گوناگون

«صیاد تاکتیکی»؛ سامانه پدافندی ارتش با قابلیت های باورنکردنی

«صیاد تاکتیکی»؛ سامانه پدافندی ارتش با قابلیت های باورنکردنی

پارسینه: افشین نادری شریف معاون صنعتی وزیر دفاع با اشاره به سامانه پدافندی صیاد تاکتیکی گفت: برد کشف این سامانه ۱۸۰ و برد درگیری آن ۱۲۰ کیلومتر است و این سامانه قادر است همزمان ۲۴ هدف را کشف و بسته به نوع برنامه ریزی با ۶ تا ۱۲ هدف درگیر شود.

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم؛ افشین نادری شریف معاون تحقیقات و امور صنعتی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح درباره وضعیت سامانه پدافندی صیاد تاکتیکی که تنها تصاویری از آن در رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: سامانه صیاد تاکتیکی یک سامانه پدافندی با برد و ارتفاع متوسط است که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تولید شده است.

وی افزود: تفاوت صیاد تاکتیکی در مقایسه با سامانه‌های سوم خرداد و ۱۵ خرداد این است که از یک سامانه خود حفاظتی بهره می‌گیرد. یعنی در یکی از سیلو‌های خود دارای یک سامانه کوتاه برد است که از صیاد تاکتیکی در مقابل تهدیدات ارتفاع پست محافظت می‌کند.

معاون تحقیقات و امور صنعتی وزیر دفاع ادامه داد: علاوه بر این تجمیع رادار و لانچر پرتاب موشک در یک خودرو موجب افرایش تحرک این سامانه شده است که این موضوع یک مزیت مهم در سامانه‌های پدافندی امروزی است.

نادری شریف تصریح کرد: برد کشف این سامانه ۱۸۰ و برد درگیری آن ۱۲۰ کیلومتر است و این سامانه قادر است همزمان ۲۴ هدف را کشف و بسته به نوع برنامه ریزی با ۶ تا ۱۲ هدف درگیر شود.
سامانه‌های پدافندی، موشک‌های پدافندی، نیروی پدافند | نیروی پدافند هوایی ارتش| نیروی پدافند هوایی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، دستاورد‌های دفاعی، اخبار نظامی | اخبار دفاعی.

«صیاد تاکتیکی»؛ سامانه پدافندی ارتش با قابلیت های باورنکردنی

نمایش سامانه صیاد تاکتیکی در رژه روز ارتش

سامانه پدافند هوایی برد و ارتفاع متوسط صیاد تاکتیکی برای نخستین مرتبه در جریان رژه روز ارتش سال گذشته به نمایش درآمد. پس از آن تصاویری از این سامانه پدافندی در نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی در مرداد ماه همان سال منتشر شد، اما اطلاعات بیشتری از این سامانه منتشر نشد.

«صیاد تاکتیکی»؛ سامانه پدافندی ارتش با قابلیت های باورنکردنی

بنا به گفته معاون صنعتی وزیر دفاع، احتمالا موشک کوچکی که در تصویر قرار دارد همان موشک سامانه خود حفاظتی سامانه صیاد تاکتیکی است

این روند ادامه داشت تا مجددا در جریان رزمایش مشترک پدافند هوایی در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ تصاویری از خروج این سامانه از تونل‌های زیر زمینی به نمایش درآمد.

این امر نشان می‌داد سامانه صیاد تاکتیکی در نیروی پدافند هوایی ارتش عملیاتی شده است.

خروج سامانه صیاد تاکتیکی از تونل‌های زیر زمینی ارتش

چندی پیش نیز ماکت این سامانه در جریان نمایشگاه دفاعی مسکو توسط وزارت دفاع به نمایش درآمد که نشان می‌دهد صیاد تاکتیکی علاوه بر آنکه در داخل کشور عملیاتی شده است، در ردیف یکی از محصولات صادراتی وزارت دفاع نیز قرار گرفته است.

«صیاد تاکتیکی»؛ سامانه پدافندی ارتش با قابلیت های باورنکردنی

نمایش سامانه صیاد تاکتیکی در نمایشگاه دفاعی مسکو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار