گوناگون

سکونت خطرناک ترین عنکبوت دنیا در ایران!+ عکس

سکونت خطرناک ترین عنکبوت دنیا در ایران!+ عکس

پارسینه: برای کسانی که از آراکنوفوبیا رنج می برند خبر خوبی نیست. ایران زیستگاه بیش از 750 گونه عنکبوت است که بسیاری از آنها می توانند به انسان آسیب برسانند.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ خطرناک ترین عنکبوت دنیا در ایران سکونت دارد. آنهایی که باید به ویژه مراقب آنها باشید عنکبوتیان هشت پا هستند که به خانواده Theridiidae و Sicariidae تعلق دارند، زیرا خطرناک ترین آنها هستند. اولی به طور کلی در ایران فراوانتر است.

بدترین گونه، لاترودکتوس ترسناک است که بیشتر به عنوان بیوه واقعی شناخته می‌شود. حداقل پنج نوع عنکبوت بیوه وجود دارد که ممکن است در ایران پیدا کنید و بدترین آن‌ها بیوه سیاه مدیترانه‌ای (Latrodectus tredecimguttatus) و عنکبوت پشت قرمز (Latrodectus hasselti) است که به بیوه سیاه استرالیا نیز معروف است. هر دوی این عنکبوتیان به سم بسیار قوی مسلح هستند که گاهی اوقات می‌تواند منجر به مرگ انسان شود.

سکونت خطرناک ترین عنکبوت دنیا در ایران!+ عکس

خوشبختانه، عنکبوت‌های بیوه به خاطر طبیعت ترسو خود شناخته می‌شوند، به این معنی که به ندرت مردم را گاز می‌گیرند. آن‌ها فقط زمانی این کار را انجام می‌دهند که در گوشه‌ای قرار بگیرند و احساس کنند که چاره‌ای جز گاز گرفتن ندارند. شما می‌توانید گونه‌های استرالیایی را با نوار قرمز مشخص آن‌ها که در پشت آن‌ها قابل مشاهده است تشخیص دهید. بیوه‌های مدیترانه‌ای با ۱۳ نقطه در پشت سیاه‌شان قابل مشاهده هستند.

منبع: TRAVELSNIPPET

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار