گوناگون

توپ های رنگی آویزان در خطوط برق برای چیست؟ + فیلم

توپ های رنگی آویزان در خطوط برق برای چیست؟ + فیلم

پارسینه: به احتمال زیاد شما توپ های رنگی آویزان روی خطوط برق را دیده اید و فکر کرده اید که کاربرد توپ های رنگی روی خطوط برق چیست؟

عصر ایران نوشت: هدف توپ های رنگی آویزان در خطوط برق جلوگیری از آسیب و تلفات جانی در هنگام برخورد هواپیماهای کم پرواز و گرفتار شدن در خطوط برق است. آن ها خلبانان را از خطر قریب الوقوع خطوط برق هشدار می دهند.

ارسال نظر

 • حسین

  اشتباه نکنین
  اگر برا پرواز با ارتفاع کمه چرا سر تا سر خطوط نصب نیستن و چرا دقیقاً بالا سر جاده های ورودی و خروجی نصب هستن ؟
  اینا دوربین برا نظارت هستن لاغیر

 • علیرضا

  یکی از کاربردهای این توپ های قرمز برای تغییر فرکانس همسانی (رزونانس) برای جلوگیری از پارگی سیم نیز این توپ ها/گوی های قرمز مورد استفاده قرار می گیرند. اگر تا حالا دقت کرده باشید اگر به سر یک دریل یک میله با طول مشخص وصل کنیم با افزایش دور چرخش دریل به قسمت خاصی از میله نیرو وارد می شود. این توپ های قرمز نیز همین کار را انجام می دهند و در مقابل باد از وارد شدن مستقیم نیرو به یک نقطه جلوگیری می کنند و باعث می شوند که نیرو در یک نقطه متمرکز نشود.و مورد دیگر حالات کشانی در اثر حرارت و سرما به سیم های برق که با محاسبات مورد نظر محل نصب این گوی یا توپ های قرمز مشخص می شود.

 • هیوا

  چرا بی تحقیق منتشر میکنین این توپها الکتریسیته ساکن روی خطوط رو با چرخش خنثی میکنن .اون دوستی که گفته دوربینه و سط بیابون دوربین میزارن حیاط وحش رو رصد کنن باهوش؟

 • امیر

  اینا هیچ ربطی به هواپیما نداره.. دقت کنید فقط سیمهای برق که از روی جاده‌ها رد شده از این توپها داره و بی‌شک ارتباطی با جاده و وسیله‌های نقلیه داره

 • علی زمانی

  خلبان هلی کوپتر برای حرکت بین دو شهر باید جاده را ببیند و چون در ارتفاع پایین پرواز میکند اون توپ های رنگی را جهت هشدار و فقط در تقاطع کابل و جاده نصب میشه.....

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار