گوناگون

ماجرای توالت طلایی ۶ میلیون دلاری+فیلم

ماجرای توالت طلایی ۶ میلیون دلاری+فیلم

پارسینه: چند سال پس از سرقت توالت طلای ۱۸ عیار از کاخ بلنهایم انگلستان، چهار مظنون قرار است در دادگاه عالی آکسفورد محاکمه شوند.

چهار مرد روز دوشنبه به دلیل دزدی یک توالت طلای ۱۸ عیار از کاخ بلنهایم، عمارت روستایی وسیع انگلیسی که وینستون چرچیل رهبر زمان جنگ بریتانیا در آن متولد شد، متهم شدند.

این توالت با ارزش ۴.۸ میلیون پوند (۵.۹۵ میلیون دلار) یک اثر هنری با عنوان "آمریکا" بود و به عنوان طنزی برجسته درباره ثروت بیش از حد توسط هنرمند مفهومی و مجسمه ساز ایتالیایی ماریوزو کاتلان ساخته شده بود.
این اثر هنری در کاخ بلنهایم، در نزدیکی شهر آکسفورد بود، که در سپتامبر ۲۰۱۹ یک شبه ناپدید شد.
سرویس دادستانی سلطنتی انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد که چهار مرد ۳۵ تا ۳۹ ساله متهم به سرقت این توالت شده‌اند. هفت نفر به دلیل سرقت دستگیر شده بودند، اما تا روز دوشنبه، چهار سال پس از سرقت توالت، هیچ اتهامی مطرح نشد.
این توالت طلایی هرگز پیدا نشد. این توالت طلایی به طور کامل کار می‌کرد و قبل از سرقت، بازدیدکنندگان از نمایشگاه می‌توانستند یک زمان سه دقیقه‌ای برای استفاده از آن رزرو کنند.
پلیس گفت که از آنجایی که توالت به سیستم لوله کشی کاخ متصل شده بود، برداشتن آن باعث خسارت و سیل قابل توجه به ساختمان قرن هجدهم شد، یک مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو که مملو از آثار هنری و مبلمان ارزشمند است که هر ساله هزاران بازدید کننده را به خود جذب می‌کند.
موزه گوگنهایم در نیویورک، جایی که این اثر هنری قبل از نمایش در کاخ بلنهایم در آنجا نصب شده بود، توالت را ساخته شده از طلای ۱۸ عیار توصیف کرد.
به گفته دادستان، چهار مظنون در ۲۸ نوامبر در دادگاه عالی آکسفورد حاضر خواهند شد.
منبع: رکنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار