گوناگون

تنها بمب‌افکن رادارگریز دنیا که به سراسر جهان دسترسی دارد+ فیلم

پارسینه: نیروی هوایی ایالات متحده قادر است با استفاده از بمب‌افکن رادارگریز بی-۲ تسلیحات متعارف یا هسته‌ای را بدون هرگونه هشدار یا با کمترین هشدار به عمق قلمرو دشمن پرتاب کند.

بمب‌افکن بی-٢ اسپیریت تنها بمب‌افکن رادارگریز دنیا برای رخنه به پدافند هوایی متراکم طراحی شده است و می‌تواند مهمات متعارف و هسته‌ای حمل کند.

این بمب‌افکن ۳۴ ساله یک نسل از زمان خود جلوتر بود. مواد پوشش‌دهندۀ این هواپیما، همراه با شکل بدنه و ورودی‌های موتور، این هواپیما را عملاً برای رادارها و دیگر حسگرها «نامرئی» کرده است.

بمب‌افکن‌های بی-۲ بدون این که شناسایی شوند، می‌توانند اهداف با ارزش و حتی به‌شدت محافظت‌شده در عمق خاک دشمن را بدون هرگونه هشدار یا با کمترین هشدار نابود کنند.

رادارگریز بودن بی-۲ به این معناست که این بمب‌افکن به اندازۀ بمب‌افکن‌های دیگر به هواپیماهای هدایت‌کننده برای پوشش هوایی، سرکوب پدافند هوایی دشمن، و اقدامات متقابل الکترونیکی نیاز ندارد. این قابلیت، بمب‌افکن بی-۲ را به یک «چند برابر‌کنندۀ قدرت» تبدیل می‌کند.

این بمب‌افکن می‌تواند جنگ‌افزارهای متعارف و گرماهسته‌ای پرتاب کند. از جملۀ این تسلیحات می‌توان به حداکثر ۸۰ بمب ۲۳۰ کیلوگرمی کلاس ام‌کی-۸۲ مهمات حملۀ مستقیم مشترک با هدایت جی‌پی‌اس، یا ۱۶ بمب هسته‌ای ۱۱۰۰ کیلوگرمی بی-۸۳ اشاره کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار