گوناگون

لوازم و اشیایی که نباید داخل خودرو بمانند

لوازم و اشیایی که نباید داخل خودرو بمانند

پارسینه: هر وسیله‌ای برای انجام کار خاصی طراحی شده است؛ مثلا اتومبیل برای حمل و نقل است و مکان مناسبی برای رها کردن یک سری از وسایل نیست.

به گزارش نمناک، خودرو باید وسیله‌ای برای حمل و نقل باشد، نه وسیله‌ای که آن را شبیه به انباری استفاده می‌کنید. نگهداشتن چیزهای مختلف در خودرو قطعاً به سلامت آن وسایل آسیب می‌زند. در این قسمت مواردی را به شما معرفی می‌کنیم که تحت هیچ شرایطی نباید آنها را داخل ماشین نگه دارید.

دارو

داروها باید در دمای اتاق نگه داشته شوند اما ماشین معمولاً دمای متعادل ندارد. فقط بیش از حد گرم است که گرما به داروها آسیب وارد می‌کند و تاثیرگذاری آنها را کاهش می‌دهد.

لوازم برقی

جدا از اینکه این لوازم گران قیمت هستند، چیزهایی مثل لپ تاپ، گوشی موبایل و دیگر لوازم برقی راحت دزدیده می‌شوند. از طرفی سلامت آنها نیز در خطر خواهد بود اما اگر تحت هر شرایطی مجبور شدید آنها را داخل ماشین نگهدارید، حتماً پسورد و کدهای لازم را تنظیم کنید و سعی کنید آنها را در قسمتی از ماشین قرار دهید که قابل دیدن نباشد.

ضد آفتاب

مواد فعال موجود در ضد آفتاب بر اثر گرمای بالا داخل ماشین خاصیت خود را از دست می‌دهند. قرار دادن ضد آفتاب مخصوصا در روزهای گرم داخل خودرو تاثیرگذاری آن را کاهش می‌دهد و حتی باعث بیرون ریختن مواد داخل تیوب می‌شود.

بطری آب

مطالعات نشان می‌دهد که مواد شیمیایی موجود در پلاستیک بطری آب؛ عامل ایجاد سرطان و بیماری قلبی خواهد بود، مخصوصا اگر در دمای بالا قرار بگیرد زیرا مواد شیمیایی را فعال کرده و به آب وارد می‌کند.

کیف دستی

قرار دادن کیف پول یا کیف دستی داخل ماشین، هدف بسیاری از دزدان خواهد بود، مخصوصا اگر در را قفل کرده باشید که ممکن است به خاطر آن به ماشین شما هم آسیب وارد شود.

عینک

هرگز عینک آفتابی خود را داخل ماشین نگذارید. گرمای موجود در ماشین فرم پلاستیکی عینک آفتابی را خراب می‌کند. فلز را نیز دچار مشکل خواهد کرد. نگهداشتن عینک معمولی یا عینک آفتابی داخل داشبورد وضعیت را بدتر می‌کند و خاصیت عینک را از بین خواهد برد.

اسناد مهم

اگر اسناد مهم شخصی دارید، هرگز آنها را داخل ماشین قرار ندهید زیرا اگر گرم و یا دزدیده شوند، به دردسر خواهید افتاد.

پاسپورت یا شناسنامه

هرگز پاسپورت یا شناسنامه خود را هنگام سفر داخل ماشین نگه ندارید، زیرا اگر پاسپورت نداشته باشید شاید در یک کشور دیگر درگیر شوید و هویتتان دیگر مشخص نخواهد بود. پاسپورت جزء مهمترین مدارکی است که نباید آن را از خودتان دور کنید..

کودک

بسیاری از خانم‌ها و آقایان عادت دارند که فرزند کوچک خود را به بهانه اینکه فقط چند دقیقه کار دارند، داخل ماشین می‌گذارند اما قرار دادن فرزندتان داخل ماشین به تنهایی، عاملی برای خطر خواهد بود. جالب است بدانید که هر سال ۳۹ کودک به دلیل گرمای داخل ماشین سکته می‌کنند.

اگر شیشه را پایین هم بدهید باز هوای داخل ماشین کثیف و آلوده است و آسیب جبران ناپذیری به فرزند شما وارد می‌کند و همچنین خطر دزدیده شدن وجود دارد.

حیوان

بعضی از افراد پرنده نگه می‌دارند و عادت دارند که در مسیر آنها را با خودشان همراه کنند اما نگه داشتن هیچ گونه حیوانی داخل ماشین توصیه نمی‌شود، زیرا گرمای آن نیز باعث آسیب به حیوان خواهد شد و فرقی ندارد که چه حیوانی باشد.

خوراکی

خوراکی مخصوصاً سبزیجات را داخل ماشین نگه ندارید. گرمای هوا باعث پلاسیده شدن آنها می‌شود و خاصیتشان را از بین می‌برد.

گل و گیاه خانگی

گل و گیاه خانگی هرگز نباید داخل ماشین نگه داشته شوند، زیرا اکسیژن در آن فضا کم است. دمای خودرو اصلا برای گیاه مناسب نیست. پس حتما مراقب باشید که بیش از یک ساعت داخل ماشین باقی نماند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار