گوناگون

نحوه شستن ریشه های فرش در منزل

نحوه شستن ریشه های فرش در منزل

پارسینه: در این مطلب با نحوه شستن ریشه های فرش در منزل همراه ما باشید.

ریشه فرش دارای نخ‌هایی با رنگ سفید است و همین موضوع آن را مستعد کثیف شدن می‌کند و ظاهری نامناسب به فرش می‌دهد. در اینجا نحوه شستن ریشه های فرش در منزل را به شما آموزش می دهیم.

به گزارش ایسکانیوز، برای اینکه بتوان ریشه فرش را سفید کرد، باید در ابتدا آن را به خوبی مورد بررسی قرار داد. ریشه ممکن است رنگ فرش را به خود بگیرد یا این‌که مواد شوینده بر روی آن تاًثیر گذاشته و آن را زرد کرده باشد. برای اطلاع دقیق از این موضوع بهتر است که فرش را در زیر آفتاب به خوبی نگاه کنید تا نوع آن را تشخیص دهید.


فرمول‌هایی برای تمیز و سالم ماندن فرش‌ها

چنان‌چه ریشه رنگ خود فرش را گرفته باشد می‌توان به کمک شامپو فرش یا سایر شوینده‌های مربوطه آن را پاک کرد. در ادامه روش‌های مختلف شستن فرش را در خانه بیان می‌کنیم.


شستشو با سفیدکننده و سرکه سفید

در نحوه شستن ریشه های فرش باید در ابتدا آن را به خوبی مورد بررسی قرار داد. ریشه ممکن است رنگ فرش را به خود بگیرد یا این‌که مواد شوینده بر روی آن تاًثیر گذاشته و آن را زرد کرده باشد. برای اطلاع دقیق از این موضوع بهتر است که فرش را در زیر آفتاب به خوبی نگاه کنید تا نوع آن را تشخیص دهید. چنانچه ریشه رنگ خود فرش را گرفته باشد می‌توان به کمک شامپو فرش یا سایر شوینده‌های مربوطه آن را پاک کرد. در ادامه روش‌های مختلف شستن فرش را در خانه بیان می‌کنیم.

برای فرش‌های ماشینی به کار بردن وایتکس مفیدتر خواهد بود زیرا اثر خوبی بر روی الیاف مصنوعی آن دارد و آلودگی‌ها به صورت صددرصدی از بین می‌رود. همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، حتماً باید نگاه ویژه‌ای به حساسیت فرش داشته باشید و مواد شوینده را بر اساس آن انتخاب کنید. مصرف جوش شیرین نیز در چنین مواردی بسیار مفید است و به‌خصوص برای فرش‌های ابریشمی مناسب می‌باشد. فراموش نکند که سلامت فرش به صورت مستقیم به ریشه آن بستگی دارد و هر چقدر که تمیزتر و سالم‌تر باشد، کیفیت نهایی فرش نیز افزایش پیدا می‌کند.


شستن ریشه با شامپو فرش یا مایع ظرفشویی

در نحوه شستن ریشه های فرش برای فرش‌ ماشینی به کار بردن وایتکس مفیدتر خواهد بود زیرا اثر خوبی بر روی الیاف مصنوعی آن دارد و آلودگی‌ها به صورت صددرصدی از بین می‌رود. همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، حتماً باید نگاه ویژه‌ای به حساسیت فرش داشته باشید و مواد شوینده را بر اساس آن انتخاب کنید. مصرف جوش شیرین نیز در چنین مواردی بسیار مفید است و به‌خصوص برای فرش‌های ابریشمی مناسب می‌باشد. فراموش نکنید که سلامت فرش به صورت مستقیم به ریشه آن بستگی دارد و هر چقدر که تمیزتر و سالم‌تر باشد، کیفیت نهایی فرش نیز افزایش پیدا می‌کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار