گوناگون

روش های نگهداری طولانی مدت پیاز داغ

روش های نگهداری طولانی مدت پیاز داغ

پارسینه: بعضی از افراد فریز کردن پیاز داغ را برای صرفه جویی در وقت انجام می دهند ولی باید اصول و شیوه درست نگهداری آن را بدانند تا از خراب شدن پیاز سرخ شده در طولانی مدت پیشگیری کنند.

برای تهیه پیاز داغ حتما باید از پیازهای سالم و با کیفیت استفاده کنید. چنانچه داخل پیاز نرم است و بوی بدی دارد از آن استفاده نکنید، چون بعد از گذشت مدتی پیاز داغ خراب می شود.

خرد کردن و جوشاندن پیاز

پیاز ها را در اندازه های دلخواه خرد کنید. در یک قابلمه به مقدار لازم آب جوش بیاورید. پیازهای خرد شده را برای چند دقیقه در آب جوش بریزید تا قدری فقط نرم شود. پیازها را داخل آبکش ریخته و روی آن آب سرد بگیرید.


خشک کردن پیاز

پس از بیرون آوردن آب پیازها، آن ها را روی یک پارچه آشپزخانه تمیز پهن کنید تا کاملا خشک شود. یک تابه یا قابلمه نچسب و بزرگ را روی حرارت گذاشته و پس از آنکه داغ شد به مقدار کافی روغن سرخ کردنی در آن بریزید. به علت جوشاندن، پیاز خیلی روغن را به خود جذب نمی کند ولی روغن کم نمی شود پیاز داغ خوب داشت. بگذارید تا روغن داغ شود.

سرخ کردن پیاز

قدری از پیاز را با نمک و زردچوبه سرخ کنید. سریع بعد از آماده شدن آن را از روغن بیرون بیاورید تا نسوزد. پیاز سرخ شده را در یک آبکش فلزی یا بر روی یک حوله کاغذی بریزید تا روغن اضافی آن بیرون بیاید. این پیاز را می توانید در یخچال و یا فریزر نگهداری کنید. پیاز درون یخچال باید در ظرف در بسته نگهداری شود.


ظرف مناسب فریز کردن

برای منجمد کردن پیاز داغ در فریزر حتما کیسه زیپ دار استفاده کرده و آن را با یک نی هواگیری کنید. شیوه ای که گفتیم، برای پیاز داغ چیپسی است. چنانچه می خواهید پیاز داغ قهوه ای و به هم چسبیده باشد و برای آش رشته مناسب باشد، احتیاجی نیست که آن را از قبل بجوشانید بلکه باید اول بدون روغن، پیاز را با مقداری نمک در قابلمه تفت دهید تا قدری سبک شود و آنگاه به آن روغن بیفزایید. برای این نو ع پیاز داغ ، نیازی به گرفتن روغن نیست.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار