گوناگون

طرز تهیه زاتزیکی؛ ماست و خیار یونانی

طرز تهیه زاتزیکی؛ ماست و خیار یونانی

پارسینه: در این مطلب شما را با طرز تهیه زاتزیکی؛ ماست و خیار یونانی آشنا می کنیم.

هیچ می‌دانید ماست و خیاری که ما به عنوان پیش غذا یا کنار غذا با چلو و خورشت و کباب می‌خوریم یک نوع سس دیپ است با ویژگی های یک دیپ و در اصل به عنوان مزه تهیه و سرو می‌شود. زاتزیکی Tzatziki یا همان ماست و خیار یونانی نوعی سس است که به گوشت و مرغ گریل شده طعم می‌دهد.در این مطلب شما را با طرز تهیه زاتزیکی ؛ ماست و خیار یونانی آشنا می کنیم.

زاتزیکی در یونان با ماست یونانی تهیه می‌شود، اما شما می‌توانید آن را با هر نوع ماست از جمله ماست بز، ماست گوسفندی یا لاکتیویا درست کنید. زاتزیکی یک عنصر جدانشدنی از سفره مدیترانه‌ای است که به انواع کباب، گوشت بره و فلافل جان می‌دهد یا در کاسه‌ ریخته شده و همراه نان پیتای تازه خورده می‌شود.


مواد لازم زاتزیکی ماست و خیار یونانی

سیردو حبه
خیاریک عدد
ماست لاکتیویا۱ فنجان
آب لیموی تازهیک قاشق غذاخوری
روغن زیتونیک قاشق غذاخوری
شوید تازهیک قاشق غذاخوری
فلفل سیاهیک قاشق غذاخوری
نمکنصف قاشق چایخوری
روغن زیتونبه مقدار لازم

طرز تهیه زاتزیکی (ماست و خیار یونانی)


مرحله اول

در طرز تهیه زاتزیکی سیر را پوست بکنید و نامنظم خرد کنید. روی آن نمک بپاشید، با فشار لبه چاقو له کنید و داخل یک کاسه متوسط بریزید.سر و ته خیار را بگیرید و آن را پوست بکنید. سپس خیار را از طول نصف کرده و سپس خرد کنید.
مرحله دوم

یک کاسه دیگر بردارید، خیار خرد شده را داخل آن ریخته و با پشت قاشق فشار دهید تا آب خیار خوب از آن بیرون بیاید. باقی مانده آب را دور بریزید و خیار خرد شده را به کاسه حاوی سیر اضافه کنید.حالا ماست، آب لیمو، روغن زیتون، شوید و فلفل را به سیر و خیار اضافه کنید و خوب هم بزنید.
مرحله سوم

روی ظرف ماست و خیار را بپوشانید و حداقل دو ساعت داخل یخچال قرار دهید تا طعم‌ها خوب بیرون بیایند و با هم ترکیب شوند. زاتزیکی را بچشید و اگر لازم بود به آن نمک بزنید. بهترین مزه سفره شما آماده است. می‌توانید روی آن یک قاشق روغن زیتون اضافه کنید یا ماست و خیار خود را کمی شوید و زیتون تزیین کنید.

منبع: کاله

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار