از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

اعمال شب ۲۱ ماه مبارک رمضان

در کتب مخصوص ادعیه آداب و اعمال ویژه‌ای برای شب‌های قدر ذکر شده است که تعدادی از آن‌ها برای هر سه شب مشترک‌اند و گروهی نیز به شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم رمضان اختصاص دارند.

کفاره باطل کردن روزه با کار حرام

اگر روزه دار با کار حرامی مثل استمنا، زنا، خوردن شراب و یا دروغ بستن به خدا و پیامبر (ص) روزه خود را باطل کند، آیا کفاره جمع بر او واجب می‌شود؟

روزه کله گنجشکی چگونه گرفته می‌شود؟

وقتی بچه به سن تشخیص رسید و آمادگی و توانایی روزه گرفتن داشت، او را تشویق کنید که به مقدار توانایی‌اش (نصف روز، بیشتر یا کمتر) روزه بگیرد. اگر بی‌تاب شد، می‌توانید وسط روز به او آب یا غذای مختصری بدهید.

آثار خدمت به پدر و مادر

هر فرزندی گوهری به نام‌های پدر و مادر در زندگی اش وجود دارد که می‌تواند با خدمت کردن به آنها، به هرچه می‌خواهد برسد.

بازگشت محمود کریمی به تلویزیون، پس از روضه جنجالی

مناجات‌های محمود کریمی از امامزاده چیذر، در کنداکتور شبکه دو سیما قرار گرفت. پیش از این، روایت یک حکایت توسط این مداح در حرم امام رضا (ع)، حاشیه‌های بسیاری را درست کرد که منجر به قطع مناجات‌خوانی او در آستان مقدس رضوی شد.

۱۵ حدیث گوهربار از کریم اهل بیت (ع)

امام حسن مجتبی (ع) فرزند گرامی امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و نوه بزرگوار پیامبر (ص) در مدت عمر با برکت خود و امامتشان احادیث زیادی را به یادگار گذاشتند.

زیارت نامه امام حسن مجتبی (علیه السلام)

گفتار و رفتار معصومین (علیهم السلام) همانند چراغی در تاریکی است که انسان را به سوی مسیر درست و صحیح رهنمون می‌کند و بدون تردید هر کس به هر میزانی که از الگوگیری از ائمه هدی (علیهم السلام) فاصله بگیرد، به همان میزان نیز از مسیر حق و حقیقت دور شده و هر چه در الگوگیری از معصومین (علیهم السلام) بهتر و دقیق‌تر عمل کند، به همان مقدار به مسیر هدایت و حقیقت نزدیک شده است.

روزه واقعی، روزه ظاهری

و ما را بر روزه‌اش، با نگهداری اعضا از گناهان و به کار بردنش در آن ماه به آنچه تو را خوشنود می‌سازد، یاری فرما.

بهترین دعا هنگام وضو گرفتن

دعا‌هایی وجود دارد که در زمان وضو گرفتن می‌توانیم آن را بخوانیم، دعا‌های مستحب و پرفضیلت مخصوص وضو گرفتن که هر کدام نیز مربوط به یکی از اندام‌های بدن می‌باشد.

روش صحیح وضو گرفتن خانم‌ها با آقایان

تفاوتی در گرفتن وضو وجود دارد برای مرد‌ها و زن‌ها این تفاوت را برای شما عزیزان بیان می‌نماییم روش صحیح وضو گرفتن و تفاوت وضو گرفتن خانم‌ها و آقایان را در این گزارش بخوانید.

دلیل واجب شدن روزه چیست؟

اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می‌شود.

رفتار کریمانه با همسایگان از ویژگی‌های حضرت خدیجه (س)

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: اگر ویژگی‌های حضرت خدیجه (س) را کنار هم بگذاریم، به این باور خواهیم رسید که ایشان در شرافت، نسب، ایمان و رفتار کریمانه با همسایگان خود بی‌نظیر بودند؛ این بانوی بزرگ تصویر همه خوبی‌های عالم است.

 منظور از روزه وصال چیست؟

در روزه وصال تأخیر افطار تا سحر یا شب دوم بدون آنکه ترک آن به نیّت روزه باشد، اشکالی ندارد، هرچند برخی، احتیاط استحبابی را در عدم تأخیر دانسته ‏اند.

دعای زیبایی چهره و جذاب شدن معنوی

دعای زیبایی چهره و ذکر‌هایی برای زیبا شدن صورت در پاسخ به این سوال که آیا در اسلام ذکر و اعمالی وجود دارد که موجب زیباتر شدن چهره شود و جذابیت صورت را تقویت کند.

با وجود کرونا چه کار‌هایی را می‌توانیم جایگزین افطاری دادن کنیم؟

امسال با توجه به وجود مشکلاتی که ویروس کرونا در سراسر دنیا از جمله ایران ایجاد کرده، متاسفانه نمی‌توان مثل گذشته به‌راحتی از افطاری‌های جمعی بهره‌مند شد. در ادامه برای افطاری دادن در شرایط کرونا پیشنهاد‌هایی را ارائه می‌دهیم.

بهترین سن روزه داری در کودکان

روزه یکی از اعمال مهم در دین اسلام به شمار می‌آید. از همین روی کودکان باید قبل از رسیدن به تکلیف برای انجام این تکلیف الهی توسط والدین و مربیان آماده شوند. با ما همراه شوید تا با بهترین سن روزه داری در کودکان آشنا شوید.

نحوه محاسبه زکات

زکات از واجبات مالی در دین اسلام است که بر اساس آن، مسلمانان باید مقدار معینی از ۱۰ کالایی که زکات به آن‌ها تعلق میگیرند را به عنوان زکات پرداخت کنند.

حکم نزدیکی در دوران قاعدگی

نزدیکی و رابطه زناشویی در دوران قاعدگی احکام و نکاتی را در اسلام دارد که براساس سوالات رایج درمورد چگونگی رابطه زناشویی و رابطه مقعدی در این دوران پاسخ داده شده است.

معنا و حقیقت رمضان

رمضان مشتق از «رَمَض» به معنای شدّت حرارت، و حرارت سنگ، بر اثر شدّت حرارت خورشید آمده است.

مناطق ممنوعه و خطوط قرمز ضیافت الهی

ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خداست، ماهی که در آن مؤمنین و بندگان خوب خدا، بلکه فراتر، همه انسان‌ها به آن دعوت شده و مهمان سفره‌ی کرم و جود و رحمت الهی شده‌اند.

حکم روزه سکوت چیست؟

در آیۀ ۲۶ از سورۀ مریم، خداوند به حضرت مریم می‌فرماید که بگو: «من براى خداوند رحمان روزه‏اى نذر کرده‏ام بنا بر این امروز با هیچ انسانى هیچ سخن نمى‏گویم!»

آداب روزه‌داری شهید سلیمانی قبل از افطار

زینب سلیمانی فرزند سپهبد شهید قاسم سلیمانی، با اشاره به گوشه‌هایی از آداب روزه‌داری پدرش نوشت: قبل از افطار، نماز می‌خواندند. می‌گفتند: نزدیک افطار، عطش انسان برای آب و غذا زیاد می‌شود.

دعا در ماه مبارک رمضان

ماه مبارک رمضان که به ماه نزول قرآن و برکات آسمانی مشهور است و یکی از بهترین ماه‌ها برای ارتباط با خداوند می‌باشد دارای اعمالی است که در این مقاله به اعمال ماه مبارک رمضان اشاره‌ای خواهیم داشت.

شرط صحیح بودن انواع روزه

روزه یعنی از اذان صبح تا اذان مغرب به دلیل اطاعت از دستور خدا از چیز‌هایی که خدا منع کرد پرهیز کنند تا در پی این عمل به خدا نزدیک و نزدیک‌تر شوند.

با خواندن این سوره فقیر و نیازمند نمی‌شوید

سوره ممتحنه شصتمین سوره جزء بیست و هشتم و از سوره‌های مدنی قرآن است. در آیه دهم این سوره به پیامبر (ص) دستور داده شده تا زن‌های مهاجر را امتحان کند تا علت و انگیزه ترک شوهرانشان و مهاجرتشان از مکه به مدینه معلوم شود.

برای پیدا کردن کار این آیات را بخوانید

هر کسی که بیکار باشد و معطل باشد و هیچ کار از دست او بر نیاید روز پنجشنبه اول ماه روزه بدارد (اولین روز پنج شنبه ماه قمری) شب جمعه وقت خواب این آیات را بخواند، بعد از افطار هم بخواند. بعد از نماز خفتن (نماز عشا) هم بخواندو در جامه خواب هم بخواند؛ و پس از آن هنگام خواب (صد مرتبه لا اله الا الله) و (صد مرتبه الله اکبر) و (صد مرتبه سبحان الله) و (صد مرتبه استغفرالله) و (صد مرتبه صلوات) فرستد؛ و بخواب رود، در روز جمعه بعد از نماز صبح بنویسد این هفت آیه را در کاغذی و سپس نیت کند بر هیچ کسی که ظلم نکند و آنچه راستی و حق باشد را بیان کند و سپس این آیه نوشته شده را در بیرون سرای بالای در بیاویزد. در همان هفته مقصودش حاصل شود.