گوناگون

حمله مرگبار کوسه به یک دختر نوجوان استرالیایی

حمله مرگبار کوسه به یک دختر نوجوان استرالیایی

پارسینه: وسوه شنا با دلفین ها موجب حمله کوسه به یک دختر نوجوان استرالیایی شد.

به گفته مقامات محلی استرالیا، این دختر ۱۶ ساله پس از اینکه ظاهراً برای شنا به داخل رودخانه‌ای در غرب استرالیا پریده بود، توسط یک کوسه کشته شد.

مقامات دولتی و پلیس ایالتی گفتند که این دختر در حین گردش با دوستانش در رودخانه سوان در حومه پرث نورث فرمنتل توسط گونه ناشناخته‌ای از کوسه مورد حمله قرار گرفته است.

پل رابینسون، بازرس پلیس ناحیه فریمانتل، گفت که پس از این حادثه این دختر از آب بیرون کشیده شد، اما تلاش‌ها برای احیای او ناکام ماند و وی بر اثر جراحات وارده در صحنه جان باخت.

این بازرس پلیس در یک کنفرانس خبری گفت: «چیزی که به ما گفته شده این است که او با دوستانش در داخل رودخانه بوده است. آن‌ها سوار بر جت اسکی بودند. احتمالاً تعدادی از دلفین‌ها در آن نزدیکی دیده شده و این زن جوان برای شنا کردن در نزدیکی دلفین‌ها به داخل آب پریده است.»

رابینسون با توصیف آن به عنوان یک "حادثه بسیار، بسیار آسیب زا " گفت که خانواده این دختر که اهل پرث بود کاملاً از این خبر ویران شده اند. او گفت که کارشناسان می‌گویند که رویت کوسه در آن قسمت از رودخانه غیرعادی است.

دولت ایالتی به مردم محلی هشدار داد که در رودخانه سوان در شمال فرمنتل "احتیاط بیشتری" داشته باشند.

بر اساس گزارش‌ها این اولین حمله مرگبار کوسه در رودخانه سوان از زمان کشته شدن یک پسر ۱۳ ساله در ژانویه ۱۹۲۳ در حومه پرث کلرمونت بود. پایگاه داده حوادث کوسه نشان داد که آخرین حمله مرگبار در رودخانه های استرالیا در سال ۱۹۶۰ ثبت شد، زمانی که یک کوسه به اندازه ۳.۳ متر (تقریبا ۱۱ فوت) یک غواص را در پل Roseville در سیدنی کشت.

در فوریه سال گذشته، یک مربی غواصی ۳۵ ساله بریتانیایی به نام سایمون نلیست در ساحل خلیج کوچک سیدنی مورد حمله قرار گرفت که اولین حمله از این نوع در این شهر از سال ۱۹۶۳ بود.

طبق گزارش Sports Australia حدود ۴.۵ میلیون استرالیایی به طور منظم شنا می‌کنند و حداقل ۵۰۰۰۰۰ موج سوار هستند./مخاطب24

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار