گوناگون

بی ام و از ماشین سخنگو رونمایی کرد+ فیلم

بی ام و از ماشین سخنگو رونمایی کرد+ فیلم

پارسینه: بی ام و جدیدترین محصولش را در نمایشگاه CES ۲۰۲۳ معرفی کرد. این خودرو، بی ام و i Vision Dee نام دارد و نسل جدید سدان سری ۳ با ظاهری کلاسیک و فناوری‌های فوق مدرن است.

محصول جدید بی ام یا همان ماشین سخنگو با نام Dee مخفف Digital Emotional Experience و به معنی تجربه احساسی دیجیتال است.
این ماشین خارق العاده نمونه نمونه‌ای از محصولات نسل آینده بی ام و را پیش روی بینندگان قرار می‌دهد. ماشین جدید آلمانی‌ها از فناوری جوهر الکترونیک در بدنه استفاده می‌کند که در نمایشگاه CES ۲۰۲۲ معرفی شده بود. از قابلیت‌های این ماشین سخنگو این است که می‌تواند بدنه‌ای با ۳۲ رنگ داشته باشد. بی ام و i Vision Dee تنها یک وسیله نقلیه چهار چرخ نیست، بلکه خودرویی است که می‌تواند با راننده و سرنشینان ارتباط برقرار کند و با آن‌ها سخن بگوید.


مشخصات فنی


خودرو‌های مفهومی معمولا با هدف نمایش جدیدترین فناوری‌های خودروسازان تولید می‌شود و به همین خاطر مشخصات فنی آن‌ها اولویتی برای تولیدکنندگان و همین طور کارشناسان و مردم ندارد. خودروساز آلمانی برای بی ام و i Vision Dee همین رویه را در پیش گرفته و اطلاعاتی از پیشرانه و گیربکس آن ارائه نداده است. مدل مفهومی آلمانی دارای پیشرانه برقی است و بی ام و با طراحی و تولید نسل جدید باتری‌های استوانه‌ای، بُرد خودرو برقی را افزایش داده است.


ظاهر خودرو

ماشین سخنگو بی ام و
طراحان بی ام و برای طراحی این ماشین سخنگو نگاهی به گذشته انداخته‌اند و می‌توان نشانه‌هایی از بی‌ام‌وهای دماغ‌کوسه‌ای سری ۷و ۶ را در چهره Dee دید. این خودرو ریزه کاری ظاهری ندارد و هدف از تولید آن نمایش قدرت تولید دیجیتال بوده است. این خودرو به راحتی میتواند رنگ خود را تغییر دهد و این موضوع به رنگ پنل‌های بدنه محدود نمی‌شود، بلکه رنگ رینگ‌ها نیز همزمان با بدنه تغییر می‌کند. هنگام نزدیک شدن راننده، یک پیغام خوشامدگویی شخصی‌سازی‌شده، شامل تصویر و صدا روی شیشه‌های جانبی به نمایش درمی‌آید و حتی می‌توان آواتار راننده را روی پنجره خودرو پخش کرد. استفاده از فناوری‌های آینده‌نگر موجب شده تا دیگر نیازی به نمایشگر لمسی، دکمه‌های فیزیکی، اهرم تعویض دنده و کنسول میانی نباشد.

ارسال نظر

 • مصی

  اونوقت ما طرح ۱۰ سال حبس برای افرادی که قبل از مراجع چیزی بگن رو روی میز هییت رییسه مجلس داریم !!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار