گوناگون

اینجا جزیره کروکودیل‌های آدم‌خوار است

اینجا جزیره کروکودیل‌های آدم‌خوار است

پارسینه: کروکودیل‌ها در باتلاق‌هایی با آب شور در سراسر دنیا یافت می‌شوند و در مقایسه با تمساح‌ها، می توان گفت که اینگونه تهاجمی‌تر هستند.

کروکودیل‌ها خزندگان بزرگی هستند، مردم اغلب آنها را با تمساح اشتباه می‌گیرند، به خصوص که اکثر آن‌ها در مکانی مشترک سکونت دارند؛ برخی از رایج ترین گونه های کروکودیل عبارتند از کروکودیل های آب شیرین، کروکودیل های کوتوله، کروکودیل های نیل، کروکودیل‌های آب شور، کروکودیل‌های آمریکایی و کروکودیل های کوبایی.

این حیوانات به خاطر سبک زندگی خود، شکارچیان موفقی هستند، چراکه می‌توانند برای شکار در آب کمین کنند. اکثر گونه‌های کروکودیل بزرگ هستند، اما اندازه آنها متفاوت است.

جزیره رامره در میانمار بیشترین تعداد باتلاق‌های آلوده به کروکودیل در جهان را دارد؛ این جزیره خاص خانه هزاران کروکودیل تهاجمی است. طبق یک افسانه، سربازان ژاپنی که در طول جنگ جهانی دوم از جزیره رامره فرار می کردند، جان خود را بر اثر کروکودیل‌های انسان خوار از دست دادند.

بر اساس گزارش های مکتوب، سربازان گرسنه ژاپنی مجبور شدند از باتلاق های حرا که محل زندگی هزاران کروکودیل بود، عبور کنند. یک ملی‌گرای کانادایی به نام بروس اس رایت در زمان حملات در میانمار مستقر بود. او بعداً تجربه خود را در جزئیات چگونگی خرد کردن استخوان‌های سربازان ژاپنی توسط کروکودیل‌های آب شور ثبت کرد. وی اظهار داشت که از ۱۰۰۰ سرباز ژاپنی که وارد باتلاق‌های جزیره رامره شدند، تنها ۲۳ نفر زنده از آن خارج شدند.

جزیره کروکودیل‌های آدم‌خوار

در حالی که گزارش دقیقی از آنچه برای سربازان ژاپنی اتفاق افتاده یا تعداد افرادی که توسط کروکودیل‌های آب شور خورده شده اند وجود ندارد، کارشناسان تخمین می زنند که این اتفاق حداقل ۵۰۰ قربانی داشته است! برخی منابع سوگند یاد می کنند که بیش از ۹۰۰ سرباز در این کشتار عظیم کشته شدند، در حالی که برخی معتقدند این داستان باورنکردنی یک افسانه است. یکی از دلایلی که کارشناسان این داستان را باور نمی کنند این است که برخلاف عادات غذایی کروکودیل ها است.

جزیره رامره در میانمار یکی از خطرناک ترین جزایر جهان است. هزاران کروکودیل آب شور در جنگل های عمیق این جزیره زندگی می‌کنند. چه آنها به چند سرباز ژاپنی حمله کنند یا نه، مطمئناً وحشی هستند. حتی یک کروکودیل کوچک و جوان آب شور می تواند به راحتی یک انسان بالغ را از پای درآورد. متأسفانه، به دلیل شکار بی رویه، بعید است که امروزه جمعیت کروکودیل‌های آب شور در این مکان مانند سابق باشد. با این حال، آنها تا دهه ۱۹۶۰ در سراسر جزیره رایج بودند.

کروکودیل ها تقریبا در تمام نقاط جهان زندگی می کنند و به غیر از جزیره رامره، مناطق آلوده به کروکودیل دیگری در کره زمین وجود دارد. به عنوان مثال، پارک ملی Keep River در استرالیا خانه بسیاری از کروکودیل های بزرگ است.

یکی دیگر از مکان های آلوده به کروکودیل پانتانال در برزیل است. این تالاب زیبای گرمسیری دارای بیشترین غلظت کروکودیل در جهان است. کارشناسان تخمین می زنند که بیش از ۱۰ میلیون کایمن در منطقه پانتانال که بخش هایی از برزیل، پاراگوئه و بولیوی را در بر می گیرد، وجود دارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار