گوناگون

این بمب افکن ۵.۸ میلیارد دلار روی دست آمریکا خرج گذاشت!+ عکس

این بمب افکن ۵.۸ میلیارد دلار روی دست آمریکا خرج گذاشت!+ عکس

پارسینه: بنابر گزار نیویورک تایمز، هواپیماهای XQ-۵۸A Valkyrie قرار است با استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک بال رباتیک در کنار نیروی هوایی آمریکا قرار گیرند.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ در گزارش نیویورک تایمز آورده شده‌است که این فضاپیما در یک فضای شبیه‌سازی شده مورد آزمایش قرار می‌گیرد که در آن استراتژی آن برای تعقیب و کشتن یک هدف بر فراز خلیج مکزیک ارزیابی شود.

بنابر گزارش‌هایی که اینسایدر در گذشته منتشر کرده بود، این مدل والکری می‌تواند با سرعت ۸۸۴ کیلومتر در ساعت حرکت کند. ارتفاع عملیاتی آن نزدیک به ۱۴ کیلومتر و برد آن ۴۸۲۷ کیلومتر دریایی است. مدل‌های دیگر، مانند بمب افکن XB-۷۰ Valkyrie که برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ پرواز کرد، به خلبانان در کابین خلبان نیاز دارند و تنها چند هواپیما از نوع آن‌ها ساخته شد. گفتنی است که بودجه ۵.۸ میلیارد دلاری برای بکارگیری هوش‌مصنوعی در این بمب‌افکن و بی‌نیاز کردن آن‌ها از خلبانان انسانی است.

این بمب افکن ۵.۸ میلیارد دلار روی دست آمریکا خرج گذاشت!+ عکس

این بمب‌افکن از نوع استراتژیک ۶ موتوره با طراحی و ساخت شرکت هوانوردی نورت امریکن بود که در اواخر دهه ۱۹۵۰ برای برآورده کردن نیاز‌های نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا به عنوان یک بمب افکن استراتژیک طراحی شد.

منبع: businessinsider

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار