گوناگون

کاهش دما از امشب/ بارش برف و باران در تهران

کاهش دما از امشب/ بارش برف و باران در تهران

پارسینه: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان آسمانی ابری همراه با وزش باد شدید، بارش برف و باران در ارتفاعات همچنین احتمال کولاک و افزایش دما طی امروز ( ۱۲ بهمن) پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، با بررسی نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی، امروز تا فردا (۱۲ تا ۱۳ بهمن) آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر فردا تا صبح جمعه ( ۱۳ تا ۱۴ بهمن) با عبور موجی زودگذر، افزایش ابرناکی در برخی مناطق به‌ویژه نیمه‌شمالی، بارش برف و باران و در ارتفاعات بارش برف و مه، گاهی کولاک برف و احتمال وقوع بهمن مورد انتظار است.

از صبح جمعه تا روز یکشنبه(۱۴ تا ۱۶ بهمن) آسمان صاف تا قسمتی ابری و در روز جمعه همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

از روز شنبه تا یکشنبه در مناطق پرتردد شهری، روند تدریجی افزایش غبار محلی و کاهش کیفیت هوا رخ خواهد داد.

از لحاظ دمایی امروز افزایش دما و امشب و جمعه شب کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا (۱۳ بهمن) صاف و گاهی وزش باد و از بعد از ظهر افزایش ابر و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۱۴ بهمن ) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲۴ ساعت گذشته نیز، ایستگاه فیروزکوه آلودگی- امین‌آباد با کمینه دمای ۴- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته تهران بارندگی‌هایی را دریافت کرد که بر اساس اطلاعات اداره کل هواشناسی استان تهران، بیشترین میزان بارندگی در ایستگاه میگون به میزان ۵۶.۲ میلیمتر ثبت شده است پس از میگون ایستگاه لواسان ۴۳ میلیمتر، شمیرانات- اقدسیه ۴۱.۸ میلیمتر، پردیس ۳۰.۹ میلیمتر، آبعلی ۲۷.۷ میلیمتر، دماوند ۲۴.۲ میلیمتر، ژئوفیزیک ۲۳ میلیمتر، فیروزکوه ۲۱.۲ میلیمتر، چیتگر ۱۵.۸ میلیمتر، فرودگاه مهرآباد ۱۳.۸ میلیمتر، شهریار ۱۲.۷ میلیمتر، ورامین ۵.۷ میلیمتر و فرودگاه امام خمینی(ره) ۲.۶ میلیمتر بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته دریافت کرده‌اند.

هشدار هواشناسی نسبت به کولاک برف و ریزش بهمن در ارتفاعات تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به بارش برف و باران، کولاک برف، مه آلودگی و کاهش دید افقی همچنین احتمال سقوط بهمن هشدار داد.

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد از فعالیت سامانه بارشی، بارش باران و برف، احتمال رعد و برق رخداد مه و کاهش دید وزش باد و کولاک در ارتفاعات از عصر پنجشنبه تا صبح جمعه (۱۳ تا ۱۴ بهمن) نیمه‌شمالی و مناطق غربی استان به ویژه ارتفاعات خبر داد.

در اثر این مخاطره اختلال در سفرهای بین شهری، کاهش دید، یخبندان و لغزندگی در مسیرها به‌ویژه مسیرهای کوهستانی، احتمال ریزش سنگ در مسیرهای کوهستانی، احتمال سقوط بهمن در مناطق مستعد، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات پرهیز از سفرهای غیر ضروری به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام مسافرت با خودرو، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی در صنعت کشاورزی و آمادگی ارگان‌ها و سازمان‌های ذیربط را توصیه می‌کند.

این سازمان در ادامه این هشدار از وزش باد شدید در ارتفاعات، کولاک برف و احتمال سقوط بهمن در استان تهران طی روز جمعه (۱۴ بهمن) و احتمال آسیب به سازه‌های موقت و شکستن درختان فرسوده، احتمال سقوط بهمن در مناطق مستعد و کولاک در ارتفاعات خبر داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، محافظت از محصولات کشاورزی، کنترل استحکام تاسیسات کشاورزی و سازه‌های موقت، خودداری از تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان فرسوده را توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار