گوناگون

مردم افغانستان به جای پراید تویوتا سوار می‌شوند +عکس

مردم افغانستان به جای پراید تویوتا سوار می‌شوند +عکس

پارسینه: بدون شک پرتیراژترین و پرفروش‌ترین خودرو داخلی ایران، پراید است.

خبرآنلاین نوشت: در افغانستان اما بنابر آخرین گزارش‌های منتشر شده، نزدیک به امارات متحده عربی که ۷۰ درصد از خودروهای مصرفی آن‌ها از برند تویوتا است، ۹۰ درصد از خودروهای خانوارهای افغان از تویوتا کرولا است. تویوتا کرولاهایی که عمر برخی از مدل‌های آن‌ها به ۲۰ سال نیز میرسد.

به گزارش واشنگتن پست، افغان ها کاملاً راضی هستند که مدل های تویوتا کرولای کارکرده را از سراسر جهان، از جمله نمونه های آمریکایی و ژاپنی وارد می کنند، و در صورت نیاز فرمان آن‌ها را جابه جا می‌کنند.

در کتاب تاریخ خودرو، ۳ نام معتبر جلوه‌ای خاص دارند. فورد تایپ‌T، فولکس واگن بیتل و تویوتا کرولا، خودروهایی هستند که در دوره‌های طولانی عنوان «پرفروش‌ترین خودرو جهان» را از آن خود کرده بودند؛ خودروهایی که می‌توان از آنها به عنوان محبوب‌ترین و موفق‌ترین محصولات کمپانی‌های مادر نام برد.

مردم افغانستان به جای پراید تویوتا سوار می‌شوند +عکس

طراحان این خودروها اصولا از ساده‌ترین المان‌های جذاب موجود در زبان طراحی هر کمپانی استفاده کرده تا با بهره‌گیری از پیشرانه‌ای کم‌حجم و کم‌استهلاک، کمترین هزینه ساخت را برای کمپانی پدید آورد. خودروهای پرفروش اصولا از دوام و کیفیت ساخت مناسبی برخوردارند و تیپ‌های مختلفی بر حسب ذائقه هر بازار برای خودرو در نظر گرفته می‌شود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  حتی افغانیها هم جان و سلامت مردم ، برایشان اهمیت دارد. هدف کارخانه جات تولید خودرو ما ، که خودرو ناایمن و غیر استاندارد تحویل مردم می دهد ، سودآوری است و ریختن پول به جیب جماعتی است که ، خودشان حاضر نیستند سوار این لکنته ها !! شوند . به جای کارخانه جات تولید خودرو غیر ایمن مثل پراید ، که گاهی وقتها پرواز می کند و خودروهای غیر ایمن ، خودروهای ژاپنی ایمن وارد کنید و کارخانه جات را تبدیل به تورید لوازم خانگی ......... کنید .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار