گوناگون

قلعه های باستانی تولو؛ سازه هایی عجیب و منحصر به فرد در چین+ تصاویر

قلعه های باستانی تولو؛ سازه هایی عجیب و منحصر به فرد در چین+ تصاویر

پارسینه: قلعه های باستانی تولو در فوجیان، یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های توریستی چین هستند.

آذین گودرزی_ به گزارش پارسینه، قلعه های باستانی تولو بناهایی مستحکم و منحصربه‌فرد در جنوب چین هستند و این قابلیت را دارند که به راحتی ۸۰۰ نفر را در خود جای دهند. این قلعه ها از خاک رس و دیگر مواد خاکی ساخته شده‌اند.

این سازه ها توسط اقلیت هاکا برای راحتی و دفاع، با دیوارهای ضخیم، سوراخ های تفنگ و تونل های فرار زیرزمینی به طرز ماهرانه ای طراحی شده اند.

نگاهی به اسرار قلعه های باستانی تولو

این ساختمان‌های مستحکم خاکی بزرگ عمدتاً بین قرن‌های ۱۲ تا ۲۰ ساخته شده‌اند.

آنها را "Tulou" (در زبان چینی به معنای "ساختمان خاکی") می نامند زیرا از خاک رس و سایر مواد خاکی ساخته شده اند. قلعه های باستانی تولو از سال ۲۰۰۸ در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند.

همه قلعه ها شگفت انگیز و منحصربه‌فرد هستند اما قدیمی ترین و بلندترین آنها ساختمان یوچانگ نام دارد (بیش از ۷۰۰ سال پیش ساخته شد). عظیم ترین ساختمان، ساختمان چنگگی با حدود ۴۰۰ اتاق است.

قلعه های باستانی تولو

قلعه های باستانی تولو، انبارها، خانه‌ها، چاه ها و تالارها را در خود جای داده است.( هر ساختمان چیزی شبیه به یک شهر کوچک مستحکم بود).

طراحی قلعه های باستانی تولو

این قلعه ها توسط اقلیت هاکا در استان فوجیان چین ایجاد شده اند. مردم هاکا زبانی متمایز از ماندارین چینی دارند و آداب و رسوم، آشپزی و سنت های متفاوتی دارند.

دیوارهای ساختمان ها از خاک بسیار ضخیمی ساخته شده و برای تحمل بار طراحی شده اند. تراشه‌های بامبو، نوارهای چوب و شاخه‌ها گاهی در دیوارها قرار می‌گرفتند تا تقویت بیشتری برای سازه ایجاد کنند. ضخامت دیوارها تا پنج فوت و سازه ها تا ۶۰ فوت افزایش یافته بود.

قلعه ها بین سه تا پنج طبقه ساخته شده اند. تولوها معمولاً تنها با یک دروازه اصلی با درهای چوبی به ضخامت ۴_۵ اینچ ساخته می شوند که با صفحه آهنی تقویت شده اند.

در بالای سازه ها سوراخ های تفنگ وجود دارد که به بازدیدکنندگان عملکردهای دفاعی آنها را یادآوری می کند. این ساختمان ها دارای انبارهای بزرگ غلات و احشام در صورت محاصره بودند و حتی برخی دارای تونل های فرار زیرزمینی بودند.

قلعه های باستانی تولو؛ سازه هایی عجیب

از بین قلعه ها، استادانه‌ترین سازه‌ها مربوط به قرن‌های ۱۷ و ۱۸ هستند و بسیاری از آنها امروزه به خوبی حفظ و نگهداری می‌شوند. پیکر بندی قلعه های باستانی تولو ، دایره ای و مستطیل شکل است.

قلعه های باستانی تولو در چین

ساختمان ها در زمستان گرم و در تابستان خنک هستند و به طور معمول دارای تهویه مناسب و ضد باد هستند. ساختمان ها به صورت عمودی تقسیم شده اند(به طوری که خانواده ها در هر طبقه دو یا سه اتاق داشته باشند).

در یک مرحله در طول جنگ سرد، حدس و گمان هایی در مورد اینکه این ساختمان های گرد بزرگ چه هستند، وجود داشت. برخی در غرب فکر می کردند که آنها سیلوهای موشک هسته ای چین هستند.

جالب است بدانید بهترین زمان برای بازدید از این قلعه ها معمولاً در طول فصل خشک بین سپتامبر و دسامبر در نظر گرفته می شود و اکثر بازدیدکنندگان، نیمی از روز را صرف بازدید از ساختمان های قدیمی می کنند، اما گزینه هایی برای اقامت در این قلعه ها برای یک تجربه کامل وجود دارد.

ارسال نظر

 • دانیال

  افتخاری هم برای چین محسوب نمی‌شود. چند قرن پیش با هزاران بَرده و کارگر این چند تا دژ رو ساختن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار