گوناگون

عنکبوتی که پرنده شکار می کند! + فیلم

عنکبوتی که پرنده شکار می کند! + فیلم

پارسینه: یک عنکبوت طلایی، پرنده‌ای را در میانه پرواز در تار فوق العاده قوی و بادوام خود شکار کرد. آیا پرنده قبل از اینکه عنکبوت به آن برسد فرار خواهد کرد؟

به گزارش پارسینه به نقل از فرارو، عنکبوت‌های طلایی که با نام نفیلا نیز شناخته می‌شوند، یکی از جذاب‌ترین موجوداتی هستند که در آفریقای جنوبی یافت می‌شوند. این عنکبوت‌ها با رنگ‌های خیره‌کننده و توانایی‌های منحصربه‌فرد خود در چرخش تار، شگفتی‌های طبیعت هستند. این عنکبوت‌ها تار‌های خود را در مسیر‌های منحصربفرد می‌گسترانند تا شانس خود را برای گرفتن یک وعده غذایی افزایش دهند.

یکی از شگفت انگیزترین چیز‌ها در مورد این عنکبوت ها، استحکام تار آن‌ها است. ابریشم تولید شده فوق العاده قوی و انعطاف پذیر است و می‌تواند در برابر باد و باران مقاومت کند. این باعث می‌شود تار‌های آن‌ها برای شکار طعمه، که شامل حشرات، پرندگان و حتی پستانداران کوچک است، عالی باشد. بله، پرندگان و پستانداران!

حیات وحش اولیفانت در آفریقای جنوبی یک مکان عالی برای شروع جستجوی شماست، جایی که ممکن است شاهد مناظر باورنکردنی مانند این منقار مومی آبی که در تار عنکبوت طلایی گرفتار شده است باشید. این پرندگان اغلب در حین پرواز در تار عنکبوت گرفتار می‌شوند، اما گاهی اوقات می‌توانند فرار کنند.

اگر به دنبال دیدن عنکبوت‌های نفیلا در آفریقای جنوبی هستید، بهترین زمان در ماه‌های تابستان بین نوامبر و مارس است. آن‌ها معمولا در مناطق جنگلی، به ویژه در نزدیکی رودخانه‌ها و نهر‌ها یافت می‌شوند.

چگونه عنکبوت‌های نفیلا چنین شبکه‌های قوی ایجاد می‌کنند؟ این فرآیند با تولید یک محلول ابریشم مایع از شکم عنکبوت آغاز می‌شود. این محلول در تماس با هوا سخت می‌شود و به عنکبوت اجازه می‌دهد تار بسازد. سپس عنکبوت از پا‌های عقب خود استفاده می‌کند تا رشته‌های ابریشم را محکم بکشد و یک شبکه قوی و پیچیده ایجاد کند. ابریشم تولید شده در برابر نور UV نیز مقاوم است و آن را برای استفاده در فضای باز ایده آل می‌کند.

قدرت فوق العاده تار عنکبوت‌های طلایی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار