ جلسه‌ای تشکیل از سوی این کمیته تشکیل نشده بود با نامه نگاری‌های مستمر با شهرداران وقت (یعنی آقایان نجفی و افشانی)، خواستار احیا و فعال شدن مجدد این کمیته شدم.

بازدید سرزده اعضای کمیسیون سلامت شورا از میادین میوه و تره‌بار/ آغاز به کار بازرسان ویژه نامحسوس جهت رصدرعایت نکات بهداشتی

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از آغاز به کار بازرسان ویژه نامحسوس جهت رصد رعایت نکات بهداشتی در بازار‌های میوه و تره‌بار شهر تهران خبر داد.
سرپرست دبیرخانه ستاد مدیریت محله خبر داد:

ارزیابی بیش از ۱۱۰۰ داوطلب سمت مدیریت محله

مهدی شیرزاد سرپرست دبیرخانه ستاد مدیریت محله در مورد روند ارزیابی داوطلبان احراز سمت مدیریت محله گفت: تا کنون بیش از هزار و صد نفر از ثبت نام کنندگان در فرایند انتخاب مدیران محله به کانون ارزیابی آمده اند و روند دعوت از باقی افراد تایید شده از سوی شهرداری مناطق مختلف نیز ادامه دار
عضو شورای شهر تهران در گفتگو با پارسینه:

محمود میرلوحی: هر شهروند در فضای مجازی یک رسانه است/ فضای مجازی در مسیر بلوغ، خودش را پالایش می‌کند

محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در گفتگو با پارسینه عنوان کرد: «فضای مجازی در حال طی طریق یک مسیر رشد و بلوغ است و نکته مهم اینکه که خودش، حواشی، خار‌ها و مشکلاتش را پالایش و اصلاح می‌کند. در واقع برای رشد ناگزیر از انجام این کار است.»

با تلاش شورای حل اختلاف مرودشت پرونده قتل ۱۶ ساله به مصالحه انجامید

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس با اعلام این خبر گفت:: پس از ۱۶ سال با پیگیری اعضای شعبه چهاردهم شورای حل اختلف مرودشت، هسته‌های جهادی تشکیل شده وضمن گذشت اولیای دم، پرونده قتل به سازش منجر شد و قاتل از چوبه دار نجات یافت.
سرپرست دبیرخانه ستاد مدیریت محله تاکید کرد :

هدف فرآیند جدید انتخاب مدیران محله ارتقا شفافیت و مشارکت است

سرپرست دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکت‌های اجتماعی در محله‌های شهر تهران (مدیریت محله) مشارکت بیش از 3000 نفر از شهروندان در فراخوان ثبت نام مدیران محله را گام نخست در مسیر ارتقا شفافیت و کیفیت نهاد مدیریت محله دانست.

شورا‌های حل اختلاف، نماد اعتماد نظام قضائی کشور به توانایی‌های مردمی هستند

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که شورای حل اختلاف، نماد اعتماد نظام قضایی کشور به توانایی‌های مردمی است، افزود: روسا و اعضای شورا‌های حل اختلاف استان کرمان، اعتماد نظام قضایی کشور به توانایی‌های مردمی را به درستی پاسخ داده اند.
شهردار ناحیه یک برای انجام امور اداری و گشتزنی از دوچرخه استفاده می‌کند

رکاب‌زنی برای شناسایی مشکلات محله

پیوستن شهردار ناحیه یک منطقه ۶ به پویش «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» خبرساز شده است، چرا که «احسان یلوه» شهردار ناحیه یک، نه تنها روز‌های سه‌شنبه بلکه همه روز‌های هفته، همین که در دفتر کارش حاضر می‌شود، لباس ورزشی به تن می‌کند و پا به رکاب می‌شود و در محله‌ها گشتزنی می‌کند. از این کار راضی است و می‌گوید: «این کار علاوه بر رصد بهتر مشکلات، موجب ارتباط صمیمی‌تر با شهروندان شده است.» شهروندان و کاسبان هم با ارزیابی مثبت عملکرد شهردار ناحیه یک می‌گویند: «او خود را از جنس مردم می‌داند و برای رفع مشکلات محله تلاش می‌کند.»

رییس شورای شهر تهران: خط ۷ مترو ایمن است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افتتاح خط ۷ مترو که قرار است فردا و با حضور شهردار تهران صورت گیرد، گفت: این خط از ایمنی لازم برخوردار است و مشکلی در آن وجود ندارد.
سید حسن رسولی‌:

شیوه‌نامه بهینه سازی حریم شهرستان تهران قانونی است / استاندار تهران آن را ابلاغ کند

رئیس شورای شهرستان تهران گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» قانونی است و طی نامه رسمی از استاندار تهران می‌خواهم که این شیوه نامه را برای اجرا ابلاغ کنند
یادداشت سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در روزنامه ستاره صبح

مدیریت جوان و خلاق؛ نیاز صنعت خودرو

صنعت خودرو کشور همواره با مسائل و چالش‌های متعددی چه درحوزه تولید و چه در شیوه توزیع و قیمت گذاری و... رو به رو بوده است..
سید حسن رسولی :

هزینه تمام بودجه فرهنگی شهرداری در 5ماه نخست سال 96 غیراخلاقی بود

خزانه‌دار شورای شهر تهران، تأکید کرد: در پنج‌ماهه اول سال 96 مدیریت وقت شهرداری به‌جای اینکه پنج دوازدهم از ردیف‌های مربوطه فرهنگی و اجتماعی را هزینه کند با استفاده از اختیاراتش در کمیسیون تخصیص دوازده دوازدهم آن را هزینه کرده این روش کاملاً غیراخلاقی بوده است.

پیام تشکر حامیان حیوانات از شهرداری تهران

موفق شدیم بالغ بر ١٣٠ قلاده، به عبارتی بالاتر از تعداد اولیه سگ‌های جمع‌آوری‌شده از مناطق آزاد: تلو، سرخه حصار، چیتگر و ازگل را از محل نگهداری سازمان (کهریزک) تحویل گرفته و به محل زندگی خود بازگردانیم.
احمد نوروزی رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد:

وضع کنونی شهرداری‌ها در کشور ساخته و پرداخت مجلس و دولت است

وضع موجود و کنونی شهرداری‌ها در کشور ساخته و پرداخته مجلس شورای اسلامی و دولت است. دلیل این حرف نیز این است که به یک باره تغییراتی در منابع درآمدی شهرداری‌ها ایجاد کردند و این در حالی بود که در این مسیر به ایجاد درآمدی پایدار برای سیستم مدیریت شهری توجهی نشده بود.
گمانه زنی ها درباره احتمال سهمیه بندی بنزین ادامه دارد

اتمام حجت عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی درباره سهمیه بندی بنزین

نماینده گلپایگان در مجلس تصریح کرد:ظاهراً در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مباحثی درباره بنزین مطرح شده است که نمایندگان نیز از آن بی‌اطلاع هستند.

توضیحات درباره یک خبر سازی

در پی انتشار خبری مبنی برخورد سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با فردی در محل جلسات صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران، معاونت ارتباطات شورا برخود لازم می‌داند جهت احترام به افکار عمومی و اذهان شهروندان محترم تهران، مواردی را توضیح دهد.

واکنش هاشمی به انتصابات فامیلی در شهرداری

رئیس شورای شهر تهران درباره موضوعات مختلف از جمله چرایی عدم تشکیل کمیته پایش در شورا ، انتصابات فامیلی در شهرداری تهران، خرید و فروش پست‌های مدیریتی و بازنشستگی شهخردار تهران توضیحاتی را ارائه کرد.
گشت زنی بعد از ساعت صفر

شب زنده داری تهران چطور به شادی می رسد

تاریکی برای شهر، خوفناک نیست. تهران بعضی از مفهوم ها را به فراموشی سپرده است؛ خاموشی، سکون و سکوت مطلق را. آن دورها؛ چندصدمتر بالاتر از جایی که آدم های این شهر زندگی می کنند صدای جریان برق در کابل ها هنوز هست؛ نشانه ای از زندگی نامحدود در شهر.
همه چیز درباره رصدخانه شهری پایتخت؛

موزه ای از اطلاعات و آمار شهری در تهران

نامش رصدخانه است، اما نه از آن رصدخانه هایی که می‌توان اجرام آسمانی و کهکشان ها را رصد کرد. رصدخانه‌های شهری عموما مفهوم و کارکردی متفاوت با سایر رصدخانه‌هایی که تا به امروز نامشان را شنیدیم، است.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه خبر داد

جابه جایی هواکش مترو به خاطر تعارض با موزه فرش

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از خروج مترو از محدوده چشمه علی تا 15 تیرماه خبر داد و گفت: انجام عملیات عمرانی مترو در این محدوده باعث کاهش آب این چشمه به دلیل مسایل فنی شده بود که با اتمام فعالیت عمرانی چشمه علی به حالت اولیه خود بازمی گردد.
تصمیم جدید مقامات بریتانیا برای پایان دادن به مصرف پلاستیک؛

وضع مالیات های سنگین بر پلاستیک های غیر قابل بازیافت

از زمانی که دولت چین تصمیم گرفت از اوایل سال 2018 میلادی واردات پلاستیک از کشورهای اروپایی را ممنوع کند، دردسرهای جدیدی برای مراکز بازیافت این کشورها به خصوص انگلستان ایجاد شد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران مطرح کرد

استیصال تاکسیرانان در بن بست دولت و خودروسازان

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه در سال جدید حتی یک تاکسی نوسازی نشده است، گفت: ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در صف نوسازی تلمبار شده اند و علیرغم پیگیری مداوم، از ارائه تسهیلات و واگذاری خودروهای جدید هم خبری نیست.

استمرار فعالیت برخی ایستگاه های تندرستی منطقه 10 در ماه رمضان

تعداد مشا دو ایستگاه تندرستی آقایان واقع در بوستان نور و بوستان تهرانی از یکم خرداد بعد از افطار دایر خواهد بود. همچنین بانوان نیز صبح ها می توانند از ایستگاه های تندرستی واقع در پارک آموزش ترافیک، بوستان شهدا، بوستان رضوان و همچنین مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) بهره مند شوند.

بوستان های جنوب تهران مهیای میزبانی "افطار تا سحر"

شهردار منطقه 20 از آماده سازی بوستان ها و فضاهای تفرجگاهی این منطقه برای خدمات رسانی ویژه به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان در زمان های افطار تا سحر با محوریت فضاهای پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و بقعه های متبرکه خبر داد.
میرزایی در دومین نشست هم اندیشی فرآیند تدوین برنامه سوم شهر تهران:

نمی توان در شهر براساس مطلوبیت های فردی تصمیم گیری و سرنوشت شهرها را به تصمیمات سوداگرانه شخصی واگذار کرد

اگر در برنامه ریزی شهری، تخصیص فضا و تعیین کاربری صورت نگیرد و استانداردها و ضوابط ساخت و ساز نباشد، شهر به فضایی غیرقابل زیست تبدیل خواهد شد
به مناسبت هفته زمین پاک انجام شد ؛

پاکسازی بوستان های #منطقه۵ با مشارکت شهروندان و فعالان محیط زیست

همزمان با هفته زمین پاک ،بوستان های سطح منطقه با مشارکت شهروندان و فعالان محیط زیست در #منطقه۵ پاکسازی شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری #منطقه۵ علیرضا علی بخشی معاون خدمات شهری ومحیط زیست منطقه اعلام کرد : اداره پسماند شهرداری #منطقه۵ به مناسبت هفته زمین پاک ( دوم الی دهم اردیبهشت ماه ) اقدام به اجرای عملیات پاکسازی بوستان های سطح منطقه کرد.

سرنوشت پارک پردیسان پس از مناقصه

رییس کمیسیون سلامت_محیط زیست خدمات شهري شوراي شهر تهران گفت: باید برای حفظ و حراست از پارک پردیسان به دلیل ارزش بالا و گونه‌های بسیار ارزشمند تلاش شود و بعنوان یک الویت کاری در برنامه‌ها قرار بگیرد.

سرنوشت پارک پردیسان پس از مناقصه

رییس کمیسیون سلامت_محیط زیست خدمات شهري شوراي شهر تهران گفت: باید برای حفظ و حراست از پارک پردیسان به دلیل ارزش بالا و گونه‌های بسیار ارزشمند تلاش شود و بعنوان یک الویت کاری در برنامه‌ها قرار بگیرد.

بیش از 151 کیلومتراز معابرغرب تهران خط کشی شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، محمدباقر اسدی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با اعلام این خبر گفت: پروژة خط‌کشی 151 کیلومتر از معابر سطح محدوده که در ماه پایانی سال گذشته آغاز شده بود در فروردین 97 پایان یافت. وی افزود: این خط‌کشی ها در دو نوع ممتد و منقطع در نواحی7گانه انجام شده است .

اجرای ویژه برنامه های سلامت با محوریت "پوشش همگانی سلامت برای همه"

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه15، رضا اسماعیلی با اعلام مطلب فوق افزود: در این هفته برنامه های آموزشی، پیشگیرانه متنوعی با تاکید بر شعار هفته سلامت 97 با عنوان “پوشش همگانی سلامت، برای همه و همه جا” به همت اداره سلامت منطقه به اجرا در می آید.
محمد_بني_حسن معاون فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه

اجراي برنامه هاي فرهنگي به مناسبت اعياد ماه شعبان

به همت معاونت فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري راه آهن شهري تهران و حومه به منظور ايجاد فضاي بصري معنوي و با نشاط در ايستگاه ها و گذرگاه هاي فرهنگي مترو با استفاده از طرح ها و محتواي فرهنگي متناسب با اين ايام فضاسازي انجام مي شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 خبر داد؛

ایجاد زیرگذر سلامت در بلوار کشاورز

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 6 از ایجاد زیر گذر سلامت در بلوار کشاورز به مناسبت هفته سلامت خبر داد و گفت: این زیر گذر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده پرستاری و انجمن های مردم نهاد سلامت و با هدف ارتقای سلامتی شهروندان در روز پنج شنبه برگزار می شود.
زهرا صدر اعظم نوری،

روند انتخاب شهردار در شورا مطابق انتخاب قبلی شهردار تهران است

زهرا صدراعظم نوري ، رئیس کمیسیون سلامت شورای پنجم شهر دررابطه با گزینه های احتمالی شهردار تهران تصریح کرد: تاکنون گزینه ای از جانب شورا مطرح نشده است و قرار است از یکشنبه آتی در خصوص این موارد شورا تصمیم گیری نمایند
معاون اجرایی شورای شهر تهران در تشریح تخلفات شهرداری سابق

یک سری از املاک شهرداری در اختیارشان است، خودشان پیشقدم شده و املاک را پس دهند.

معاون اجرایی شورای شهر تهران در تشریح تخلفات شهرداری سابق گفت: براساس گزارشی که به دست من رسیده، در مدیریت شهری گذشته ۶۷۰ ملک به افراد خاص واگذار شده بود که تاکنون ۶۰ مورد از آنها مسترد شده است و اگر لازم باشد؛ اسامی همه افرادی که ۶۷۰ ملک نجومی را گرفته‌اند، منتشر خواهیم کرد.
بهاره آروین

بررسی سامانه نظارت بر سفرهای خارجی کارکنان شهرداری تهران در جلسه آینده کمیته شفافیت و شهر هوشمند

فردا، شنبه (۹۷/۲/۱) در بیست و سومین جلسه کمیته شفافیت و شهر هوشمند، سامانه نظارت بر سفرهای خارجی (ماموریت‌های اداری) کارکنان شهرداری تهران و چگونگی ثبت اطلاعات سفرهای کارکنان در این سامانه، با حضور جناب آقای عارف‌نیا، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران و مسئولین ذیربط در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
‍ در سطح معابر #منطقه_۱۰ صورت گرفت؛

اجرای تمهیدات مناسب و آماده باش نیروهای خدمات شهری برای پیشگیری از بروز آبگرفتگی

شهردار منطقه ۱۰ با اشاره به آماده باش شبانه روزی نیروهای خدمات شهری و استقرار آنان به محض شروع بارندگی در نقاط از پیش تعیین شده گفت: تاکنون مشکل آبگرفتگی در سطح معابر نداشته ایم.

مهلت یک‌ماهه برای شناسایی دکل‌های غیرمجاز مخابراتی در منطقه ۱۷ تهران

در جلسه بررسی مشکلات مردم منطقه ۱۷ تهران که با حضور نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در محل فرمانداری تهران برگزار شد، مقرر شد شرکت ارتباط مشترک شهر ظرف مدت یک‌ماه دکل‌های غیرمجاز مخابراتی موجود در منطقه ۱۷ را شناسایی و به فرمانداری تهران اعلام کند.

استقرار ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی در نمایشگاه کتاب

رییس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه همکاری با بانک شهر و وزارت ارشاد برای پوشش نمایشگاه کتاب را که یک واقعه بزرگ فرهنگی است، به فال نیک می‌گیریم،‌ گفت: در نمایشگاه کتاب نیز ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی مستقر خواهیم کرد و متناسب با استقبال ممکن است تعداد آنها را نیز افزایش دهیم.

ناراحتی اعضا از استعفای نجفی

علی اعطا در حاشیه جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: جلسه رسمی شورا ۱۹ فروردین است که بحث استعفا با حضور شهردار برگزار می شود و دلایل مطرح خواهد شد. وی گفت: امروز جلسه هم اندیشی داشتیم که غیررسمی و با حضور نجفی و برای طرح دیدگاه ها و اخبار بود و مصوبه ای هم نداشت. اعطا با بیان اینکه در این جلسه موضوع استعفای نجفی نیز مطرح شد، گفت: ایشان بر استعفا پافشاری دارند و اصرار دارند که پذیرفته شود. وی تاکید کرد: دلیل اصلی استعفا بیماری اعلام شده و تنگناهایی که در این دوره وجود داشت. سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی مطرح می کنند که اگر نجفی بیمار بود، چرا به عنوان شهردار انتخاب شد، گفت: این بیماری موضوع جدیدی است و دلیل اصلی استعفا است و تحمل فشارهایی که وجود دارد برای ایشان ممکن نیست. وی یادآور شد: اعضا از این موضوع ناراحت هستند و فضا به اینگونه نیست که استعفا پذیرفته شود. باید منتظر روز نوزدهم بود که بعد از طرح دلایل، نتیجه گیری و رای گیری می شود. هیچ بحثی درباره گزینه سرپرستی مطرح نشده و هیچ گزینه احتمالی معرفی نشده است و آنچه در شبکه های اجتماعی و رسانه ها درباره جانشین گفته شده صحت ندارد. این جلسه صرفا برای تبادل نظر اخبار و دیدگاهها بود و نجفی هم حضور داشت. براساس قانون تا زمانیکه شورا استعفا را نپذیرد، نجفی همچنان سر کار خواهد بود. اعطا درباره حضور هاشمی در شهرداری هم گفت: اصلا این موضوع مطرح نشده است. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اسامی افراد مختلفی در فضای مجازی به عنوان جایگزین مطرح می شود، تاکید کرد: هیچ بحثی درباره گزینه های جدید شهرداری مطرح نشده است. وی ادامه داد: متن استعفای خلاصه تری هم از سوی نجفی مطرح شده است.

نجفی تمام جوانب را در نظر گرفته، به تصمیم او احترام بگذاریم

رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر تهران به عنوان تنها موافق استعفای شهردار تهران گفت:‌ ما باید به آقای نجفی وتمام تجارب و دانش و تعهد خود احترام بگذاریم و بدانیم که ایشان با در نظر گرفتن تمام جوانب این تصمیم را گرفته اند.

این دوره از شهرداری با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست

این دوره از شهرداری با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست/کارنامه هفت ماه و نیم گذشته شهرداری و شورا کاملا قابل دفاع استمحمد علی نجفی صبح امروز در پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران طی سخنانی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مدیریت هزینه های شهرداری در سال 96 گفت: در آن جا مسئله استفاده از کالاهای ایرانی ذکر شده است و بعد از فرمایش مقام معظم رهبری کارگروهی را تعیین کردیم تا با همکاری شورا بررسی کنیم، شهرداری چه حمایت هایی می تواند از تولید کالاهای ایرانی انجام دهد.

طرح های باقی مانده از دوره چهارم بررسی شوند

مرتضی الویری در پانزدهمین جلسه شورا در واکنش به ارائه گزارش چشم انداز و برنامه های کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت : باید موضوعاتی در دستور کاری شورا قرار بگیرد که جزو شرح وظایف جلسات شورا باشد و اینکه رئیس یکی از کمیسیون‌ها بخواهد اهداف و چشم‌انداز کمیسیون خود را در صحن ارائه کند کار خوبی نیست.

راهنمایی 30 هزار گردشگر در ایستگاه های اطلاع رسانی شمال تهران

ایستگاه های اطلاع رسانی شمال تهران در ایام نوروز به بیش از 30 هزار مراجعه کننده خدمات راهنمایی و گردشگری ارایه داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با بیان این مطلب اظهار داشت: در تعطیلات نوروز امسال ستاد گردشگری شهرداری منطقه یک با استقرار ۱۱ ایستگاه اطلاع رسانی در سطح منطقه از علاقمندان حضور در تورهای تهران گردی و شمیران گردی ثبت نام نمود و اطلاعات لازم را جهت راهنمایی گردشگران در اختیار آنها قرار داد. وی گفت: در بین مکان های کردشگری شمال تهران مراكزي همچون مرقد مطهر صالح ابن موسی الکاظم(ع)، كاخ موزه سعدآباد، كاخ نياوران و موزه طبیعت و حيات وحش ایران – دارآباد - از پربازديد ترين جاذبه هاي فرهنگي و تاريخي بودند و از ميان مسيرهاي طبيعت گردي مسير پياده روي دربند پر بازديد ترين مسير كوهپيمايي و طبيعت گردي در ایام نوروز بوده است . کارگران تصریح کرد : در ایام نوروز با برپایی نوروزگاه شمیران، هیومن پارک و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی – اجتماعی بیش از 600 هزار گردشگر از 16 موزه و کاخ موزه سعدآباد و بیش از 20 هزار گردشگر از موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد – بازدید کردند. معاون شهردار منطقه یک افزود : این آمار نشانگر رشد قابل ملاحظه گردشگر از کاخ موزه های سعدآباد و موزه دارآباد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده است . وی گفت : در ایستگاه های اطلاع رسانی نیز تعداد ٨ هزار بسته گردشگری شامل نقشه و بن هاي تخفيفي مراكز گردشگري شهر تهران ،20هزار کتابچه شمیران، بروشور تخصصی رینگ شمیران گردی و گردونه جاذبه هاي شميران بین گردشگران توزیع شد.

ذرات معلق خطرناک‌ترین آلاینده تهران

آلودگی هوا در کلانشهر تهران آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون pm۱۰ در شرایط نامطلوبی قرار دارند و نقش مهمی در آلودگی هوای تهران در سال‌های ۹۵ و۹۶ داشت. به گزارش ایسنا چالش‌ آلودگی هوا که مستقیما با سلامت مردم در ارتباط است، یکی از نتایج توسعه صنعتی، افزایش جمعیت، گسترش شهرنشینی و در نتیجه توسعه حمل‌ و نقل بوده است. درحال حاضر به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ساکنان شهرهای بزرگ و شاید تمام مناطق از جمله روستاهای دورافتاده کشور نیز قرار گرفته باشد. این مشکل که در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا تحت کنترل قرار گرفته است، به علت تعدد منابع آلاینده و همین‌طور نهادهای تصمیم‌گیر در کشور، ابعادی پیچیده به خود گرفته که برای حل آن در مرحله اول نیاز به شناسایی منابع آلاینده و میزان آلایندگی در مناطق مختلف است. از ابتدای سال ۹۶ تا روز یکشنبه (۲۷ اسفندماه) تهرانی‌ها در ۱۰۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس تنفس کردند و در این سال هشت روز هوا برای همه گروه‌های سنی در شرایط ناسالم قرار گرفت. از سوی دیگر تهرانی‌ها در سال ۹۶، ۱۴ روز پاک و ۲۴۱ روز سالم را تجربه کردند. در آذر ماه سال ۹۶، تهرانی‌ها ۱۹ روز هوای آلوده تنفس کردند که از این تعداد ۱۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و سه روز ناسالم برای همه گروه‌ها بود. در مقایسه آذرماه سال ۹۶ با سال ۹۵؛ روشن می‌شود که در سال ۹۵ کیفیت هوای تهران به مراتب نسبت به آذر ماه امسال بهتر بود؛به طوری‌که در آذر این سال تهرانی‌ها ۴ روز هوای پاک و ۱۴ روز هوای سالم تنفس کردند. گزارش کیفیت هوای شهر تهران در سال ۱۳۹۵ ششمین سند منتشر شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوا است که کیفیت هوای شهر تهران در سال ۱۳۹۵ را در یک مجموعه منسجم مورد بررسی قرار داده و وضعیت غلظت آلاینده‌ها را از بعد زمانی و مکانی تحلیل کرده است. همچنین در این گزارش بررسی پارامترهای هواشناسی تاثیرگذار بر وضعیت غلظت آلاینده‌ها مورد بررسی قرار گرفته و سهم انتشار آلاینده‌ها هوا از منابع ساکن و متحرک در شهر تهران تعیین شده است. طبق این گزارش شهر تهران طی سال ۱۳۹۵ دارای ۱۷ روز پاک (۵ درصد)، ۲۶۰ روز سالم ( ۷۱درصد)، ۸۰ روز ناسالم برای گروهای حساس جامعه (۲۲ درصد) و ۹ روز ناسالم برای عموم افرادجامعه (۲درصد) بود و در مقایسه با سال قبل، ۲۲ روز (۶ درصد) از تعداد روزهای نامطلوب کاسته شده بود. آلوده‌ترین روز از منظر شاخص کیفیت‌ هوا در سال ۱۳۹۵ مربوط به ۲۰ دی ماه با شاخص ۱۵۹ و پاک‌ترین روزهای سال ، روز اول و یازدهم فروردین با شاخص ۳۵ بود. دراین سال بیشترین روزهای آلوده به ترتیب در ماه‌های دی(۲۲ روز) و آبان(۱۶روز) بود. ماه فروردین به علت وجود ۱۰ روز هوای پاک و ۲۱ روز هوای سالم و ماه اردیبهشت با وجود یک روز هوای پاک و ۳۰ روز هوای سالم و بدون هیچ روز آلوده، به ترتیب از مطلوب‌ترین کیفیت هوا نسبت به سایر ماه‌های سال برخوردار بودند. در سال‌های اخیر آلاینده ذرات معلق به ویژه ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون به عنوان آلاینده شاخص شهر تهران مطرح شد و تهران طی سال‌ ۱۳۹۵، ۸۸ روز به لحاظ آلاینده PM۲.۵ و ۶ روز از منظر آلاینده PM۱۰ در وضعیت نامطلوب قرار داشته است. روند غلظت آلاینده‌های O۳،SO۲،CO وpm۲۵ در سالیان اخیر کاهشی بوده است و آلاینده‌های pm۱۰ و no۲ پس از سیر کاهشی، روندی افزایشی با شیب کم در پیش گرفته‌اند. خوشبختانه به لحاظ آلاینده منواکسید کربن(co) شهر تهران در وضعیت مطلوب قرار دارد. با بررسی وضعیت آلاینده ازن o۳ مشاهده می‌شود که وضعیت این آلاینده طی سال ۱۳۹۵ در شرایط مطلوبی قرار داشته است. آلاینده‌های دی اکسیدگوگرد (so۲ ) و دی‌اکسیدنیتروژن در تمامی روزهای سال از نظر استاندارد روزانه در شرایط مطلوب قرار داشتند در حالی که بررسی وضعیت این دو آلاینده از منظر استاندارد سالانه نشان می‌دهد که طی این سال غلظت هر دو آلاینده فراتر از حد استاندارد سالانه قرار داشت. در مجموع باید گفت در کلانشهر تهران آلاینده از منظر استاندارد سالانه نشان می‌دهد که طی این سال غلظت هر دو آلاینده فراتر از حد استاندارد سالانه قرار دارد. در کلانشهر تهران آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون pm۱۰ در شرایط نامطلوبی قرار دارند و کلیه روزهای آلوده سال ۱۳۹۵ به علت افزایش غلظت این دو آلاینده ( به ویژه pm۲.۵) بود. از نظر آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون، سال ۱۳۸۵ پاک‌ترین و سال ۱۳۸۷ آلوده‌ترین سال بوده است که از آن سال به بعد تعداد روزهای آلوده این آلاینده کاهش یافته است. بر اساس سیاهه انتشار آلودگی هوای تهران در سال ۱۳۹۵،اندازه گیری آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون PM۲.۵ از اوایل مهرماه سال ۱۳۸۹ در ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا انجام شده است و دلیل افزایش تعداد روزهای آلوده در سال ۱۳۸۹ الی ۱۳۹۵ عموما به علت اندازه گیری این آلاینده بوده است که طی این بازه زمانی، سال‌ ۱۳۹۰ با داشتن ۲۱۸ روز آلوده از سایر سال‌های مورد مطالعه در وضعیت نامناسب‌تری قرار داشت و سال ۱۳۹۵ از کمترین تعداد روزهای آلوده (۸۸روز) به لحاظ آلاینده PM۲۵ برخوردار بود.

مرکز ملی فضای مجازی در پاسخ به شبهات فعالیت پیام رسان های داخلی در کشور:

باگ‌های برخی اپلیکیشن‌های مشابه خارجی که در روزهای اخیر به آنها اشاره شده، احتمال لو رفتن اطلاعات شخصی کاربران در این اپ‌‌ها و ایرادهایی که درباره‌پیام‌رسان‌های بومی در روزهای اخیر مطرح شده، به دلیل ویژگی و پیچیدگی این گونه نرم‌افزارها، وجود این اشکال‌ها در ابتدای کار طبیعی است مرکز ملی فضای مجازی از طریق تشکیل یک کارگروه کارشناسی از دستگاه‌های ذیربط و پیام‌رسان‌های بومی، در صدد رفع این اشکال‌هاست و به مردم اطمینان می‌دهد که نهایت تلاش خود را در حفاظت از حریم خصوصی ملت ایران در فضای مجازی به عمل خواهد آورد

آخرین وضعیت پروژه مرمت و مقاوم سازی «پل کریمخان»

پل کریمخان احمد مسجدجامعی و علی اعطا از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، طی بازدیدهای جداگانه از روند عملیات مرمت و مقاوم سازی پل کریمخان، از نزدیک در جریان آخرین اقدامات انجام شده در این پروژه قرار گرفتند. به گزارش ایسنا و به نقل از شهرنوشت، طی هفته جاری و همزمان با آخرین تلاش ها به منظور تکمیل عملیات بتن ریزی عرشه شمالی پل کریمخان، بازدید مدیران شهری از این پروژه مهم عمرانی در قلب پایتخت ادامه یافت و احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران و علی اعطا عضو و سخنگوی این شورا، ضمن بازدید میدانی از بخش های مختلف پل کریمخان، از فعالیت های انجام شده و همچنین اقدامات در حال اجرای این پروژه مطلع شدند. گفتنی است پل کریمخان یکی از 7 پل سواره رو فلزی شهر تهران به شمار می آید که به دلیل مشکلاتی همچون فرسودگی زودرس روکش، از کار افتادگی نئوپرن‌ها، عدم ظرفیت مناسب در مقابل بارهای جانبی ناشی از زلزله و فرسایش درزهای طولی و عرضی، در حال تبدیل وضعیت به یک پل کامپوزیت بتنی است. این پروژه پس از پشت سر گذاشتن مراحل مختلفی از قبیل تقویت فونداسیون و کوله های بتنی طرفین پل، تقویت شاه تیرها و ستون های فلزی و تعویض نئوپرن ها در سال گذشته، از شامگاه بیست و نهم اسفندماه وارد مرحله تبدیل عرشه فلزی به عرشه بتنی شد و اقدامات اجرایی با توجه به محدودیت زمان انسداد ترافیکی به صورت 24 ساعته و در قالب 3 شیفت کاری ادامه یافت. براساس آخرین خبرها، فعالیت های باقی مانده به منظور بهره برداری از مسیر شرق به غرب پل کریمخان متعاقب سپری شدن دوره گیرش نهایی بتن، به زودی در دستور کار قرار می گیرد تا عرشه شمالی پل کریمخان، هفته آینده به صورت آسفالت شده تحویل شهروندان شود. عملیات تغییر وضعیت عرشه جنوبی پل کریمخان نیز اواخر خردادماه امسال و همزمان با فصل تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار قرار می گیرد.

پیگیری لایحه درآمدهای پایدار شهری در سال جدید/ شهرداری گران اداره می‌شود

عضو کمیسیون بودجه و نظارت شورای شهر تهران خبرداد مجید فراهانی عضو کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از درآمدهای شهرداری تهران از محل فروش تراکم و صدور پروانه صورت می گیرد، گفت: لایجه درآمدهای پایدار شهری در سال جدید پیگیری خواهد شد. به گزارش ایسنا، مجید فراهانی، با بیان اینکه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری به عنوان یکی از مواردی است که در سال جدید در دستور کار شورا قرار دارد، تصریح کرد: با کمک مجلس این لایحه را دنبال می کنیم تا بتوانیم ساختاری از درآمدهای جدید را برای شهر تعریف کنیم و از وضعیت وابسته به فروش تراکم، زمین و آسمان شهر جلوگیری کنیم. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد درآمد شهرداری به فروش تراکم و صدور پروانه وابسته است، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم به مرور سهم درآمدهای شهرداری را در این حوزه کاهش داده و ضابطه اساسی برای درآمد پایدار داشته باشیم، پیشرفت بسیار خوبی خواهد بود. وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران گران اداره می شود تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مباحث کاهش هزینه هاست که الان شهرداری تهران در قراردادها و هم درمود فهرست خدمات رقم های مختلفی گفته می شود باید در این بخش تمرکز کنیم. وی ادامه داد: تصویب اساسنامه و ساختار سازمانی شرکت‌ها و سازمان‌ها یکی از برنامه های مهمی است که به آن رسیدگی خواهد شد. شهرداری ۲۳شرکت و ۲۱ سازمان دارد که غالبا اساسنامه های آن ها مصوب و یا جامع نیست و بعضا چند اساسنامه دارند که باید در صحن شورا به تصویب برسد. به گفته این عضو شورای شهر؛ شفافیت قراردادها و فعل و انفعالات مالی نیز در دست پیگیری است که در قالب پرتال ها انجام می شود. سایت قراردادهای بالای یک میلیارد تومان آماده است و در سایر امور شهرداری نیز این موضوع در حال پیگیری است. فراهانی با تأکید بر لزوم تشکیل دیوان محاسبات شهری، اظهار کرد: باید مشابه مجلس که دیوان محاسبات دارد و بر دولت نظارت می‌کند، دیوان محاسبات شهری نیز داشته باشیم که پیشنهاد آن باید به شورای عالی استان‌ها ارائه شود و این شورا دیوان را تصویب و به شوراهای شهر ابلاغ کند وی با اشاره به عملکرد کمیسیون برنامه‌وبودجه در ۶ماهه دوم سال ۹۶، اظهار کرد: در کمیسیون برنامه‌وبودجه ۴ کمیته بودجه و نظارت، درآمد و اقتصاد شهری، شفافیت و فناوری اطلاعات و منابع انسانی و تشکیلات تعریف کرده ایم و مهم‌ترین موضوعی که کمیسیون در دستور کار داشت، بررسی بودجه سال ۹۷ بود که وقت زیادی گرفت به طوری که در کمیته بودجه و نظارت ۱۵ جلسه ۶ ساعته با تمام سازمان‌ها، معاونت ها و شرکت‌های شهرداری برگزار و خوشبختانه بودجه ۹۷، با کمترین مشکل تصویب شد. وی افزود: تدوین سیاست‌های کلی راهبردهای برنامه سوم شهرداری تهران از دیگر اقدامات مهمی بود که در سال گذشته در دستور کار کمیسیون قرار گرفت، در شورا تصویب و به شهرداری ابلاغ شد. بر این اساس شهرداری کار تدوین برنامه را بر مبنای این اصول در پیش گرفت. این عضو شورای شهر با بیان اینکه نظارت مالی شهرداری یکی از مهم‌ترین اقدامات قابل افتخار شورا بود، گفت: بر اساس ماده ۴۴ آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها و بند ۳ ماده ۸۰ قانون شورای اسلامی شهر، نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری، سازمان‌ها و شرکت‌ها باید از طریق انتخاب حسابرس رسمی صورت گیرد، یعنی نظارت مالی شورا بر اساس انتخاب حسابرسان انجام شود. وی ادامه داد: این مهم درگذشته به‌صورت ناقص انجام می‌شد و حسابرسی تنها در مناطق صورت می‌گرفت درحالی‌که برای سازمان‌ها و شرکت‌ها حسابرسی انتخاب نمی‌شد و این موضوع کاملا غیر شفاف بود که ما برای اولین بار با اعلام فراخوان عمومی از تمام حسابرسانی که نمره الف جامعه حسابرسان رسمی را داشتند دعوت کردیم و مناقصه دومرحله‌ای برگزار کردیم. براین اساس برای ۵ گروه سازمان‌ها و شرکت‌ها و ۵ گروه مناطق و ستاد با یک‌روند شفاف، حسابرس انتخاب شد. به گزارش شهرنوشت، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در پایان تاکید کرد: یکی دیگر از اقدامات خوبی که در کمیسیون برنامه‌وبودجه شواری شهر انجام شد، تنظیم نظام‌نامه‌ای برای فرایند انتخاب حسابرسان بود که راهبری حسابرسی از سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات شهرداری را مشخص می‌کرد تا انتخاب‌ها به‌صورت سلیقه‌ای نباشد. باید همین روال برای انتخاب ذی‌حسابان نیز انجام گیرد تا برای نظارت بر شهرداری ذی‌حسابان نحوه هزینه کرد مالی را با قوانین تطبیق دهند و حسابرسان انحرافات و اختلافات را بررسی کنند؛ اگر این موضوع خوب انجام شود می‌توانیم مطمئن باشیم که کار نظارت بر شهرداری خوب‌صورت گرفته است.

تجلیل از ایجادکننده پیاده‌راه «لاله برای مادران»

شهردار منطقه ۲ طی مراسمی با حضورابراهیم امینی نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران ،زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رییسه شورای شهر ،نماینده کشور هلند در ایران، مدیران شهری و شهروندان از اقدام ارزنده "هومن اردبیلی" ایجاد کننده پیاده راه «لاله برای مادران» تجلیل کرد. به گزارش ایسنا، رسول کشت پور در این مراسم با اشاره به اقدام شایسته شهروند ساکن منطقه ۲ اظهار کرد: قدر شناسی از چنین اقداماتی که از سوی شهروندان مسئول و اهل مشارکت صورت می‌پذیرد کمترین ادای دین مدیریت شهری به آنهاست . شهردار منطقه ۲ با بیان اینکه پیاده راه لاله برای مادران به عنوان یک عرصه گردشگری خاص در شهر تهران امسال پذیرای ۲۰۰ هزار نفر از بازدیدکنندگان بود بیان کرد: خلق چنین اثر بارز و کم نظیری توسط یک شهروند مسئول و با نیت وقف زیبایی به شهر به عنوان الگوی رفتارشهروندی خود ترویج دهنده فرهنگ مشارکت و شکوفایی شهروندی است. وی همچنین افزود :به پیشنهاد خانم دکتر نژاد بهرام این پیاده راه به نام "لاله برای مادران "نامگذاری و ثبت خواهد شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲؛ کشت پور در ادامه افزود: نگاهمان به موضوعات کاملا راهبردی است و همگام با رویکرد جدید مدیریت شهری ، اقدامات و سیاستهای منطقه دو در راستای هوشمند سازی شهری و تبدیل منطقه ۲ به عرصه گردشگری مدرن شهرخواهد بود. ابراهیم امینی نائب رییس شورای اسلامی شهرتهران ضمن تشکر از اقدام نمونه این شهروند گفت: ایشان از مفهوم زیبای نذر به درستی استفاده کردند و این بدان معناست که هر کسی که از اقدام فوق العاده ایشان الهام بگیرد، ثواب عملش به نام دکتر هومن اردبیلی و همسرشان نوشته خواهد شد. وی بر ضرورت حمایت از شهروندان مسئول تاکید کرد و گفت: در نظر داریم در شهر تهران فضا و فرصت های مناسبی برای شهروندانی همچون دکتر اردبیلی فراهم کنیم. این عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: از آن جا که نام کشور هلند مردم ایران را به یاد گل می اندازد، این اقدام و اقداماتی از این دست می تواند به عنوان بهانه ای برای نزدیکی دو کشور و روابط عمیق تر تلقی شود. معاون سفیر هلند: انتظار داریم به زودی تهران همانند باغ های هلند پر از گل شود اوت دائود، معاون سفیر هلند در ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از اقدام دکتر اردبیلی و خواندن شعر کوتاهی از سعدی گفت: افتخار من این است که امروز در این مکان حضور دارم. وی با بیان اینکه گویا در سال اول دکتر هومن اردبیلی تنها با کاشت ۵ هزار گل لاله این کار را شروع کرده بود، گفت: ایشان هرسال تعداد گل های لاله را دو برابر کرد و حالا بعد از گذشت ۵ سال تعداد این گل ها، به ۲۰۰ هزار لاله رسیده است. معاون سفیر هلند ادامه داد: این بدان معناست که اگر ایشان به این کاشت این گل ها ادامه دهند، به زودی شهرتهران مثل باغ های هلند پر از گل خواهد شد. در پایان این مراسم، شهردار منطقه ۲ لوح یادبودی را به پاس تلاش این شهروند تهرانی به وی تقدیم کرد.

مراجعه بیش از 18 هزارنفر به درمانگاه‌های شهر سالم در تعطیلات نوروز

مدیرعامل شرکت شهر سالم خبر داد مراجعه بیش از 18 هزارنفر به درمانگاه‌های شهر سالم در تعطیلات نوروز اورژانس شهر سالم به گفته مدیرعامل شرکت شهر سالم، بیش از 18 هزار و 500 نفر از شهروندان از خدمات شبانه روزی مراکز بهداشتی درمانی شهر سالم در تعطیلات نوروز استفاده کردند. به گزارش ایسنا، حمید چوبینه با اشاره به خدمات رسانی همه جانبه مناطق و دستگاه های ارائه دهنده خدمات شهری در تعطیلات نورورز، گفت: شرکت شهر سالم شهرداری تهران نیز همگام با سایر دستگاه های مسئول شهری با برنامه ریزی منسجم خدمات بهداشتی درمانی کاملی را به شهروندان و مسافرین نوروزی و پرسنل شهرداری تهران در طول ایام نوروز ارائه کرد. وی خاطرنشان کرد: از بیست و نهم اسفند سال گذشته تا سیزدهم فروردین امسال به 18 هزار و 688 نفر از شهروندان خدمات بهداشتی درمانی شبانه روزی در مراکز بهداشتی درمانی شرکت شهر سالم ارائه شده است که سهم خدمات اورژانسی و عمومی ارائه شده 17 هزار و 346 نفر بوده و خدمات دیگر شامل دندانپزشکی، تصویربرداری پزشکی، فیزیوتراپی، دیالیز، مامایی و آزمایشگاه بوده است. مدیرعامل شرکت شهر سالم افزود: خدمات ارائه شده در سه مرکز بهداشتی درمانی 1، 3 و 5 به صورت شبانه روزی و در ایام تعطیل نیز بوده است و در بقیه مراکز خدمات در روزهای غیرتعطیل ارائه شده است. به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، وی همچنین با اشاره به خدمات ارائه شده به پرسنل شهرداری تهران در ایام تعطیلات نوروز، گفت: این خدمات شامل صدور 173 معرفی نامه بستری و سرپایی، 140 مورد مشاوره و پیگیری تلفنی توسط مددکار و 10 مورد بازدید بعمل آمده از بیماران توسط مددکاران بوده است.