گوناگون

نقشه هوشمندانه پلنگ برای فرار از دام شیرها!+ فیلم

نقشه هوشمندانه پلنگ برای فرار از دام شیرها!+ فیلم

پارسینه: لحظه اعصاب خردکنی را تماشا کنید که یک پلنگ نر در پارک ملی کروگر خود را در محاصره شیر‌ها می‌بیند!

«کری بالام» این صحنه هیجان‌انگیز را در آخر هفته هنگامی که به دیگر بازدیدکنندگان به پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی رفت ثبت کرده است.

فرارو نوشت: وی در این باره توضیح داد: درست بعد از اینکه من و مهمانانم کمپ را ترک کردیم، گروهی از شیر‌ها را پیدا کردیم. شیر‌ها شروع به راه رفتن کردند و ما به دنبال آن‌ها رفتیم. به نظر می‌رسید که شیر نر بسیار به شیر‌های ماده علاقه‌مند است. شیر نر و یکی از ماده‌ها شروع به دویدن به سمت بوته‌ای کردند و این پلنگ را که حتما پشت سنگ‌ها پنهان شده بود تعقیب کردند. در عرض چند لحظه شیر‌ها پلنگ را احاطه کرد!

همانطور که از فیلم می‌توان فهمید، پلنگ برای دعوا آنجا نبود. بسیار مطیع عمل می‌کرد. دراز کشیده بود و خودش را کوچک نگه می‌داشت. سرش پایین بود و گوش‌هایش صاف، همه این تکنیک‌ها برای نشان دادن این نکته به شیر‌ها بود که می‌خواهد بدون آسیب جان سالم به در ببرد و اگر این کار را نکنند، حمله نمی‌کند.

یکی دیگر از رفتار‌های بسیار مطیعانه زمانی که پلنگ غلت زد نشان داده شد. این یکی از آسیب پذیرترین موقعیت‌ها برای پلنگ است، زیرا ظریف‌ترین قسمت‌های بدن در معرض دید قرار می‌گیرد. او بدیهی است که می‌دانست در برابر شیر‌ها شانسی ندارد، بنابراین تمام تلاشش را می‌کرد تا به آن‌ها بفهماند که اگر او را رها کنند مشکلی ایجاد نمی‌کند.

شیر‌ها معمولاً دامنه توجه بسیار کوتاهی دارند. به نظر می‌رسد فقط می‌خواستند بررسی کنند که آیا پلنگ قصد دعوا دارد یا خیر، دیدند که او چنین قصدی ندارد و سپس حواسشان پرت شد. در حالی که حواس شیر‌ها پرت شده بود، پلنگ فرصت مناسبی را برای فرار از خطر دید. بلند شد، و به سرعت شروع به دویدن کرد.

شیر‌ها کمی تعقیب کردند، و بازگشتند و بقیه روز را روی صخره‌ها خوابیدند!

ارسال نظر

 • Reza

  من فکر میکنم پلنگ ماده بوده و فصل جفتگیری ، ماده پلنگ با نشان دادن آلت تناسلی خود حواس شیرها رو مخصوصا شیر نر را پرت میکنه و در موقع مناسب فرار میکنه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار