گوناگون

بالگرد پیشرفته روسی به ایران می آید؟ + فیلم

بالگرد پیشرفته روسی به ایران می آید؟ + فیلم

با رنگ استتار مناسب برای کشورهای غرب آسیا یا آفریقا، به بررسی و گمانه زنی برای فروش این بالگرد تهاجمی به ایران پرداختند. انتشار ویدیویی از پرواز بالگرد کاموف Ka-52 در شهر ولادی وستوک واقع در شرق روسیه با رنگ استتاری مناسب برای کشورهای غرب آسیا یا آفریقا، احتمال فروش این نوع بالگرد به ایران را تقویت کرده است. با توجه به اینکه استفاده از این نوع رنگ استتاری برای بالگردهای نیروی هوافضای ارتش روسیه معمول و معقول نیست، احتمال می‌رود که این بالگرد برای فروش به ایران و یا الجزایر که در سال‌های اخیر همکاری و قراردادهای نظامی متعددی با روسیه داشته‌اند، آماده شده باشد.
یک نوع بالگرد چند منظوره تهاجمی و پیشرفته ساخت روسیه است که در شرایط آب و هوایی مختلف قابلیت پرواز را داراست. این بالگرد در جریان نبردهای سوریه و اوکراین عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده و گزینه مناسبی برای تجهیز و ارتقای ناوگان بالگردی نیروهای مسلح ایران محسوب ‌می‌شود.

در روزهای گذشته گزارش‌های مختلفی از همکاری‌های نظامی ایران و روسیه در زمینه فروش موشک‌های بالستیک و پهپادهای انتحاری ایرانی در ازای جنگنده‌های سوخو ۳۵ (Su-35)، سامانه پدافند هوایی اس ۴۰۰ (S-400) و بالگرد کاموف (Ka-52) مطرح شد که به تایید برخی مقامات در ایران نیز رسیده است. در این راستا، شهریار حیدری، نماینده و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با تایید خرید جنگنده‌های روسی گفت: «جنگنده‌های سوخو ۳۵ که ایران به روسیه سفارش داده، اوایل سال آینده (۱۴۰۲) وارد کشور می‌شود. به کشور روسیه سفارش‌هایی نظیر سیستم‌های پدافندی، موشکی و همچنین بالگرد را نیز داده‌ایم و اکثر این سلاح‌ها به زودی وارد کشور می‌شوند.»

ارسال نظر

 • ناشناس

  Ka52 برای ایران اثلا گزینه خوبی نیست اما mi28 گزینه عالی هست

 • افشین

  امنییت قیمت ندارد.بدون‌امنیبت اقتصادی هم وجود نخواهد داشت.شرط اول هر پیشرفتی امنییت هست.

 • ناشناس

  بگو. انشاالله. کاموف فکرکنم صندلی پران هم داشته باشه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار