گوناگون

ترسناک ترین اسلحه جیبی جهان + فیلم و عکس

ترسناک ترین اسلحه جیبی جهان + فیلم و عکس

پارسینه: در اختیار داشتن یک تفنگ مینیاتوری قدرتمند، که بتوان آن را به راحتی در جیب، کیف یا هر منفذ کوچک دیگری پنهان کرد و در مواقع لزوم از وجود آن برای محافظت از خود بهره گرفت، شاید خواسته‌ی بسیاری از کسانی باشد که بدون در دست داشتن ملزومات حفاظتی احساس امنیت نمی‌کنند. حال شاهد برآورده شدن این خواسته و طراحی و تولید یک تفنگ مینیاتوری قدرتمند هستیم.

به گزارش پارسینه، چند سال قبل بود که یکی از شرکت‌های تولید سلاح در کشور امریکا، که با نام Trailblazer شناخته می‌شود، اقدام به تولید یک تپانچه‌ی کوچک تاشو کرد. سلاح بندانگشتی جدیدی که اندازه‌ی کلی آن در حالت تا شده کم و بیش با یک کارت اعتباری معمولی برابری می‌کند. شاید به همین دلیل است که سازندگان این تفنگ مینیاتوری نام Lifecard.۲۲LR را برای آن انتخاب کرده‌اند. البته هیچ مشخص نیست که چرا در نام‌گذاری ابزاری که تنها کاربرد آن ستاندن زندگی است، از کلمه‌ی Life (به معنای زندگی) استفاده شده است.

از سوی دیگر ممکن است تاکنون سلاح‌های کوچک و یا به اصطلاح مینیاتوری زیادی دیده باشید که البته با وجود اندازه محدود خود، کارایی بالایی نیز دارند! Lifecard.۲۲LR که تحت عنوان کوچکترین اسلحه دنیا متناسب با ابعاد یک کیف پول شناخته می‌شود، می‌تواند شلیک‌های مرگباری را از خود به نمایش بگذارد ضمن آن که این سلاح اندازه‌ای مشابه یک کارت بانکی دارد و می‌توان آن را به راحتی داخل کیف پول جای داد. Lifecard.۲۲LR تنها ۷ اونس وزن دارد.

کوچکترین اسلحه دنیا متناسب با ابعاد کیف پول

سلاح مورد بحث توسط کمپانی آمریکایی اسلحه سازی Trailblazer ساخته شده است. این کمپانی اظهار کرده که مراحل توسعه طرح مفهومی LifeCard به سلاحی واقعی، بیش از هفت سال زمان برده است. Aaron Voigt رئیس کمپانی که هم به ارتش آمریکا و هم به سپاه دریایی این کشور خدمت کرده است، می‌گوید: طرح‌های نوین و نوآوری‌های حقیقی، بخش مهمی از روند کار در شرکت Trailblazer را به خود اختصاص می‌دهند. هدف ما ارائه مسیری متفاوت به منظور جلب هرچه حداکثری توجه طراحان اسلحه، تولید کنندگان آن و همچنین نیرو‌های نظامی خواهد بود. البته هیچ کس گمان نمی‌کرد که این روند هفت سال طول بکشد. با این وجود، زمان صرف شده ارزش داشته است، زیرا مجموعه‌ای به دست آمد که از هر نظر فوق العاده بود.

کوچکترین اسلحه دنیا متناسب با ابعاد کیف پول

Lifecard.۲۲LR در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد. این سلاح مجهز به پوشش ایزونیت روی تمام اجزای فولادی و همچنین آلومینیوم سخت در قسمت فریم و دسته است. علاوه بر این موارد، در طراحی اسلحه نام برده دقت زیادی اعمال شده است. زمانی که دسته در حالت باز شده باشد، اپراتور هیچ گونه مشکلی برای استفاده از سلاح نخواهد داشت. قیمت Lifecard حدودا ۳۹۹ دلار گزارش شده است. دفترچه راهنمای Lifecard شامل دستور العمل‌های ضروری برای استفاده از سلاح، نحوه شلیک، هدف گیری، تخلیه و مقررات قانونی خواهد بود. سخنگوی کمپانی اسلحه سازی Trailblazer می‌گوید: لازم به تاکید است که Lifecard نوعی تپانچه معمولی نیست و نباید برای مقاصد دفاع شخصی مورد استفاده قرار بگیرد.

کوچکترین اسلحه دنیا متناسب با ابعاد کیف پول

Lifecard.۲۲LR یک تپانچه تک لول است که در حالت جمع شده به اندازه‌ی یک کارت اعتباری فضا اشغال می‌کند. این سلاح می‌تواند پنج گلوله با کالیبر.۲۲LR را در خود جای دهد، اما امکان بارگیری همزمان گلوله‌ها وجود نخواهد داشت. Lifecard تنها نیم اینچ ضخامت و ۷ اونس وزن دارد. در واقع می‌توان آن را گزینه‌ای مناسب برای دوست داران جمع آوری کلکسیون‌های مرتبط به شمار آورد. با وجود ابعاد بسیار کوچک، اسلحه مذکور از ۲۰ قسمت متفاوت تشکیل شده است که همگی برای عملکرد صحیح آن ضروری خواهند بود.

کوچکترین اسلحه دنیا متناسب با ابعاد کیف پول

با این شکل و شمایل گول زننده‌ی این تپانچه‌ی کوچک نمی‌تواند ما را از توجه به این حقیقت مهم دور سازد که با یک سلاح کاملا قدرتمند و پرتوان روبرو هستیم. حقیقتی که با نظر به گلوله‌های مورد استفاده قرار گرفته در این سلاح، رنگ و جلوه‌ای دو چندان می‌یابد. به عبارت بهتر تفنگ مینیاتوری Lifecard.۲۲LR از وجود گلوله‌های ۲۲ (گلوله‌هایی با کالیبر ۵.۶ میلی‌متری) بهره می‌برد که در نوع خود کاملا قدرتمند هستند.

با توجه به حجم انباره‌ی تفنگ مینیاتوری Lifecard.22LR دارندگان این تپانچه در صورت مواجه شدن با خطر برای پنج بار فرصت شلیک خواهند داشت. البته این سلاح کوچک از وجود یک مخزن یدکی فشنگ نیز بهره می‌برد که چهار گلوله‌ی اضافه را در دل خود جای داده است. مخزنی که همراه با قطعاتی نظیر لوله، ماشه و بسیاری از بخش‌های دیگر این اسلحه، از جنس فولاد ساخته شده است.

بر اساس تصمیم دست‌اندکاران شرکت Trailblazer، تفنگ مینیاتوری Lifecard.22LR که از طریق بسیاری از مراکز فروش سلاح در کشور امریکا (به جز دو ایالت کالیفرنیا و ماساچوست)، به فروش می رسد با رقمی حدود چهارصد دلار می توان در فروشگاههای اسلحه آنرا خریداری کرد.

ارسال نظر

 • مشترک موردنظر

  دلیل نام گذاری لایف که گفتید اسلحه زندگی مستانه درسته ولی برای دارنده سلاح درمواقع خطروضروری زندگیشو حفظ میکنه بهمین دلیل ازکلمه لایف استفاده شده کارت زندگی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار