گوناگون

آب‌تنی و خوشگذرانی منحصربه‌فرد خانواده شیر+ فیلم

آب‌تنی و خوشگذرانی منحصربه‌فرد خانواده شیر+ فیلم

پارسینه: تعجب آورتر از هر چیزی بود. شیر‌ها در آب‌های کم عمق خوابیده بودند، ظاهراً از خنک شدن لذت می‌بردند. توله‌ها به وضوح فکر می‌کردند که این کاملاً طبیعی است و به همین دلیل ادامه دادند.

فرادید نوشت؛ آب‌تنی و خوشگذرانی منحصربه‌فرد خانواده شیر خبرساز شد. مایک کرکمن، ۳۷ ساله در منطقه حفاظت شده مالامالا از این گردش خانوادگی به رودخانه ساند تصاویری ثبت کرده است.

مایک در این باره می‌گوید: من شیر را تا بیشه‌زار دنبال کرده بودم و او توله‌هایش را که پنهان شده بودند صدا کرد. هنگامی که آن‌ها بیرون آمدند، ما آن‌ها را به سمت رودخانه دنبال کردیم، جایی که آن‌ها در آب دراز کشیدند، سپس دوباره به سمت جایی که شیر‌ها یک گاومیش را کشتند، حرکت کردیم. روز بعد شیر‌ها را در همان لاشه و نر‌ها را در آب یافتم که او به آن‌ها پیوست. توله‌ها نیز در رودخانه می‌دویدند.

تعجب آورتر از هر چیزی بود. شیر‌ها در آب‌های کم عمق خوابیده بودند، ظاهراً از خنک شدن لذت می‌بردند. توله‌ها به وضوح فکر می‌کردند که این کاملاً طبیعی است و به همین دلیل ادامه دادند. این‌ها تنها شیر‌ها و در واقع تنها گربه‌هایی هستند که من تا به حال در طبیعت دیده ام فقط برای خنک شدن و تفریح در آب رودخانه فرو می‌روند.

شیر‌ها در نهایت پس از اینکه از خوردن گاومیش سیر شدند حرکت کردند. این یک مشاهده بسیار نادر بود و من هرگز هیچ شیر دیگری را ندیده بودم که چنین کاری انجام دهد.

من نمی‌دانم که چرا این شیر‌ها مانند اکثر شیر‌ها از آب بیزار نیستند. این رفتاری بود که آن‌ها به‌طور منحصربه‌فردی داشتند، اما با این وجود، دیدن آن معمول نبود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار