گوناگون

شکار مار توسط عنکبوت! + عکس

شکار مار توسط عنکبوت! + عکس

پارسینه: شاید باورکردنی نباشد اما هستند عنکبوت‌هایی که مار شکار می‌کنند و معروف‌ترین‌شان بر خلاف تصور چندان هم جثه بزرگی ندارد!

عنکبوت هم می‌توانند مار شکار کنند و این شکارچی ترسناک را ببلعد؟ بر اساس پژوهشی که نتایجش در ژورنال عنکبوت‌شناسی منتشر شده است، بله برخی عنکبوت‌ها مار می‌خورند.

اتفاقا بر خلاف تصور رایج تعداد عنکبوت‌هایی که مار شکار می‌کنند بیش از آن است که تصور می‌کنید. مارتین نیفلر پژوهشگر ارشد این مقاله می‌گوید: «مایه شگفتی است اما عنکبوت‌هایی که مار می‌خورند در تمام قاره‌ها پیدا می‌شوند.»

در این پژوهش بیش از ۳۰۰ نمونه از رفتار غیرمنتظره از عنکبوت‌ها در سراسر دنیا ثبت شد که در آن ۴۰ گونه متفاوت از عنکبوت‌ها در نقش شکارچی و حدود ۹۰ گونه متفاوت از مارها شکار بودند.

شاید تصور کنید عنکبوت‌های بزرگتر از خانواده تارانتولا شکارچیان اصلی این ماجرا هستند اما برخلاف انتظار عنکبوت‌هایی که بیش از همه مار شکار می‌کنند از خانواده عنکبوت‌های پاشانه‌ای هستند که بیوه سیاه معروف‌ترین آن‌ها است.

شکار مار توسط عنکبوت

این پژوهش نقش مهم عنکبوت‌ها را در محیط‌زیست بیش از پیش پررنگ نشان می‌دهد.

نیفلر می‌گوید: «تا جایی که می‌دانیم عنکبوت‌های جهان چیزی حدود ۲۵ میلیون تن وزن دارند که سالانه چیزی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تن شکار می‌خورند.»

گرچه مارهایی که شکار عنکبوت‌ها می‌شوند کوچک هستند اما در نظر داشته باشید که کوچک‌ترین مارها نیز در بسیاری موارد ده‌ها برابر یک عنکبوت هستند./خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار