گوناگون

فیلم جدید منتشر شده از بقایای کشتی تایتانیک

فیلم جدید منتشر شده از بقایای کشتی تایتانیک

پارسینه: به تازگی فیلمی از بقایای کشتی غرق شده تایتانیک منتشر شده است.

روز چهارشنبه فیلمی نادر از بقایای کشتی تایتانیک که در سال ۱۹۸۶ تهیه شده بود منتشر شد. در این فیلم تایتانیک بیش از یک قرن از حادثه غرق شدن و یخ زدگی اش در کف اقیانوس اطلس دیده می‌شود.

این فیلم توسط موسسه اقیانوس شناسی وودز هول (WHOI) حدود ۲ مایل (۳ کیلومتر) زیر سطح اقیانوس، تنها چند ماه پس از آنکه بقایای کشتی توسط جستجوگران در سال ۱۹۸۵ کشف شد، تهیه شد. از زمان کشف تایتانیک، در چندین مستند کوتاه، صحنه‌هایی از بقایای آن نشان داده شده بود، اما اکثر تصاویر این فیلم جدید قبلا به نمایش عموم درنیامده بود.

روز چهارشنبه، این فیلم ۸۰ دقیقه‌ای بدون انقطاع در YouTube منتشر شد. WHOI اعلام کرد بینندگان در این فیلم اولین بار با صحنه‌هایی دیده نشده از تایتانیک پس از غرق شدن آن در سال ۱۹۱۲ روبه رو می‌شوند؛ صحنه‌های نمادین که پیشتر دیده نشده بودند.

این فیلم ۱۱ جایزه اسکار را به دست آورد، از جمله جایزه بهترین تصویر. جیمز کامرون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «داستان‌های انسانی در کشتی بزرگ ادامه یافتند. با انتشار این فیلم، WHOI کمک می‌کند تا بخش مهمی از یک داستان را که متعلق به همه نسل‌ها است و در جهان سینه به سینه می‌چرخد منتقل کنید.»

گفتنی است؛ در روز ۱۴ آوریل ۱۹۱۲ کشتی تایتانیک که از ساوتهمپتون انگلستان به مقصد نیویورک حرکت می‌کرد با بیش از ۱۵۰۰ نفر در اقیانوس اطلس غرق شده بود.

منبع: مخاطب24

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار