گوناگون

مشاهده یک پلنگ در املش

مشاهده یک پلنگ در املش

پارسینه: برای چندمین بار مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش موفق به فیلم‌برداری از یک پلنگ در این منطقه شده‌اند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست املش گیلان با اشاره به مشاهده یک پلنگ در جنگل‌های شهرستان املش اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان املش موفق به تصویربرداری از پلنگ توسط دوربین تله‌ای در ارتفاعات این شهرستان شدند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، لطیف جواهردشتی از مشاهده یک قلاده پلنگ در گیلان خبر داد و اظهار کرد: مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش به هدایت محیط‌بان شاهپور عبدی موفق به تصویربرداری از پلنگ توسط دوربین تله‌ای در ارتفاعات این شهرستان شدند.

وی افزود: این چندمین بار است که مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش موفق به مشاهده پلنگ در این منطقه شده‌اند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست املش تصریح کرد: گزارشات مکرر مردمی و مامورین اجرایی ما از مشاهده پلنگ در منطقه نشان می‌دهد که این منطقه مامن و زیستگاه فوق‌العاده مناسبی برای این گونه نادر در کشور است.

جواهردشتی با اشاره به شرایط اقلیمی بسیار مناسب جنگل‌های گیلان، بیان کرد: تنوع گیاهی و جانوری منحصربه فرد و وجود دره‌های عمیق در این منطقه بهترین شرایط را برای زیست گونه‌های جانوری نظیر پلنگ، شوکا، خرس قهوه‌ای، گربه جنگلی، گراز و سایر جانداران فراهم کرده که به جرات می‌توان گفت در کشور بی‌نظیر است.

وی ادامه داد: املش با دارا بودن جنگل انبوه و بخش کوهستانی دارای تنوع زیستی بالایی است که در سال جدید با ثبت گونه‌های پلنگ، گرگ، گربه جنگلی، روباه معمولی، شوکا، گراز، تشی و... توانست بار دیگر گونه‌های منحصربه فردی از محیط زیست را به تصویر بکشد./عصر ایران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار