گوناگون

با سازنده نخبه بوگاتی دست ساز ایرانی آشنا شوید+ فیلم

با سازنده نخبه بوگاتی دست ساز ایرانی آشنا شوید+ فیلم

پارسینه: جمشید ناظمی تنها سازنده بوگاتی در ایران است که با کمترین امکانات، خودروهایی دست ساز ایجاد می کند.

به گزارش پارسینه، جمشید ناظمی(ملقب به مرد بوگاتی ایران) نابغه ای است که در کارگاهی کوچک خودروهایی عظیم و باورنکردنی می سازد؛ خودروهایی با ابعاد واقعی و صد البته بوگاتی دست ساز ایرانی هم یکی از آنها است.

از بوگاتی طلایی رنگش صحبت می کند که 2 سال است به دلیل مشکلات مالی نیمه کاره مانده است. برف پاک کن های این بوگاتی با دست کار می کنند. از نقشه اش برای کار گذاشتن موتور 12 سیلندر برای این بوگاتی می گوید و این که وسعش نمی رسد مگر نه حتما از 16 سیلندر استفاده می کرد.

ناظمی با اشاره به این که بنز و بی ام و موتور 12 سیلندر دارند تصریح می کند: دوستم می خواهد برایم یک جگوار پیدا کند که از موتور آن استفاده کنم، جگوار کروک 12 سیلندر که البته خیلی هم گران است.

تمامی قطعات این بوگاتی دست ساز ایرانی با دست ساخته شده و همه ماشین از ورق های فولاد تشکیل شده است و حتی قالپاق های ماشین نیز با دست انجام شده اند. فرمان بوگاتی دست ساز ایرانی با استیل و چوب طراحی شده است.

ناظمی با بیان این که این مدل بوگاتی کلا 6 مدل از آن ساخت شده و در موزه فرانسه نگهداری می شود، می گوید: این مدل بوگاتی حدود 20 میلیون دلار قیمت دارد که به پول ما چیزی بالغ بر 600 میلیارد می شود و در ایران هیچکس حمایت نکرد که 2، 3 میلیارد خرج این خودرو کنیم.

در خارج آنها 4 تا ابزار و کارگاه دارند و 100 سال از ما در صنعت خودروسازی جلوتر هستند در حالی که من به تنهایی با چند ابزار ساده کار را شروع کردم.

ورق ها برای ساخت خودرو 0/9 دهم میلی متر هستند و مطابق با ورق های ماشین های امریکا است.

ناظمی با بیان این که آنها به هنر ما نمی رسند ادامه می دهد: شاید فکر کنید اغراق می کنم اما انها با فیبر کربن و فایبرگلاس می سازند اما کاری که من انجام می دهم یک کار قدیمی است. آنها در کارخانه ها با آن پرسنل و قالب و دستگاه ها خودرو را می سازند که هزارها میلیارد هزینه دارد.

ناظمی در ادامه به بوگاتی 2020 لاواچو نویر اشاره می کند که از هزاران قطعه ساخته شده است و دارای 6 اگزوز هست و اکنون دارای موتور کاپریس 5700 سی سی است. این مدل جدید از بوگاتی دست ساز ایرانی عرضی حدود 2 متر و 22 سانتی متر دارد و ناگفته نماند مدل اصلی آن، 2 متر و 34 سانتی متر است یعنی بوگاتی ایرانی، 12 سانتی متر از مدل اصلی کوچکتر است.

ارسال نظر

 • هادی عابدی

  اول از همه خداقوت بگم به جناب ناظمی عزیز ...و اینکه خبر خوش .......تودوزی و اجزای دیزاین این خودرو با افتخار محول شده بمن ..و همین امروز به یاری خدا واسه خرید متریال و لوازم مورد نیاز داریم میریم بازار .‌‌

 • ناشناس

  درود بر شما که با پشتکار به همه ی دنیا ثابت کردین که خواستن توانستن است خداکنه همه اینو درک کنن بفهمن و البته مسئولین بی تدبیر و بی خردی که در عرصه صنعت کشور مخصوصا خودرو سازی که با مافیای خود اینطور مردم را مورد سوء استفاده قرار میدن با خودرونما های اشغال هایی که چندین برابر قیمت واقعی و با منت و قرعه کشی به مردم فهیم و با عزت ایران قالب میکنن .با آرزوی بهترین ها برای مردم عزیزم ایران.

 • ممد

  ایول

 • ناشناس

  دمش گرم واقعا کارش سخته

 • ناشناس

  ایول به ولت خدایش حال کردم منم عاشق اینکا رام، چهل ساله میخوام یه چیزی بسازم اما پولشو ندارم کارم قالبسازی وقطعه سازم اما پدر فقربسوزه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار