گوناگون

این دختری اصلا هیچ دردی را حس نمیکند!+عکس

این دختری اصلا هیچ دردی را حس نمیکند!+عکس

پارسینه: یک دختر نوجوان مبتلا به بیماری ژنتیکی عجیب است که باعث شده او هیچ دردی را احساس نکند.

اولیویا فارنزورث، دختر جوانی مبتلا به یک بیماری ژنتیکی خاص و نادر بوده که غذا نمی‌خورد، نمی‌خوابد یا دردی احساس نمی‌کند. اولیویا، یکی از افراد معدود در جهان بوده که علائم بیماری «بیونیک» را دارد.
این بیماری که به عنوان «حذف کروموزوم ۶» شناخته می‌شود، به این معنی بوده که اولیویا ماده ژنتیکی خود را در کروموزوم ششمش از دست داده است. تنها حدود ۱۰۰ نفر در جهان به این عارضه مبتلا هستند؛ اما اولیویا تنها فردی بوده که ۳ علامت نادر دارد و باعث می‌شوند که او یک «ابر انسان» به نظر برسد.
این دختری اصلا هیچ دردی را حس نمیکند!+عکس
به گفته مادر اولیویا، زمانی که دخترش ۷ سال داشته، با یک ماشین تصادف کرده و بدون نشان دادن کوچک‌ترین واکنشی، بلند شده و از محل حادثه دور شده است.
یک ماشین اولیویا را زیر گرفت و او هیچ واکنشی از خود نشان نداد. واقعاً وحشتناک بود. من و بچه‌های دیگرم جیغ می‌زدیم و ترسیده بودیم. اما اولیویا فقط بلند شد و به سمت من برگشت. بیمارستان گفت که او مبتلا به بیماری بیونیک است.
اولیویا پس از این سانحه صدمه زیادی دیده بود و رد لاستیک روی سینه‌اش دیده می‌شد. اما زمانی که به بیمارستان منتقل شد، پزشکان از اینکه جراحات او شدیدتر نبوده‌اند، شگفت‌زده شدند. در واقع، فقدان احساس ترس در اولویا باعث شده بود که بدنش منقبض نشود و در نتیجه، آسیب کمتری ببیند.
مادر اولویا، نیکی ترپاک گفته که دخترش از کودکی متفاوت بوده؛ گریه نمی‌کرده و مو‌هایش رشد نمی‌کردند. او در دوران خردسالی‌اش بدغذا بوده و به مدت یک سال، چیزی جز ساندویچ کره نخورده است. تهدید‌های والدین اولویا، مبنی بر اینکه اگر غذای سالم نخورد گرسنه می‌ماند، برای او بی معنی بود؛ زیرا اولیویا هیچ گاه احساس گرسنگی نمی‌کند.
این دختری اصلا هیچ دردی را حس نمیکند!+عکس
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار