گوناگون

عجیب ترین لحظه تخم گذاشتن یک رتیل + فیلم

عجیب ترین لحظه تخم گذاشتن یک رتیل + فیلم

پارسینه: رتیل ها عنکبوت های مودار و به طور کلی بزرگی هستند که بیشتر در ایالات متحده، مکزیک و مناطق گرمسیری آمریکا یافت می شوند.

در ویدیوی تازه منتشر شده ای، لحظه تخم گذاری یک رتیل ماده تارانتولا و ترشح کیسه حاوی بیش از ۱۷۰۰، ثبت شده است. این ویدیوی عجیب با روند باورنکردنی تخم گذاری رتیل مادر در داخل یک کیسه ساخته شده از تار‌های رتیل شروع می‌شود. سپس ماده، تخم‌ها را در لایه‌هایی از تار خود پنهان می‌کند و در انتها یک توپ تشکیل می‌شود، که تا دو ماه آینده از تخم‌ها محافظت می‌کند.


پس از آن عنکبوت‌های ریز از کیسه تخم بیرون می‌آیند. نخ‌های تار توسط باد پراکنده می‌شود و آن‌ها را برای استعمار زیستگاه‌های جدید، به ناحیه‌ای دور از زادگاه‌شان منتقل می‌کند.

این ویدیو نشان می‌دهد که تارانتولا بالغ منطقه‌ای را با تارهایش پوشانده و آماده می‌شود تا کیسه تخم خود را آزاد کند. هنگامی که تخم‌ها آزاد می‌شوند، رتیل ماده آن‌ها را در تار‌های خود می‌پیچد تا از آن‌ها در برابر شکارچیان محافظت کند؛ زیرا این تخم‌ها غذایی خوشمزه برای هزارپاها، عقرب‌ها و سایر حشرات هستند.


رتیل
برخی از مگس‌ها و زنبور‌ها نیز تخم‌های خود را در کیسه‌های تخم این عنکبوت می‌گذارند، بنابراین لارو آن‌ها می‌توانند پس از بیرون آمدن از تخم‌ها، از آن‌ها تغذیه کنند.


تخم گذاشتن عجیب رتیل
رتیل‌های ماده نسبت به نر بدن تنومندتری دارند و با مو‌های قهوه‌ای روشن یا خرمایی پوشیده شده‌اند. نر لاغرتر و لاغرتر است و مو‌های سیاه بیشتر بدن را پوشانده و مو‌های قرمز روی شکمش دارد.
تخم رتیل غول پیکر
رتیل‌ها حیوان خانگی ساکتی هستند که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. با این حال آن‌ها اغلب دوست ندارند که خیلی مزاحمشان شد، در نتیجه آن‌ها حیوانات خانگی ایده آلی برای کودکان نیستند.

رتیل‌ها می‌توانند هشت تا ده سال عمر کنند و اغلب با نزدیک شدن به پایان عمر خود کوچک می‌شوند. منبع: روزیاتو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار