گوناگون

مسلسل عتیقه روس در جنگ با اوکراین حضور دارد+ عکس

مسلسل عتیقه روس در جنگ با اوکراین حضور دارد+ عکس

پارسینه: مسلسل ماکسیم مدل ۱۹۱۰ که زمانی در جنگ جهانی اول توسط امپراتوری روسیه استفاده می‌شد حالا توسط ارتش اکراین برای جنگ با روس ها بکار گرفته شده است

مسلسل روسی پی ام ام ۱۹۱۰ در سال ۱۹۱۰ بر اساس مسلسل ماکسیم ساخته شد. پی ام ام ۱۹۱۰ یک مسلسل سنگین است که توسط ارتش امپراتوری روسیه در جنگ جهانی اول و ارتش سرخ در جنگ داخلی روسیه و جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت. بعد‌ها این مسلسل در جنگ کره و جنگ ویتنام نیز به کار گرفته شد. علاوه بر آن بار‌ها در جنگ اخیر در اوکراین دیده شده است.
مسلسل عتقیه ماکیم 1910 روس
با توجه به سنگینی این مسلسل روسی حمل و نقل آن آسان نیست و در جهت مقاصد دفاعی طراحی شده بود. اما با برخورداری از نواخت تیر بالا ورق را در هر نبردی به سود به کار برندگان آن بر می‌گرداند. این صلاح با وجود ارابه‌ای که دارد در جبهات متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر آن با جدا کردن چرخ‌ها و جمع کردن پایه‌ها پی ام ام۱۹۱۰ می‌تواند حتی نقش سلاح ضدهوایی را نیز ایفا کند.

این مسلسل روسی از کالیبر ۷.۶۲ با طول پوکه ۵۴ م م استفاده می‌کند همان کالیبر مسلسل پی کا ام است. اگرچه یک مسلسل قدیمی است، اما برای استقرار در سنگر و دفاع، هنوز هم به کار می‌آید و در نهایت برای اوکراینی‌ها در این شرایط برای استقرار در برخی مناطق بکار می‌آید. اگرچه برای این دوران سلاح ایده آلی نیست، اما این سلاح دارای سرعت آتش ۶۵۰ گلوله بر دقیقه و برد موثر ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ متر است. سلاح بر گرفته شده از ماکسیم همواره به دلیل اطمینان پذیری و استحکام معروف بودند.مسلسل روسی پی ام ام ۱۹۱۰

ارسال نظر

 • سعید

  الهی که تو دست خودشون بترکه یه مقدار از دردش را احساس کنند

 • علی

  حتی اکراین ها هم از این صلاح استفاده میکنن چیزی که باعث شده به این صلاح رو بیارن سرد کردنش با آب از محفظه ای که تو بالاش هست اب میریزن خنک میشه و اینطوری ساعت های متوالی به کار میبرن اما صلاح های جدید رو نمیشه همچین خنک کرد.

 • کارگر

  ای جانم عجب چیزی هیت

 • ناشناس

  امپراطوری روسیه

 • ناشناس

  بجای تولیدوهدرپول مملکت...از همان انبارهامیکشن بیرون وشلیک ومرگ دشمنشون به جای نگهداری ازانهاتولیدتسلیحلت بروز

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار