گوناگون

کشف سکه تاریخی ۳۰۰ ساله از یک خانه در ورامین

کشف سکه تاریخی ۳۰۰ ساله از یک خانه در ورامین

پارسینه: تعدادی سکه تاریخی اصلی و جعلی با قدمت صفویه در شهر ورامین کشف و ضبط شد.

به گزارش ایسنا محمدرضا تاجیک، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین عصر جمعه ۲۸ بهمن ماه در جمع خبرنگاران خاطر نشان کرد: تعدادی سکه تاریخی اصلی و جعلی با قدمت صفویه در شهر ورامین کشف و ضبط شد.

وی افزود: این سکه ها در بازرسی از خانه ای توسط عوامل یکی از نهادهای امنیتی شهرستان ورامین کشف و ضبط‌ شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین ادامه داد: با کارشناسی صورت گرفته مشخص شد که تعدادی از این سکه ها اصلی و مربوط به دوره صفویه و تعدادی دیگر نیز جعلی از روی نمونه های اصلی است.

به گفته تاجیک، هرچند برخی اشیای کشف و ضبط‌ شده ارزش ریالی زیادی دارد، اما برای اموال فرهنگی تاریخی که هویت یک ملت و منطقه است نمی‌توان قیمت تعیین کرد.

ارسال نظر

 • ناشناس

  بهترین کار اعدام قاچاقچیان اشیای تاریخی است فقط اعدام اعدام

 • م

  میراث فرهنگی این همه سکه را میخواد چیکار ۲تا یا ۳تا شو میزارن تو موزه برای اینکه مردم ببینن تاریخ رو اون موقعه سکه ها چه شکلی بوده و مابقی معلوم نیست چی میشه بنظرم میراث فرهنگی بیشتر از ۳تا دونه بدردش نمیخوره همرو بر میدارن به بهونه ی تاریخ یا ملت است ۳تاشم بسه برای تاریخ یک ملت فقط برای شناختن تاریخ است همین ۳تاش کافی برای میراث فرهنگی

 • دولت بهار

  کسی که جعل میکنه حقشه گیر کنه نمیفهمه که هزاران ضربه میزنه ولی در مورد کار زیر دولت باملت درست تا نمیکنه بجای اینکه قاچاق بشه کشورهای دیگه میتونن آزاد کنن مردمم بهشون اعتماد میکنه نه جنس مملکت خارج میشه نه مردم اینهمه اذیت میشه خدارو خوش نمیاد

 • شیرین صفوی

  فریبز زیر خاکی رو خبر کنید !!!!!!

 • ‌م‌ ف

  تعداد‌دقیقش‌نگید‌که‌خودتان‌ضرر‌می‌کنید‌.‌‌همین‌جچند‌تا‌‌‌ش‌را‌هم‌بگوئید‌
  بس‌می‌کنه‌.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار