گوناگون

کوچک ترین گونه موش در خطر انقراض

کوچک ترین گونه موش در خطر انقراض

پارسینه: طبق بیانیه‌ای که از سوی باغ‌وحش سن‌دیگو منتشر شد، کارشناسان گینس، یک موش را به‌عنوان مسن‌ترین موش در اسارت جهان ثبت کردند.

یورونیوز نوشت: این موش در حال حاضر ۹ سال و ۲۰۹ روز سن دارد و نام آن پت است. این موش از موش‌های کیسه دار اقیانوس آرام است که بیشتر در سواحل جنوبی کالیفرنیا بین لس‌آنجلس و سن‌دیگو یافت می‌شود.

این گونه (Perognathus longimembris) به‌عنوان کوچکترین گونه موش در آمریکای شمالی شناخته می‌شود و گاهی با عنوان «موش جیبی» خوانده می‌شود.

دبرا شییر، معاون مدیر باغ وحش سن دیگو در بیانیه‌ای گفت: «این تمایز نمادی از شناخت گونه‌هایی است که اغلب مردم با آن‌ها آشنا نیستند چراکه جذاب نیستند.»

در این بیانیه تاکید شده است که این گونه از موش‌ها برای عملکرد اکوسیستم ضروری هستند: «در واقع جوندگان کوچک با پراکنده کردن دانه‌های گیاهان و تقویت رشد آن‌ها با حفاری، نقش مهمی در اکوسیستم خود دارند.»

طبق گفته این نهاد، پت در تاریخ ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۳ در باغ وحش سن دیگو تحت یک برنامه پرورش حفاظتی متولد شد.

جمعیت این گونه از موش‌ها از سال ۱۹۳۲ به دلیل تجاوز انسان و تخریب زیستگاهش کاهش یافت.

مسن ترین موش دنیا
طبق گفته باغ‌وحش سن‌دیگو، این گونه از موش‌ها به مدت ۲۰ سال در آمریکا دیده نشدند و تصور می‌شد منقرض شده‌اند با این حال در سال ۱۹۹۴ جمعیت کوچکی از آن‌ها در اورنج‌کانتی آمریکا کشف شد. اما این گونه همچنان در خطر انقراض است.

باغ وحش سن‌دیگو در سال ۲۰۱۲ یک برنامه پرورشی را برای کمک به نجات این موش از انقراض آغاز کرد.

کتاب رکوردهای گینس موسسه‌ای است که هدف آن شناسایی رکوردها در همه زمینه‌ها است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار