گوناگون

تأثیر بمب اتم بر اجسام مختلف+ فیلم

پارسینه: بمب اتم قوی‌ترین بمب دنیاست. این بمب در طول تاریخ بشریت تنها یک بار مورد استفاده قرار گرفته و همان یک بار خسارت‌های جبران ناپذیری را وارد کرده است. کمتر کشوری از فناوری تولید آن با خبر است و هیچ کشوری حق استفاده از آن را حتی در جنگ ندارد.

به گزارش پارسینه اگر بخواهیم با استفاده از بمب اتم در عرض چند ثانیه سطح زمین را از انسان‌ها پاک کنیم، به چند کلاهک هسته‌ای نیاز داریم؟

این سوال را می‌توان با محاسبات ساده و در عین حال دقیق پاسخ داد. ابتدا باید مساحت کل سکونت انسان روی زمین محاسبه شود. امروزه جمعیت انسان حدود ۱۹ میلیون کیلومتر مربع از سطح زمین را اشغال می‌کند که معادل ۱۲.۵ درصد از خشکی زمین است. در مرحله بعد باید میزان انهدام هر بمب هسته‌ای مشخص شود. در حال حاضر مخرب‌ترین کلاهک هسته‌ای B-۸۳ نام دارد که قدرت تخریب کلی آن در حدود ۱۵ کیلومتر مربع است (۲۰۰ برابر قویتر از بمب پسر، که نام بمبی بود که هیروشیما را نابود کرد). در نظر داشته باشید که تخریب کامل به معنای از بین رفتن همه چیز در منطقه ذکر شده است.
حال برای محاسبه تعداد مورد نیاز بمب هسته‌ای از نوع B۸۳ باید منطقه اشغال شده توسط انسان را بر قدرت تخریب این کلاهک‌ها تقسیم کنیم. بر این اساس ما به ۱۲۴۱۱۶۶ بمب اتم نیاز داریم تا بشریت را فورا نابود کنیم.

ارسال نظر

 • مشترک موردنظر

  پس همچینم خطرناک نیست و به اون راحتی که میگن زمین ازبین نمیره بزرگ نمایی کردن ..یک میلیونودویست هزاربمب لازمه؟ اونم ازنوع بی هشتادوسه یعنی اگه ازنوع بمب هیروشیماباشه حدوددویستوپنجاه میلیون بمب اتم لازمه

 • ناشناس

  واویلا

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار