گوناگون

جزئیات حمله سایبری آمریکا به ناو بهشاد ایران+ فیلم

جزئیات حمله سایبری آمریکا به ناو بهشاد ایران+ فیلم

خبرگزاری NBC آمریکا، طی گزارشی مدعی شد که به گفته سه مقام آمریکایی، آمریکا حمله ‎ای سایبری را علیه کشتی بهشاد انجام داده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از پارتیزان؛ این مقامات گفته‎ اند که حمله سایبری، بیش‎ از یک‎ هفته پیش اتفاق افتاده است و بخشی از پاسخ دولت بایدن به حمله نیروهای مقاومت عراق به پایگاه آمریکا در اردن بوده است که طی آن ۳ عضو ارتش آمریکا کشته شدند.

مقامات آمریکایی ادعا کرده ‎اند که این عملیات برای مهار توانایی کشتی ایرانی بهشاد در به اشتراک‎ گذاشتن اطلاعات با نیروهای انصارالله در یمن انجام شده است.

مقامات آمریکا می ‎گویند ایران از کشتی بهشاد برای جمع آوری اطلاعاتی از کشتی‌های باری در دریای سرخ و خلیج عدن و ارائه اطلاعات هدفمند به انصارالله استفاده می‎ کند تا حملات آنها به کشتی‎ ها مؤثرتر باشد.

تابستان 1400 سی ان انت مدعی شد: تهران بی سر و صدا کشتی جاسوسی ساویز مستقر در دریای سرخ را با بهشاد جایگزین کرد.

این کشتی در ماه آوریل/فروردین [به وسیله مین دریایی اسرائیل] آسیب دیده بود.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا از اظهار نظر در این موضوع خودداری کرده است و سؤالات را به وزارت دفاع ارجاع داده است که وزارت دفاع آمریکا نیز از اظهار نظر خودداری کرده است. 

مقامات آمریکایی به‎ طور معمول عملیات‎ های پنهانی از جمله حملات سایبری را فاش نمی‎ کنند و اطلاعاتی را در مورد کشتی جاسوسی ایرانی (بهشاد)، منتشر نکرده ‎اند.

 

حجم ویدیو: 2.42M | مدت زمان ویدیو: 00:00:56 دانلود ویدیو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار