گوناگون

تصادف وحشتناک دو خودروی لاکچری فراری + فیلم

تصادف وحشتناک دو خودروی لاکچری فراری + فیلم

پارسینه: یک فراری ۲۹۶ GTB و یک فراری F۱۲ در یک حادثه عجیب و مشابه به شدت آسیب دیدند و یکی از آن‌ها در آتش سوخت.

به گزارش فرارو، بسیاری از ما با خیال پردازی در مورد لوگوی یک اسب در حال مسابقه روی یک ماشین قرمز بزرگ شدیم. فراری مشهورترین نام در دنیای خودرو‌های پرفورمنس است. برای بسیاری، مالکیت بر فراری هدف نهایی است. بر خلاف هر برند دیگری، مارک مستقر در مارانلو در ۷۵ سال گذشته در خط مقدم خودرو‌های مسابقه‌ای قرار داشته است.

صحنه را تصویر کنید... شما و یکی از دوستانتان به آرزوی نهایی سوپراسپرت می‌رسید. شما در ۲۹۶ GTB خود و او در F۱۲ Berlinetta خود است. هر دو خودرو در یک جاده سرعت می‌گیرید. با این حال، به دلیل عدم تمرکز بخش تیز جاده را دست کم می‌گیرید.

خوب، اگر می‌خواهید این را در زندگی واقعی ببینید، بیشتر از این نگاه نکنید. شاید یکی از احمقانه‌ترین تصادف‌های فراری مربوط به این این دو فراری قرمز و آبی باشد که منجر به آتش گرفتن یکی از آن‌ها شد. بیایید بررسی کنیم که چقدر خسارت وارد شده است.

ما فکر می‌کنیم این یکی از بدترین تصادفات فراری است که تا به حال توسط دوربین ثبت شده است. از آنجایی که دو خودرو به یک پیچ نسبتاً تیز سمت چپ نزدیک می‌شوند، هیچ یک از آن‌ها حتی کوچکترین نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهند. هر دوی آن‌ها بلافاصله به یک خاکریز درست در مقابلشان برخورد می‌کنند و با سرعت کمی به هوا می‌پرند. فیلم ضبط شده از دوربینی است که در خانه‌ای قرار گرفته است که حیاط پشتی و استخر آن پس از حادثه پوشیده از خاک و قطعات فراری شده است.

۲۹۶ GTB قرمز یک خودروی ثبت شده در هلند بود که به دیوار سیمانی اقامتگاهی در ایتالیا برخورد کرد. به دنبال آن یک F۱۲ برلینتا آبی رنگ بود که سرنوشت مشابهی داشت. F۱۲ پس از حادثه آتش گرفت؛ و در حالی که ما هرگز چنین سناریویی را برای کسی آرزو نمی‌کنیم، باید گفت که این رانندگان می‌دانستند که چقدر بی دقت هستند. جاده‌ای که در آن بودند به وضوح نمای خانه بزرگی را که در نهایت با آن تصادف کردند به آن‌ها نشان داد، که این سوال را ایجاد می‌کند که چرا آن‌ها متوقف نشدند؟ خوب، هنوز هیچ پاسخ معتبری برای آن وجود ندارد. اما Italy۲۴ News می‌گوید که افسران پلیس محلی در حال بررسی فیلم‌های دردناک حادثه هستند.

۲۹۶ GTB پرچمدار خودروی اسپرت فراری در حال حاضر است. پس از F۹۰ Stradale، ۲۹۶ GTB جدیدترین مدل پلاگین هیبرید فراری است. ۲۹۶ مخفف ۲.۹ لیتر و ۶ سیلندر است، در حالی که GTB مخفف Gran Turismo Berlinetta است. بدون شک این یکی از زیباترین خودرو‌هایی است که در ۲۰ سال گذشته از مارانلو بیرون آمده است.

این خودرو به دلیل موتور V۶، هندلینگ تیز و قابلیت استفاده فوق العاده آن بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. این خودرو همچنین عنوان بهترین سوپراسپرت سال ۲۰۲۲ HotCars را نیز به خود اختصاص داد. علیرغم همه این ارزیابی ها، برای این راننده کافی نبود که جلوی خود را بگیرد و آن را به دیوار بتنی نکوبد! به هر حال، اگر او بخواهد یک خودرو مشابه جدید برای جایگزینی آن بخرد، می‌تواند انتظار داشته باشد که حدود ۳۵۰۰۰۰ دلار بپردازد.

با این حال، فراری ۲۹۶ GTB به قدری محبوب است که اکنون برای سال ۲۰۲۳ فروخته شده است. این بدان معناست که هر خودروی دست دومی قیمت بالایی دارد و بسیار نادر است. یکی دیگر از عوارض جانبی این تمجید این است که کلکسیونر‌های فراری برای خرید آن هجوم آورده اند، به این معنی که ۲۹۶ GTB داغ‌ترین محصول فراری در حال حاضر است.

F۱۲ Berlinetta با موتور V۱۲، ۷۳۰ اسب بخاری یکی از بهترین فراری‌های قرن بیست و یکم است. رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت فقط در ۳ ثانیه، مطمئناً سریع است.

F۱۲ آبی در ویدئوی بالا قطعاً نیاز به تعویض دارد. ماشین به شدت سوخته است. یک F۱۲ برلینتا کارکرده حدود ۲۲۰۰۰۰ دلار برای شما هزینه در پی دارد، اما خودروی کم کرد آن می‌تواند تا حدود ۳۱۰۰۰۰ دلار قیمت داشته باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار