گوناگون

صحنه هایی ترسناک از پیوستگی اقیانوس با آسمان که مو به تن تان سیخ می کند+ فیلم

صحنه هایی ترسناک از پیوستگی اقیانوس با آسمان که مو به تن تان سیخ می کند+ فیلم

پارسینه: گرفتار شدن در اقیانوس با وجود طوفان یکی از ترسناک‌ترین صحنه‌ها است.

به گزارش پارسینه و به نقل از sky_astronomy_sky عوامل متعددی وجود دارد که باعث می شود ما گاهی اوقات برای تشخیص تفاوت بین اقیانوس و آسمان دچار مشکل شویم:
1. انعکاس: هم اقیانوس و هم آسمان می توانند نور خورشید را منعکس کنند و به نظر رنگ مشابهی دارند. این امر می تواند تشخیص محل پایان آب و شروع آسمان را دشوار کند، به خصوص در روزهای آرام که سطح آب صاف است و آسمان را برجسته تر منعکس می کند.
2. پرسپکتیو یا چشم انداز: هنگام ایستادن در ساحل، خط دید ما ممکن است تمایز واضحی بین اقیانوس و آسمان ایجاد نکند.
خط افق، جایی که آب با آسمان تلاقی می‌کند، گاهی اوقات می‌تواند با هم ترکیب شود، مخصوصاً زمانی که هیچ اشیا یا نشانه‌های مشخصی وجود نداشته باشد که به عنوان نقطه مرجع عمل کنند.
3. شرایط جوی: شرایط جوی مانند مه میتواند تمایز بین اقیانوس و آسمان را بیشتر محو کند. این شرایط می توانند با کاهش کنتراست و سخت تر کردن تمایز بین این دو، روی دید تأثیر بگذارند.
4. ادراک: مغز ما اغلب به زمینه و سایر نشانه های بصری برای تفسیر درست آنچه می بینیم متکی است.
پس هنگامی که به مساحت وسیعی از آب، مانند اقیانوس، بدون هیچ نشانه یا نقطه مرجع نگاه می کنیم، مغز ما ممکن است برای تعیین اینکه کجا آب به پایان می رسد و آسمان شروع می شود، تقلا کند.
توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگرچه ممکن است گاهی اوقات تشخیص بین اقیانوس و آسمان چالش برانگیز باشد، اما اغلب نشانه های دیگری مانند حرکت امواج، حضور پرندگان یا خشکی های نزدیک وجود دارد که می تواند به ما در تمایز بین این دو کمک کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار