گوناگون

تصویر عجیب یک خرس در مریخ+ عکس

تصویر عجیب یک خرس در مریخ+ عکس

پارسینه: مدارگرد شناسایی مریخ در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آبان)، از فاصله حدود ۲۵۰ کیلومتری بالای سطح مریخ، منظره عجیبی را مشاهده کرد که اکنون تصویر آن منتشر شده است: صورت یک خرس که از پوسته سیاره سرخ به بالا نگاه می‌کند.

به گزارش پارسینه به نقل از دیجاتو، طبق بیانیه دانشگاه آریزونا درباره این تصویر ، حفره دهان خرس از یک ساختار فروریخته V شکل تشکیل شده است و طرح کلی صورت آن می‌تواند به دلیل ته‌نشین‌شدن رسوب یک دهانه برخوردی زیرزمینی باشد. در بیانیه محققان همچنین گفته شده که محل بینی و دهان خرس ممکن است توسط یک دریچه آتشفشانی یا گلی تشکیل شده باشد، بنابراین موادی که روی دهانه قرار می‌گیرند، می‌تواند گدازه یا گِل باشد.

ساختار‌های عجیب‌و‌غریب مریخ
این اولین‌باری نیست که ساختار‌های عجیب در مریخ دیده می‌شود. در سال ۱۹۷۶، فضاپیمای وایکینگ ۱ ناسا در منطقه‌ای از مر‌یخ به نام Cydonia یک صخره ترسناک و عجیب به طول حدود ۳ کیلومتر را مشاهده کرد که شبیه صورت انسان بود. بااین‌حال، تصویر ی که در سال ۲۰۰۱ توسط مدارگرد نقشه‌بردار سراسر مر‌یخ (MGS) گرفته شد، نشان داد که چهره انسان بیشتر به دلیل وضوح نسبتاً پایین وایکینگ ۱ دیده می‌شود.

تمام این موارد از نظر روان‌شناختی، پاریدولیا (Pareidolia) محسوب می‌شوند که به تمایل انسان‌ها به دیدن اشیاء آشنا در قالب و شکل‌های دیگری گفته می‌شود.
تصویر خرس مریخ
مدارگرد شناسایی مریخ که مسئول انتشار تصاویر عجیب‌و‌غریب چند وقت گذشته بوده است، اخیراً تصویر دیگری منتشر کرده بود که سطح سیاره سرخ را به شکل تپه تپه نشان می‌دهد. ماه گذشته در مطلب دیگری تحت عنوان «بهترین عکس‌های گرفته‌شده از مر‌یخ در سال ۲۰۲۲ را تماشا کنید»، عکس‌های فوق‌العاده که طی سال میلادی گذشته از سیاره سرخ گرفته شده را مرور کردیم.

با توجه به اینکه مریخ توسط دانشمندان به‌طور دائمی نظارت می‌شود، جای تعجب نیست که این ساختار‌های عجیب‌و‌غریب در سطح سیاره سرخ و صخره‌های آن دیده شود.

ارسال نظر

 • مهدی

  خداوکیلی چه سرکارتون گذاشتن بالای سرمون گنبده بالاش هم آبه فضایی در کارنیست خخخخخخ

 • ناشناس

  سلام افرادی با حیله ونیرنگ ودور زدن قانون فرارمالیاتی میکنندواینکه من میخواهم بروم زیارت امام حسین ولی چون مادرم مریض است نمیتوانم سربازی بروم ونمیتوانم پیش امام حسین یعنی عراق بروم

 • ناشناس

  تشکر از نظر مهدی که معلوم شد حتی ایران هم ما راسر کار گذاشته. فضا کحا بود؟ خداوکیلی حتی یک احمق هم همچین نظری نمیده. وویجرها تا هزاران کیلومتر در فضا سیر کردن. اصلا اینها به کنار مگر در قران چندین بار لفظ سماوات نیامده؟ این یعنی هستی بیکران است. فضا نامحدود است. کسی بخواد در فضا سیر کند هرگز به مانعی برخورد نخواهد کزد

 • بهلول

  عجب واقعا عجب

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار