گوناگون

حقایق تکان دهنده از کودکان نجات یافته از سانحه هوایی

حقایق تکان دهنده از کودکان نجات یافته از سانحه هوایی

پارسینه: حقایق تکان دهنده از کودکان نجات یافته از سانحه هوایی را در ادامه مشاهده می کنید.

حقایق تکان دهنده از کودکان نجات یافته از سانحه هوایی را در ادامه مشاهده می کنید.

حقایق تکان دهنده از کودکان نجات یافته از سانحه هوایی

«شما از اینجا بزنید بیرون‌ها!» و مرد.
همزمان، دولت «عملیات امید» رو با هدف نجات بچه‌ها و با رمز «معجزه» شرو کرد. از اون به بعد، بچه‌ها تا جایی که تونستن واسه نجات خودشون تلاش کردن. دیگه غذاهای داخل هواپیما هم تموم شده بود و باید چیزی واسه خوردن پیدا میکردن.

4 کودک پس از زنده ماندن از یک سانحه هوایی بعد از گذراندن چند هفته در جنگلهای آمازون در کلمبیا زنده پیدا شدند.

براساس گزارش بی بی سی، زنده پیدا شدن این 4 خواهر و برادر 13، 9، 4 و یک ساله آنقدر عجیب بود که رئیس جمهور کلمبیا در پیامی آن را یک شادی عمومی برای کل کشور خواند.

مادر این بچه‌ها و دو خلبان این هواپیما بعد از سقوط هواپیمای سبک آنها در جنگلهای آمازون در روز اول ماه مه(40 روز پیش) جان باخته‌اند.

کودکان مفقود شده مرکز یک عملیات نجات گسترده با مشارکت ده‌ها سرباز و مردم محلی بود.

«گوستاوو پترو» رئیس جمهور کلمبیا افزود: یافتن این بچه‌ها یک روز معجزه آسا را رقم زد. آنها تنها بودند. آنها به نمونه کاملی از بقا دست یافتند که در تاریخ ماندگار خواهد شد. این بچه‌ها امروز بچه‌های صلح و بچه‌های کلمبیا هستند.

رئیس جمهور کلمبیا تصاویری منتشر کرده که افراد گروه نجات را در حال مراقبت از این کودکان بعد از 40 روز گم شدن در جنگلهای آمازون نشان می‌دهد. یکی از افراد گروه در حال آب دادن با بطری به کوچکترین عضو این خانواده و دیگری درحال غذا دادن با قاشق به دیگر بچه‌ها است.

ویدئوی منتشر شده از وزارت دفاع کلمبیا نیز نشان می‌دهد که این کودکان در تاریکی به یک بالگرد که در بالای درختان پروار می‌کند منتقل می‌شوند.

کودکان برای معاینات پزشکی اولیه به بیمارستان منتقل شدند و با پدربزرگشان نیز تلفنی صحبت کرده‌اند.

هواپیمای «سِسِنا 206» که بچه‌ها و مادرشان قبل از سقوط با آن سفر می‌کردند، از «آراراکوارا» در استان آمازون به مقصد «سن خوزه دل گوایر» پرواز می‌کرد که به دلیل خرابی موتور هشدار صادر کرده بود.

جسد این سه قربانی بزرگسال این حادثه توسط ارتش در محل سقوط هواپیما پیدا شد، اما به نظر می‌رسد که بچه‌ها برای یافتن کمک و پناه از لاشه هواپیما جدا شده و به میانه جنگل رفته بودند.

جستجوی گسترده بلافاصله آغاز شد و زمانی که امدادگران اقلام به جا مانده از کودکان، از جمله یک بطری نوشیدنی کودک، یک قیچی، یک کش مو و یک پناهگاه موقت پیدا کردند به احتمال زنده ماندن آنها پی برده بودند. همچنین رد پاهایی از کودکان دیده شده بود که جستوگران را به این نتیجه رسانده بود که بچه‌ها در این جنگل که محل زندگی درندگان،مارها و حیوانات وحشی مختلف است ممکن است زنده مانده باشند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار