گوناگون

دردناک ترین ماشین شکنجه تاریخ چگونه سازنده اش را قربانی کرد؟ + عکس

دردناک ترین ماشین شکنجه تاریخ چگونه سازنده اش را قربانی کرد؟ + عکس

پارسینه: «گاو برنجی» یک مجسمه برنزی توخالی به شکل گاو بود که فرد در داخل آن قرار داده می شد.

به گزارش پارسینه به نقل از روزیاتو؛ مخترعی که « دردناک ترین ماشین شکنجه تاریخ » را ابداع کرده بود خود اولین قربانی آن بود. «گاو برنجی» یک مجسمه برنزی توخالی به شکل گاو بود که فرد در داخل آن قرار داده می شد، اختراعی که در قرن ۶ قبل از میلاد مسیح در یونان اختراع شد. در هنگام شکنجه، شکنجه گر دریچه ای که روی این مجسمه برنجی قرار داشته را باز می کرد که به آن ها امکان می داد فرد متهم را در داخل آن قرار دهند. بعد از قرار گرفتن فرد در داخل شکم مجسمه گاوی شکل، آتشی زیر شکم این مجسمه برنجی روشن می شد که قربانی را زنده زنده می پخت.

لوله هایی که نزدیک به صورت مجسمه قرار داشت، جیغ های ناشی از درد قربانی را به صدایی شبیه نعره گاو تبدیل می کرد. این روش شکنجه و اعدام یکی از دردناک ترین و هولناک ترین روش های شکنجه و اعدام در تاریخ به شمار می رفت. ساخت گاو برنجی به شخصی به نام پریلوس اهل آتن نسبت داده می شود که این اختراع را به حاکم بیرحم منطقه آکراگاس در سیسیل امروزی به نام فالاریس عرضه کرد.

شهرت فالاریس نیز به اندازه اعتبار این وسیله شکنجه و مرگ بدنام و شیطانی بود، کسی که به خاطر بیرحمی بی سابقه اش شناخته می شد، از جمله اینکه نوزادان تازه به دنیا آمده را می خورد. اما بر اساس برخی روایت ها، فالاریس سفارش این اختراع را نداده و پریلوس خودش این ایده عجیب را به اختراع بدل کرده و برای جلب توجه حاکم ستمگر آکراگاس، آن را به او عرضه کرد. با نادیده گرفتن طبیعت ملون و شیطانی فالاریس، پریلوس ابزاری را به یکی از بیرحم ترین حاکمان تاریخ داد که می توانست رنج غیرقابل تصوری را به قربانی تحمیل کند.

دردناک ترین ماشین شکنجه تاریخ

ارسال نظر

 • احمد

  این‌ابزار‌کشیشان‌حاکم‌قرون‌وسطی‌بوده‌که‌بنام‌دین‌این‌بی‌رحمیها‌را‌مرتکب‌میشدند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار